Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 ноем. 2007, 16:04 ч.

търся рецепта эа парленка

• 3 479
  • 24
  •   1
Отговори
  • Sliven, Bulgaria
здравейте   много щте съм ви благодарна ако ми дадете рецепта за пърленка

# 1
# 2
Правила съм ги тези пърленки, стават много вкусни.Даже по две дози -1 кг.брашно.

# 3
  • БГ-изток
И аз съм ги правила тези пърленки.Много са хубави.И наистина е добре,ако хората са повече да се направят 2 дози.

# 4
  • Sliven, Bulgaria
много благодаря за рецептата Simple Smile

# 5
Правила съм ги тези пърленки, стават много вкусни.Даже по две дози -1 кг.брашно.
сайта изисква регистрация
а аз търся точно такава рецепта...
Може ли да ми я копнете и пейстнете тук Hug

# 6
Рецептата е от vens
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=613.0
Пърленки на скара
Продукти :
1 яйце
400 гр. кисело мляко / 1 кофичка /
1 с.л сол
1 ч.л захар
20 гр. /половин кубче/ мая за хляб
щипка сода бикарбонат
3 с.л олио
около половин кг брашно
Приготвяне :
От изброените продукти се замесва средно меко , еластично тесто . Оставя се да втаса около половин час.От тестото се правят топки , които след това с намаслени ръце се изтъняват на тънки питки .Пекат на на скара .След като се изпекат се намазват с краве масло и се поръсват с шарена сол.Може също да се намажат с чесново или с някакво друго ароматно масло.

открих я в друг сайт....
това е за тези които няма да могат да отворят по горния линк Peace

# 7
  • Pyce
А дали ще стане с ръжено тесто? newsm78

# 8
защо да не стане,прекрасни и вкусни са
изключително съм доволна
мъжа ми дори вече реши че такива ще ядем само Crazy Crazy, няма да купуваме хляб Mr. Green

# 9
  • España (Плевен)
аз правя моите ПЪРЛЕНКИ така:

мая колкото локум
1 чаша кисело мляко
4 лъжица. олио
1 лъжица. захар
2 щипки сода
1 щипка сол
брашно

Всичко това се омесва и се правят питки,който се разстилат и се намазват с маргарин,поръсват се с шарена сол,слагаме салам,сиренце и каквито други работи желаете /аз слагам гъби,настърган кашкавал и малко домат/.
Тези питки се захлупват на половината,отгоре се намазват пак с маргарин и поръсваш с кашкавал или шарена сол.
Пъхаш в печката,печеш и е готова... БОН АПЕТИ  Peace  ми това е с малко добавки от мене,но става мн хубава закуска - пробвайте...  Naughty

# 10
  • Pyce
Ще пробвам в печката и аз,защото скарата на терасата в това време Crazy...ще се вкочаня докато станат.

# 11
  • София
А като нямам скара и оребрен тиган.... newsm78 ?На обикновен тефлонов дали ще се получи? Или трябва да си купувам сега и скара.....Ама,че сте....зарибителки   bouquet

# 12
  • Шумен
Пърленките дето аз съм ги яла по заведенията са мнооого бухнали, буквално са кухи вътре...чудно ми е как до такава степен бухват.Личи си че тестото е било тънко разточено-но ми е чудно как не са станали сплеснати ,тънки пичици а са така бухнали и вкусни ?!?  newsm78

# 13
Пърленките дето аз съм ги яла по заведенията са мнооого бухнали, буквално са кухи вътре...чудно ми е как до такава степен бухват.Личи си че тестото е било тънко разточено-но ми е чудно как не са станали сплеснати ,тънки пичици а са така бухнали и вкусни ?!?  newsm78

точно така си бухват и тези(мая имат и содата/бакпулвера помагат)...спокойно,опитай Peace

А като нямам скара и оребрен тиган.... newsm78 ?На обикновен тефлонов дали ще се получи? Или трябва да си купувам сега и скара.....Ама,че сте....зарибителки   bouquet
аз ги направих във фурната...т.е печени Sunglasses

# 14
  • София
anilevi ,благодаря,че ми отговори ще ги направя във фурната  bouquet
Имам още един въпрос.Като изстинат как са?Остават ли меки или се втърдяват?

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт