Как разбирате, че са започнали зъбите

  • 1 871
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Малката ми ще направи скоро 5 месеца. Дъвче си ръцете с голяма ярост, като и ръмжи междувременно. Приплаква често, мноооооого трудно заспива - ей на вчера я приспивах на ръце, както тя обича, 3 пъти я слагах на леглото и 3те пъти се събуждаше с рев. Вечерта - хем изтощена, хем изнервена, заспа с триста зора, като преди това ни проглуши ушите с таткото. Нощем това поведение е по-слабо изразено и слава богу, защото иначе с това непрестанно мрънкане, ако беше и нощем, щях да се застрелям просто. Така е от няколко дни. Понеже ние имаме много тежки колики и прогнозите бяха, че няма да има почивка и от колики направо на зъби ще скочим, та се чудя дали не започват да я мъчат зъбите?
Имате ли идея въобще какво става? Тъкмо се поокопитих малко и започнах да си мисля, че вече по-правилно разбирам нуждите и и сега пак тази задача ми постави, с повишена трудност.

# 1
  • Мнения: 8 242
Погледни й венците дали са побелели.. Макар че никнещо зъбче започнах да познавам чак като избиха 3-4  Crazy
А това което описваш при нас е ежедневие.. Затова не мога много да откроя никненето на зъбите конкретно.. В момента му излизат 4 кътника, ама по-мрънкащ от това няма някъде да стане  Mr. Green
Възможно е да за зъби, да.. Пробвай да намажеш венците с някакво гелче - Генгигел, Калгел.. Ако се поуспокои - значи време ви е да се зъбите.

# 2
  • Мнения: 545
Вкъщи положението е сходно,с тази разлика,че се буди и нощем с рев на час и половина!Започнах да я мажа с Генгигел и сякаш е по-спокойна(Лора е на пет месеца).Макар аз да не виждам венците й да са побелели?!Иначе всичко,което може да се дъвче е в устата,включително долната устна,която вече е синя от смучене!

# 3
  • Мнения: 6
И ние сме така Гергана е на 6м. и постоянно мрънка и нещо дъвче,ако няма играчка в ръцете си ги дъвче.Венците са й подути но незнам кога ще излезнат.И баткото беше така и му излезна първото зъбче чак на 11м.

# 4
  • Мнения: 1 924
И нашата история е подобна.Още месец преди да избият първите зъбчета започна да пуска едни лиги,с кофа да ги събираш ooooh! и да нервничи.След като зъбчетата излязоха,постоянно се чеше и си навира ръцете или играчките в устата,а нощем започна да се буди по-начесто,като не винаги сученето го успокоява съвсем...но не ми се мисли ако не го кърмех,как щях да го успокоявам ooooh!
Аз хубаво си се бия по главата Laughing,но да не забравяме,че и на бебетата никак не им е лесно в този период.

# 5
  • Мнения: 514
i na6ata istoria e sa6tata imame problemi s zaspivaneto budi se 4esto i pla4e bez vidima pri4ina molq daite savet kakvo da napravq Praynig tekat i ligi no ne vijdam da sa i beli vencite  newsm78
kak da se spravim

# 6
  • Мнения: 484
Същата работа, само че Яна стана ужасно кисела и няколко дни след това вече имаше 2 долни зъба. Но ръцете си смуче от началото на четвъртия месец, а чак сега изкара зъби. Аз се чудя кога ще отшумят смущенията, защото по цял ден я разнасям на ръце и вече не се трае.... Успокоява се на вън, но като гледам прогнозата, цяла седмица ни чака дъжд.... Гелчета не ни помагат, има някакво лекарство Дентокинд, чудех се дали някой го е ползвал и помага ли?

# 7
  • Мнения: 514
iskam da popitam dali na va6ite bebo6i im e namalial apetita newsm78 za6toto moeto beb4e si qde6e normalno no ot 2 sedmi6i ne iska da qde
 Rolling Eyes :thinking:nie sme v na4aloto na 4 mesec ne e li rani4ko za parvoto zab4e baby zaspiva v 5 4asa sutrinta i spi po 3-4 4asa moje li savet kak da q uspokoia newsm78

# 8
  • Мнения: 389
Да се включа в наболяла тема
Вечер като стане 1.30-2ч и до сутринта е мрънкане през половин  един час, няма спане, а през деня спи по 30-40 мин между храненията,а кърма сме и сме на 3 мес. Възможно ли е да са зъби/Не ми се виждат надут венците, но си цока долната устна,и чат пат ръката

# 9
  • Мнения: 532
Оф, като тръгнат зъбетата да покълват от зъбните зародиши, нищо не се вижда още на венеца, ама вижте, че бебета сами си показват. Аз като знам при мен, че ми избиват мъдреци, направо на лудост ме избива, а за малки бебочета направо незнам. Особено тези, които са с "по-твърди" венци и зъбчето по-трудно си прокарва път.

Ами, мазане на венчетата с успокояващи гелчета, има няколко вида в аптеките.

Има едни комплекти - Ненедент бейби (на Дентинокс), които са с паста за зъби и едно като гумен напръсник с нежни косъмчета, като четка. Може да използвате накрайника с гелче за успокояване на венците - хем да намажете, хем да почешете венеца, но много нежно да не се разрани.

Играчки за дъвкане. Някои ги слагат в хладилника в чисти найлончета и после ги дават на бебоците да ги дъвчат охладени - играчките, не найлоните  Mr. Green, въпреки че и вторите се радват на голям интерес.

Хомеопатия - доста майки са доволни, че облекчава зъбоникненето и детето.

Разходки, бебешки развлечения  Mr. Green - отвличане на вниманието на детето от зъбобола.

Но симптомите са това, описали сте ги чудесно - лиги, нервност, хапане и дъвчене на всичко, понякога отказ да се храни/суче, неспокоен сън, често събуждане с писък.

Пожелавам ви по-бързо и безпроблемно избиване, щото на моята Йоана се точиха до 3 годинки (без майтап), луда станах  Crazy

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 82
Най-добре погледни венците, моя юнак на 6 месеца изкара първото зъбче. Ние не го усетихме една вечер след къпане се разсмивахме и видях, че венеца е побелял след 2-3 дни зъбчето съвсем проби. Знам, че има деца, които трудно ги изкарват. Stop

# 11
  • Мнения: 3 092
Вероятно са зъби , но кога ще ги видиш  Thinking не знам.
На дъщеря ми трудно пробиват и е кисела далеч преди венеца първо да се подуе , после да побелее , та чак след това да се покаже зъб. Simple Smile
При мен се случи така - от коликите преминахме на тема зъби .Симптомите се изразяваха в лигавене , дъвчене , опити да ме хапе , често нощно будене и липса на всякакъв апетит, както и постоянно сукане.
И сега е в такъв амин , но останаха последните 4 зъба.Уверена съм че доста страда и се опитвам да я разбера. Rolling Eyes
Пожелавам ви бързо никнене на зъбките! Hug

# 12
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
Започна да се лигави ужасно много. Зачервяваха му се бузите и брадичката. Искаше да си търка с нещо венците. Взе да нервничи повече от обикновено.

# 13
  • Мнения: 731
Здравейте Simple Smile Явно и при нас е започнал процеса, въпреки че дори зачервяване нямаме още. С какво могат да се мажат венците за да се облекчи състоянието им?

# 14
  • Мнения: 57
при нас искаше постоянно да ми гризе пръста, лиги почти нямахме. И така всеки ден ми гризеше пръста / гризалките не ги признаваше/ и един ден усетих, че е много твърдо и вечерта изби първия ни зъб

Общи условия

Активация на акаунт