за еднократната помощ и признаване на дете от бащата

  • 3 896
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 407
Краен срок за подаване на документите ли? Може и след няколко месеца да се подадат.

# 16
  • Мнения: 1 440
Ние все не намираме време да подадем документите и се притеснявам да не ни кажат "крайния срок мина".И ве пак,колко месеца,знаете ли?

# 17
  • Мнения: 1 197
да явно вьв всеки град е разли4но.за тая деклара4ия и аз знам ама не знам дали и при нас в аг-то ще я признаят.Все пак и при тях трябва да влиза някои друг лев нв 4е е нормално ама Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 197
ще има де се макнем с таткото по разните му институ4ии а после що не раждате.Аз за краен срок не сьм 4увала да има ама поварзаите 4е може да измислят нещо да не ви дадат ГОЛЕМИТЕ ПАРИ

# 19
  • Мнения: 34
Аз съм в същото положение като теб Grinning Това, което аз разбрах, че в нашето АГ няма проблем с признаването. Като се роди, те ще ти кажат какво трябва, но още там го записват с имената на бащата. Е, може и да помърморят ама кво ти пука Hug Кога ти е термина-може да се засечем

# 20
  • Мнения: 4 621
Ако детето вече е родено, би трябвало да са ви казали в родилно как става това. После детето си носи имената на бащата, а за еднократната помощ няма значение семейното положение.
Peace

# 21
  • Мнения: 1 157
Аз  преди да родя откраднаха на нашия татко личната карта и др. документи .Когато дойде време да се записват имената на детета таткото трябваше да дойде в АГ , с личната карта ,за да запишат детето с неговите имена,но тъй като той нямаше забравех да спомена ,че и ние нямаме брак записаха детето с мойте имена и когато си извади нова лична карта отидохме в общината и там попълнихме декларация за припознаване на детето и сега вече е с неговите имена.
А на акта  с мойте имена пишеше  "баща неизвестен" Mr. Green много го дразнех за това Joy,а той умираше от яд #Cussing out
но сега вече всичко си е наред Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 197
eми аз тькмо се вращам от лекар с 2 см. разкритие и ми казаха 4е днсе утре ве4в трябжа да се ражда маимунката ина4е бях за 18-ти. papilota  леко раждане дано вси4ко да е наред

# 23
  • Мнения: 1 197
 papilota кои ти следи бременността на теб

# 24
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
В родилния дом ще запишат детето като се яви бащата с личната си карта и картата на майката.
След като ви изпишат  трябва да отидете до Общината в която се водите по лична карта и да си вземете Удостоверение за семейно положение. От същото място ще си вземете и акта за раждане на детето. Попълвате една Молба-декларация по образец на Социалната служба в същата община заедно с оригиналния акт за раждане + копие, оригинални лични карти на родителите + копия, оригинал на удостоверението за семейно положение. Оригинала на акта остава при тях до изплащане на помощта. Срока за подаване на документите ако не бъркам е минимум 2, ако не и три години от месеца на раждането.
Ако подадете документите през ноември ще ви платят сумата най-рано в средата на декември.

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Идете до най-близкия нотариус, той ще ви помогне! Или ако не можеш ти, да иде само таткото!

Леко раждане!

# 26
  • Мнения: 395
аз моя син го доведох от чужбина на 7 месеца и пак ми я дадоха помощта, така че смятам че няма да има проблем. А аз да попитам нашия татко като Англичанин и не сме женени, каква ли е процедурата сега за 2рото

# 27
  • Мнения: 1 197

Чл. 11. (1) Еднократна помощ при раждане на живо дете се отпуска въз основа на подадена молба-декларация по образец, утвърден от министъра на труда и социалната политика.
(2) Към молба-декларацията се прилагат следните документи:

1. оригинално удостоверение за раждане на детето, за което се иска помощта;

2. копия от удостоверенията за раждане на всички деца, родени от майката;

3. удостоверение от служба ГРАО за родените от майката деца;

4. лична карта (за справка).

(3) (Нова - ДВ, бр. 71 от 2006 г.) По реда на ал. 1 и ал. 2, т. 2 - 4 помощта може да се изплати по изключение въз основа на представен дубликат от удостоверението за раждане на дете след извършване на проверка от дирекция "Социално подпомагане", която обхваща:
1. установяване наличие на промяна на постоянния адрес на майката за периода от датата на раждане на детето до датата на подаване на молба-декларацията чрез справка от компетентните органи на МВР;

2. предоставяне на данни за изплащане/неизплащане на помощта по чл. 6 ЗСПД от съответните дирекции "Социално подпомагане" по предходен постоянен адрес на майката.
Това е Правилника за прилагане на Закона за семейни помощи за деца.
Първо се връщаш при въпросната "служителка" и й обясняваш с цитиране на членове и алинеи колко непрофесионално е отношението й към работата, която я храни, респективно към хората, на които "служи", и ако пак откаже отиваш при Началника със същите аргументи. Ако не успееш, лично се наемам

# 28
  • Мнения: 1 197
Еднократната помощ при раждането на второ дете да стане 600 лв. предвиждат промени в Правилника за социално подпомагане, предложени от Министерството на труда и социалната политика, съобщава "Всеки ден".

В момента паричната помощ за второ дете, която държавата отпуска, е 200 лв. От ведомството на социалния министър Емилия Масларова предлагат още помощта за раждане на първо дете да стане 250 лв, а не 200 лв. Всяко следващо дете след второто пък ще получава по 200 лв. еднократна помощ.
Това са част от мерките, които Социалното министерство е решило да предприеме, за да стимулира отговорните родители. Министерството предвижда и увеличение на месечната социална добавка за деца на 30 лв. от следващата година. Има вариант и за увеличение границата на дохода за получаването им от 200 на 250 лв. Всичко това е в период на обсъждане в рамките на бюджета за 2008 г. Още от 1 ноември ще влязат промените в Правилника за социалното подпомагане, които стимулират отговорните родители.

# 29
  • Мнения: 1 197
Актът за раждане се получава в общината по адресна регистрация на майката до 14 дни след раждането. По принцип може да е готов и по-рано но това е определеният срок. В същата стая се попълва една декларация и след заплащане на минимална такса около 2 лв. на касата ти дава Удостоверение за семейно положение. След това се попълва Молба-декларация за отпускане на еднократната помощ в службата по социално подпомагане пак по адресна регистрация на майката. Към нея се прилага оригиналът на Удостоверение от общината и актът за раждане на детето и копия от личните карти на родителите, като носите и оригиналите за сверка. Не забравяте да си напишете номера на банковата сметка /IBAN/ в молбата. Тази помощ може да се поиска до три години от раждането. Сумата се изплаща около 15-17 число на месеца, следващ този на подаването. При подаването на молбата можете да си подадете и Молба-декларацията за детски добавки - единственото условие за нея за неосигурените е молбата да не се подава в месеца на раждане на детето, например ако е родено март можете да подадете молба най-рано през април, за да не пропуснете месец. Оригиналът на акта за раждане остава в Социалната служба до изплащането на помощта и затова ви съветвам да си направите копие за всеки

Общи условия

Активация на акаунт