Дайте съвет на една декемрийка къде да роди.

  • 2 882
  • 61
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте,
термина ми е на 21 декември, ако се износим докрай, дай Боже, всичко да е наред, но и по-рано да цъфнем, незнам къде да родя - предишния път бях в Тина Киркова и съм доволна, но сега с тия инфекции....Шейново не го харесвам хич, а Майчин дом винаги повече са го плюли, отколкото хвалили. За частно пари нямам. Та , дайте малко идеи, кой къде Wink
Темата ми май не е много за тук, но сметнах, че майките, които ще раждат през тези два месеца са най-засегнати от проблема с инфекцията, та затова питам тях. Извинявам се предварително на модераторите  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 217
Момичета, като съм си дала мнението за Шейново и Майчин дом, не значи, че вие не можете да го промените Wink Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 2 845
Алекса, инфекцията в ТК отдавна е изчистена. Така че спокойно си раждай там, щом миналия път ти е харесало.

# 3
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Втора градска как ти звучи?
Иначе със търсачката във форума ще получиш много инфо.

# 4
  • Мнения: 159
не бих те посъветвала да е "тина киркова" поради ред причини.а относно инфекцията там въпроса е спорен.за "шейново" ще се въздържа от коментар. имам личен опит и от двете болници.ако трябваше да избирам сега,може би бих заложила на "втора градска".при всички случаи ти желая леко раждане,без излишни притеснения и щастливо майчинство!

# 5
  • Мнения: 4 555
И аз за Втора градска бих те посъветвала. Аз нея си бях избрала, в случай, че ме бяха върнали от Токуда.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 244
Окръжна - св. Анна
Всъщност пиши кои критерии те водят (освен инфекции), щото иначе мнения всякакви.

# 7
Аз раждах във 2-ра градска,много съм доволна.Докторите бяха готини,но най-важното е,че 3-те дни ,в които ще лежиш си изолирана с бебето-никой не влиза или излиза от болницата.Звучи гадно,но така или иначе тия първи дни са си само за теб и бебчето,а то ще е с теб по цял ден.Чисто е като за българска болница(е имаше хлебарки и храната беше гадна,но къде ли не е)Освен това отделението е много малко-около 40 легла,така ,че....препоръчвам ти я

# 8
  • София
  • Мнения: 2 217
Всъщност само инфекцията ме притеснява в Тина Киркова......
Във втора градска нещо не се чувствам сигурна, защото не е специализирана болница, имам предвид не са подготвени за бебетата толкова, като в спец. болници.
Май каквото и да реша си е въпрос на.......Божа работа..... Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 5 940
Според мен в Майчин дом са най-добрите специалисти в България. Обстановката е като в соцболница, но най-важното е ти и бебето да сте живи и здрави. За съжаление в държавните болници в България нормалният уют е недостижима екстра. Все пак ти решаваш. Аз имах на няколко пъти проблеми по време на бременността и съм ходила и в Шейново, и в Майчин дом, за себе си реших, че Медицинска академия е моето място. Родена съм там, там и родих моето сладко момченце.

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
До 21.12 все ще решиш, какво да кажа, че аз съм на 05.12 и не съм се ориентирала Blush
Успех и леко раждане Peace

# 11
  • Мнения: 1 371
Втора градска болница.   Peace

# 12
  • Мнения: 105
Точно сега е момента да се ражда в Тина Киркова,защото след този медиен шум и непрекъснати проверки е най чисто и безопасно. Ако първия път си доволна, по-добре иди пак там, ще се чувстваш по-спокойна.
Това е мое мнение все пак...м/у другото аз също ще раждам там,но чак февруари.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 217
Според мен в Майчин дом са най-добрите специалисти в България. Обстановката е като в соцболница, но най-важното е ти и бебето да сте живи и здрави. За съжаление в държавните болници в България нормалният уют е недостижима екстра. Все пак ти решаваш. Аз имах на няколко пъти проблеми по време на бременността и съм ходила и в Шейново, и в Майчин дом, за себе си реших, че Медицинска академия е моето място. Родена съм там, там и родих моето сладко момченце.

И аз, честно казано, съм се ориентирла леко към МД.... Една от най-плютите болници е, но наистина лекарите си знаят работата. Скоро лежах там заради проблем - акушерките са много на "Вие" с иглите и страшно ме измъчиха. Иначе за лекарите не мога да кажа нищо лошо.... Обстановката не ми е много по-различна от в другите болници, но....така аз виждм нещата....
За втора градска......нещо не мога да я възприема, незнам нищо за там, не са ме разубедили, просто аз не мога да я възприема като болница за раждане Embarassed
Иначе ми се щеше да си ида в Тина Киркова

# 14
  • София
  • Мнения: 2 217
До 21.12 все ще решиш, какво да кажа, че аз съм на 05.12 и не съм се ориентирала Blush
Успех и леко раждане Peace

Абе и аз не съм се разбързала, но нещо ме понаболява доста гадничко - подгответата са сигурно, ходя си с 2 см. разкритие от 1 месец, та ......да не хукна преди термина, затова се ослушвам за болница.... Но то ако стане така, най-добре си е МД.

# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
нещо ме понаболява доста гадничко - подгответата са сигурно, ходя си с 2 см. разкритие от 1 месец, та ......да не хукна преди термина, затова се ослушвам за болница....
e в такъв случай действай с подготовката

# 16
  • Мнения: 280
Алекса, моя термин също е на 21.12 и макар че съм от Русе ,съм се доверила на проф. Чернев в Майчин дом София и при него ще раждам. Кадето и да решиш , трябва да е скоро. Аз постъпвам там на 28.11 защото събитието се очертава да е по-рано от термина.
Желая ти успех  Hug

# 17
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Аз съм страшно доволна от Окръжна болница (Света Анна). Каквото и да избереш, успех и леко раждане ти желая!  bouquet

# 18
  • на езерото
  • Мнения: 263
  И аз като Viktoria_79, гласувам за Окръжна болница PeaceАз също съм мама на декемврийче Mr. Green, леко раждане!

# 19
  • Мнения: 2 553
Ами аз раждах в Майчин дом и от самото раждане съм доволна, но от престоя след това не особено - мърляво е и акушерките са малко "незаинтересовани", помощ при опити за кърмене никаква не получих и т.н. За Шейново съм чувала доста добри отзиви, но нямам лични наблюдения.Съветвам те или Шейново или Майчин Дом - и в двете ако имаш възможност за ВИП-стая.Иначе незнам, може и без ВИП ама малко ще се поизнервиш  Mr. Green Успех в избора и леко раждане!  Hug Hug Hug

# 20
  • Мнения: 724
Аз раждах в Тина Киркова и съм доволна.Ако сега трябва да родя пак бих родила там въпреки инфекцията.Според мен в момента Тина Киркова е най чиста от инфекции болница.

# 21
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Аз раждах в 2 градска и съм много доволна Peace
Второто след време пак там ще раждам Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 4 294
Тина Киркова   Peace

Не се притеснявай за инфекцията, вече няма и следа.
Това с инфекцията може да се случи и в други болници,
така че не си застрахована.

Не си мисли за лошите неща, така ги придизвикваш.
Само хубаво и положително да ти е в мислите  Peace

# 23
  • Мнения: 1 479
И 2-та ги родих в "Св.Анна",защото живея срещу тази болница.Това лято правиха ремонт на родилно отделение.Доволна сьм и не се оплаквам,а и не са ме изнудвали за пари.

# 24
  • Мнения: 1 931
И двата пъти раждах в МД и за там бих те посъветвала. Там са най-добрите специалисти и дори от други болници ако има проблем с бебето там го водят. И двата пъти бях на 12 етаж и не мога да се оплача от отношение. Не съм имала уговорки с лекар нито съм плащала и ми обърнаха необходимото внимание, може и на късмет да е - не знам.
Ще ти пожелая късмет и леко раждане.

# 25
  • Мнения: 61
Аз също родих във Втора градска и съм много доволна от всичко. Успех и където решиш - леко раждане!

# 26
  • Мнения: 268
Алекса, инфекцията в ТК отдавна е изчистена. Така че спокойно си раждай там, щом миналия път ти е харесало.
И аз съм на това мнение! newsm10

# 27
  • Мнения: 54
Аз също съм много доволна от Окръжна болница. Всичко бяха мили и вниматални без да съм плащала нищо за това, така че ти я препоръчвам с двете ръце. Леко раждане ти желая.  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 5 719
Аз родих в ТК и ако пак забременея пак ще си родя там! Peace
Успех и леко раждане!  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 723
Ох и аз първия път раждах в Света София, ама ми е адски далече и за малко да го снеса в колата.
Тоя път смятам да помисля малко по-рационално.
Живен в Лозенец та изборът ми се свежда до Токуда, Болница Лозенец или Майчин Дом.
Още умувам, но със сигурност няма да пропътувам пак цяла София с контракции, въпреки че бях много доволна от условията в Света София  Naughty

# 30
  • Мнения: 231
Аз родих на 16.12.преди година в Шейново и съм доволна. Нямам никакви оплаквания. До колкото знам вече на цялата болница е направен ремонт. Смятам,че там също работят добри специалисти, екипът реагира много бързо и адекватно, след като тоновете на бебето паднаха под 60, което е доста опасно.(беше си хванала пъпната връв в ръка и не стигаше кислород до бебето). Бих отишла да раждам и втори път там
Леко раждане.

# 31
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Окръжна - св. Анна   bouquet при доктор Жекова - аз отидох в последният момент и съм много, много доволнаааааааааа  Hug

# 32
  • Мнения: 64
с две ръце гласувам за Майчин дом---лежах там преди да родя със страхотно отлепване...после и родих---специалистите наистина са мн добри.
 Само дето и моето мнение после за 12 етаж е меко казано негативно!

# 33
  • Мнения: 473
Ако имаш възможност - Вита - д-р Илиева. Не разбираш какво се случва. Успех.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 217
А в МД ако си с избор на лекар колко се плаща?

# 35
  • Мнения: 2 723
А в МД ако си с избор на лекар колко се плаща?

Днес ще ходя там на среща с един лекар, ако никой не се е включил до утре ще докладвам   bouquet

# 36
  • Мнения: 280
А в МД ако си с избор на лекар колко се плаща?
Аз съм с избор на лекар, но съм по касата и след като родя и всичко е ок ще има и "мерси" за док, но това си е по наша преценка. Там няма установени цени като в другите болници.

# 37
  • Мнения: 2 723
Там няма установени цени като в другите болници.

И кво всеки лекар си има тарифа ли  Thinking

# 38
  • Мнения: 280
Там няма установени цени като в другите болници.

И кво всеки лекар си има тарифа ли  Thinking
Не , там си раждаш по касата ,а ако решиш може да благодариш на док както си прецениш.

# 39
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  И аз съм се ориентирала към МД, но без избор на екип. След събитието мисля да "почерпя" дежурния екип, ако са си свършили адекватно работата.
Имам и въпрос към раждалите в МД - бебетата при майките си ли стоят или са затворени отделно?

# 40
  • Мнения: 520
Аз родих в Шейново и съм доволна, нямам никакви забележки! Хем беше и по празниците 25 декември /вечерта/

# 41
  • Мнения: 280
Имам и въпрос към раждалите в МД - бебетата при майките си ли стоят или са затворени отделно?

Моята кума ражда там миналата година и ми каза ,че ако си взема вип стая на 12 етаж бебчо ще си бъде при мен ,иначе на 7-я май ги носят само за кърмене. Та определено ще си взема стая.

# 42
  • по света
  • Мнения: 1 587
Ако можеш потърси лекар в Окръжна,аз бях много доволна от там.МД никога на никого не бих препоръчала.

# 43
  • Мнения: 40
Шейново - родих там на 19.10.07 и съм възхитена!!!!

# 44
  • Мнения: 9 973
Шейново Peace

# 45
АЗ ИЗБРАХ ШЕЙНОВО И НЕ ЗГРЕШИХ НИТО VIP ,НИТО ПАРИ САМ ДАВАЛА И МИСЛЯ 4Е Е ПЪЛНА ГЛУПОСТ ДА СЕ ХАР4АТ ЗА ТОВА .Раждането е физиологи4ен процес и зависи само от теб.Но с тия болни4ни инфекции в тина киркова не знам кои 6те им ражда там.

# 46
  • София
  • Мнения: 12 554
Ако можеш потърси лекар в Окръжна,аз бях много доволна от там.МД никога на никого не бих препоръчала.

Напълно подкрепям juliana! Родих сина си в Окръжна болница при д-р Жекова. Много съм доволна от целия екип, както и от факта, че отделението е наистина малко - 16 или 18 легла и го няма този конвейр като в Тина Киркова и Шейново. А за Майчин дом - лично аз не бих родила там. Мразя да се чувствам като опитно зайче.

# 47
  • Мнения: 138
Аз родих в Токуда и я препоръчвам на всеки !
Чудесни условия , както за майката , така и за бебетата, много добри лекари , акушери, неонатолози и най-важното за мен беше, че имат доста изследвания , които се правят на бебето , ден след раждането и ако....не дай Боже има нещо обезпокоително, може да се хване съвсем в началото и да се лекува.
Но.....в интерес на истината...почти всичко е въпрос на късмет .
Затова ...пожелавам ти КЪСМЕТ , каквото и да избереш !

# 48
# 49
  • Мнения: 153
Може ли някой да ми препорьча добьр доктор в Майчин дом? Мислех да раждам в Тина Киркова, но се оказа че имам кардиологичен проблем и кардиолозите ми препорьчват Майчин дом.

# 50
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз родих в Токуда и я препоръчвам на всеки !
Чудесни условия , както за майката , така и за бебетата, много добри лекари , акушери, неонатолози и най-важното за мен беше, че имат доста изследвания , които се правят на бебето , ден след раждането и ако....не дай Боже има нещо обезпокоително, може да се хване съвсем в началото и да се лекува.
Но.....в интерес на истината...почти всичко е въпрос на късмет .
Затова ...пожелавам ти КЪСМЕТ , каквото и да избереш !
Момичето казва че няма възможност да иде в частна клиника.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 217
Може ли някой да ми препорьча добьр доктор в Майчин дом? Мислех да раждам в Тина Киркова, но се оказа че имам кардиологичен проблем и кардиолозите ми препорьчват Майчин дом.

Аз чух много добри отзиви за д-р Вили Димитрова от МД.....Но само по слух....

# 52
  • по света
  • Мнения: 1 587
Може ли някой да ми препорьча добьр доктор в Майчин дом? Мислех да раждам в Тина Киркова, но се оказа че имам кардиологичен проблем и кардиолозите ми препорьчват Майчин дом.

Аз чух много добри отзиви за д-р Вили Димитрова от МД.....Но само по слух....
Тя е изключителен специалист, но се занимава преди всичко с фетална морфология и доколкото знам не изражда.

# 53
  • Мнения: 419
Втора Градска  Peace
Преди 3 години и 5 месеца беше там и живот и здраве през февруари 2008г отново.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 217
Може ли някой да ми препорьча добьр доктор в Майчин дом? Мислех да раждам в Тина Киркова, но се оказа че имам кардиологичен проблем и кардиолозите ми препорьчват Майчин дом.

Аз чух много добри отзиви за д-р Вили Димитрова от МД.....Но само по слух....
Тя е изключителен специалист, но се занимава преди всичко с фетална морфология и доколкото знам не изражда.

Е,....жалко ако е така.... Sad

# 55
  • Мнения: 326
Точно сега е момента да се ражда в Тина Киркова,защото след този медиен шум и непрекъснати проверки е най чисто и безопасно. Ако първия път си доволна, по-добре иди пак там, ще се чувстваш по-спокойна.
И аз така мисля  newsm78

# 56
  • Мнения: 96
Втора градска болница.  Peace Peace Peace

# 57
  • Мнения: 22
В Тина Киркова са едни от най-добрите специалисти и щом си раждала там обстановката ти е позната и ще се чувстваш по на място.Аз въпреки инфекцията избирам там да раждам

# 58
  • Мнения: 311
Все пак бих препоръчала Шейново, въпреки негативите, специалистите са добри.

# 59
  • Мнения: 306
Alexa, доколкото знам по новите тарифи за избор на екип при нормално раждане е 450  лв. в МД.
Аз бих ти препоръчала Шейново. Единственото, за което ще се измъчиш ако си там и не си във вип стая, е наличиета на само една баня. Аз бях в патологията в Шейново, която е до родилките. Ставах по нощите за да мога да се изкъпя...но все пак се преживява. Иначе специалистите са страхотни. Там обаче избор на екип е вече 800 лв.
А и МД да избереш, за там също съм чувала, че специалистите са много добри.

Напоследък обаче за съжаление всички болници изпитват глад за читави акушерки...някой беше повдигнал темата...
В МД бебоците са си все при мамите. Докато в Шейново ти ги водят на три часа. Което от опит казвам е добре, защото имаш възможност малко да се въстановиш. Иначе е невъзможно, когато няколко бебета правят оркестър:-))))

Успех на всички мами, на които предстои раждане Hug

# 60
  • Мнения: 1 931
  И аз съм се ориентирала към МД, но без избор на екип. След събитието мисля да "почерпя" дежурния екип, ако са си свършили адекватно работата.
Имам и въпрос към раждалите в МД - бебетата при майките си ли стоят или са затворени отделно?
Нормално раждане, на 12 етаж бебетата са при майките.
Обикновените стаи са по 2 голeми легла и 2 за бебета в стая и си има тоалетна с чешма,  за всеки 2 стаи бокс в който преобуват бебетата.
Вече вип стаите не знам- не съм била там.

# 61
  • Мнения: 113
Аз родих миналия месец в МД, доволна съм от лекарите, но после е голяма мизерия...сестрите и акушерките на 7 етаж са много зли  Twisted Evil , трябва да си носиш абсолютно всичко...дори и термометъра.
 Аз бях със секцио на 7 етаж, там се водят раждали с усложнения- вакум, форцепс и разни такива...там бебетата са отделно, но не ти ги носят а трябва ти да ходиш да си го вемеш като дойде часа за хранене...никой не пожела да ми помогне за кърменето, добре че на момичето в стаята при мен и беше второ та тя ми направи показно  Wink
Ако ще раждаш нормално трябва да си на 12 етаж, казват че там е по-добре  Grinning
Аз знаех че ще е мизерно,но избрах да раждам там защото недай си боже да има проблем знам че там са най-добрите специалисти...по принцип от повечето частни клиники ако има сериозен проблем с бебето го карат  МД.
Каквото и да избереш ти пожелавам леко раждане  Hug

Общи условия

Активация на акаунт