за обръщането на бебетата

  • 1 472
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Мойта щерка е на 7 м. и няма никакво намерение да се обръща.  Правя каквото трябва, но тя си мързелува, лежи си по гръб и не и пука.  Трябва ли да се притеснявам?

# 1
  • Мнения: 1 183
Не се притеснявай мила,тя когато се почувства готова ще го направи,просто при някои става рано (като при нас на 3 месеца),а при други по късно  Peace  Hug

# 2
  • Мнения: 1 121
А слагаш ли я често по коремче? Моят син така започна да се обръща съвсем наскоро. Първо започна да се изправя и да се подпира на ръце, след това постепенно започна да се обръща. Това упражнение помага много! Слагам го по корем още откакто се е родил, защото така се укрепват и мускулите на вратлето.

# 3
  • Мнения: 865
На твое място бих потърсила спец. мнение,за да не се тревожа излишно.

# 4
  • Мнения: 1 467
Мойта щерка е на 7 м. и няма никакво намерение да се обръща.  Правя каквото трябва, но тя си мързелува, лежи си по гръб и не и пука.  Трябва ли да се притеснявам?

И моето бебе от съвсем скоро се обръща, а синът на една приятелка се обърна за първи път на 9 месечна възраст:) Според мен, няма никакво място за притеснения, просто не й харесва:)

# 5
  • Мнения: 2 401
Тя и по корем мрази да лежи девойката, иначе вече седи самостоятелно. Като я гледам и тежи дупето  Laughing , мерси за отговорите няма да се кося  Hug

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Моята мързелана се обърна на седем месеца Peace

# 7
  • Мнения: 1 121
То и моят син не обича много-много, но това упражнение най-добре стимулира бебечетата да започнат да се обръщат.
Хубаво е, че вече седи самостоятелно. В такъв случай не бих се тревожила Wink

# 8
  • Мнения: 4 451
Малката ми дъщеря започна да се обръща много късно. Около вашата възраст. Но ти все пак си питай педиатъра.

# 9
  • Мнения: 1 477
Иван се обръща самичък от 3 месеца.Всяко дете си е различно.Не се тревожи.

# 10
  • Мнения: 941
мисля че няма за какво да се притесняваш, каката почна да седи сама много рано но изобщо не искаше да се обръща, първо стана права и почна да прохожда и чак след това се пробва да се обръща, всяко дете по различно време усвоява тези неща

# 11
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми се обърна на 8 месеца-на 7 си лежеше като бебе и само гледаше.И аз се притеснявах,но ето,че се и обърна,и пролази,и сега чакам да проходи....

# 12
  • Мнения: 4 621
Едва ли имаш повод за притеснение. При всяко дете е индивидуално, но все пак за твое успокоение най-добре се консултирай с педиатъра си Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 5 718
И синът ми късно започна да се върти - къв 7-8м, поза по корем му беше много омразна. 

# 14
  • Мнения: 3 695
Едва ли имаш повод за притеснение. При всяко дете е индивидуално, но все пак за твое успокоение най-добре се консултирай с педиатъра си Peace
  Peace

Общи условия

Активация на акаунт