До майките на едногодишни кърмачета, цокащи и нощем

  • 1 398
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 487
В началото спяхме заедно. От половин година е в креватче, долепено до нашето легло(спалнята е толкова малка, че и да искахме, няма как иначе  Wink ). Нощем се буди минимум по 5-6 пъти да суче...освен това ако се събуди плачейки, допълзява и ляга върху мен. Приспиваме се със сучене. Не знам как ще намалим нощните кърмения, а усещам, че съм доста изморена напоследък.  Tired

# 16
  • Мнения: 13 793
ОХХХХХХХХХХХХХХХХХХХ, мили майчета ...
благодаря ви много за темата, аз бях започнала да се притеснявам дали само ние не сме така "пристрастени".
Вечер в 21:30 цокаме и се слагаме в креватчето, след което започваме периодично да се будим и да цокаме и след третия път някъде към 4-5 сутринта нямам повече сили и го оставам да спи на спалнята между нас . Таткото започна да подмята че съм пристрастявала детето към цоканията и нощното будене вече било въпрос на навик , което за мен е глупост. Кажете ми как да обясня на бебе 10 месеца че то всъщност като се буди посред нощ "не е гладно" , ами се буди по навик ... За мен буденето означава че си е гладен или нервен или го болят зъбките- все лоши неща за едно бебе. Ако всичко беше ОК просто нямаше да се буди, нали?
Остава да се заредим с повече търпение....
Поздрави на всички

# 17
  • Мнения: 172
И ние спим заедно. От време на време го премествам в кошарата, особено ако с таткото се развихрим, но до сутринта отново се озоваваме тримата в леглото.

# 18
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Алекс спи при мен от няколко месеца, защото беше започнал да ме боли кръста от многократното вдигане от креватчето му през нощта. И преди спеше при нас, но поне си заспиваше в неговото легло, а сега е плътно до мен. Повече от три часа без прекъсване не съм спала, от както се е родил. Всяка вечер се надявам тайничко, че ще спи непробудно, но уви...Голямо кърмене му се кърмим  ooooh!.

# 19
  • Мнения: 1 947
   Спим заедно, спим добре, между полунощ (когато аз си лягам) и ранна утрин (5-7ч.) почти не суче.
От време на време и на мене ми минават подобни мисли за "изгонване", но предпочитам здравия
сън на семейството, отколкото "добри навици". Според мен е хубаво за детенцето да си е при
мама и тате нощем, а кога ще дойде време за собствено легло - смятам, че ще го усетя и тогава
ще направим промяната. Wink

# 20
  • Мнения: 34
Тони скоро ще навърши една година, но си позволих да се включа в анкетата с последния отговор. Винаги съм го вземала при нас, когато се събуди и иска да суче. Често просто заспивам и откарваме до сутринта. В момента положението е долу горе такова: Тони си спи в креватчето до към 2-3 часа, когато започва да се буди през час-два, става в кошарата си и иска да суче 1crib Вземам го при нас и понякога го връщам обратно в кошарата му, но само ако се събудя и така или иначе стана я за вода, я за нещо друго. До преди да започнат да му никнат зъбките (около 9 мес.) почти винаги пропускаше кърменето по нощите и се будеше направо в 4-5 или 6ч.  Надявам се пак да почне да пропуска едно хранене, но той си знае. Добре че таткото ни подкрепя и току ни завива и двамата Joy

# 21
  • София
  • Мнения: 721
И ние сме от кърмещите се нощем. Алексис си спи в креватчето откакто се е родил, кърмя го и си го връщам там. При нас никога не е спал.
Така като гледам май сме изключение Simple Smile

# 22
  • Мнения: 3 092
Гласувах с първа опция , макар че спи в легло долепено да нашето ..много близо до мама заради безбройните нощни кърмения  Rolling Eyes
Считам това за нормално и естествено , вече съм спряла да се тревожа от подмятанията и думите на другите и моите родители така са постъпили с мене навремето до като аз сама не съм пожелала да си спя отделно.
Благодаря ти , мамо   bouquet Grinning

# 23
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Моят отговор го няма май. На годинка спеше на легло закрепено за моята страна на спалнята, със свалена решетка. Аз само се протягах и го кърмех или пък той се присламчваше. Не е съвсем на отделно легло, но пък и не е на спалнята.

Баща му го приспива редовно вечер откакто навърши годинка. На 1г. и 7 мес. се изнесохме от стаята му и той започна да спи непробудно по 10-11 часа. После поради многото промени около нас се налагаха различни начини на спане в зависимост от обстоятелствата. Все така си спи по цяла нощ. В момента спи с баща си на спалнята, а ние с мъника на дивана. Като стане детската стая, вероятно ще го местим в нея.

Последна редакция: нд, 11 ное 2007, 16:09 от Червената Кралица

# 24
  • София
  • Мнения: 12 228
  Зависи от конкретната нощ, но обикновенно са при нас или поне едната. Често се опитвам да ги преместя в техните легълца или поне едната за да може малко да се поизпъна и отдъхна. Но напоследък редовно си спим трите, като аз съм по гръб а те са долепени за мен. Е няма какво да обяснявам че на сутринта съм доста схваната, но пък понякога се е случвало да хапнат за пет минути и да ги преместя отново в леглата им. По принцип след последното вечерно приспиване ги местя там и по някое време през ноща идват при нас. От таткото не мога да се оплача, аз си лежа, а той става и ми ги подава и пак заспива.

# 25
  • Мнения: 2 381
Поли спи при нас.По-лесно ми е, т.к. не се налага да ставам, когато поиска да суче нощем.Само подавам съответната гърда и продължаваме да спим Wink
Вечерното приспиване в редки случаи не е на гърда.

# 26
  • Мнения: 203
Гласувах с последната опция. Като се роди, до към 6-и месец Алекс спеше само в своето легло. Тогава обаче започна да се буди нощем , докато положението стана натърпимо и не можех да ставам по 100 пъти, да го вдигам, слагам, той се разбуждаше, докато легна и хоп пак се събудил и т.н. Тогава започнах, след първото нощно будене, да го вземам в нашето легло. Таткото се премести в другата стая. Така я караме вече почти година. Имаше период, когато дори престанах да го местя в неговото креватче, а направо го оставях на спалнята. Сега го местя, но ако не е много изморен или е заспал по-трудно, при местенето ми се събужда и после вися над главата му по още 15 минути докато заспи. Признавам, че понякога не ми успява. От скро и на мен започнаха да ми минават мисли как това взема да ми писва. До скоро кревата събираше прах. Барем да спеше по-добре като сме заедно, но и това не стана. Иска ми се да спим с татито заедно  Embarassed, а не всяка вечер всеки да си ходи в неговата стая като двама непознати. Но не виждам скорошно решение на проблема. Каквото и да сме се опитали, все не успяваме. Иначе за следобедния сън - отдавна спи на спалнята ни и изобщо не се и опитвам да го местя.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 064
Последна опция. Заспива на своя креват, който е долепен до нашия и със свалена решетка. Но по някое време се събужда и го взимам, често дори не помня този момент - става съвсем машинално... Но и на мен взе да ми тежи, и да се уморявам - засега, обаче, няма друг начин да има мир през нощта поне, така че, така ще я караме...

# 28
  • Мнения: 1 540
Ми от време на време го вземаме при нас, ако се е събудил много рано, но не всяка вечер. Иначе ми е хубавичко да спи до мен, но не искам да свиква.

# 29
  • Мнения: 180
И аз гласувах с последната опция. Така сме почти от както се е родила, приспивам я /винаги на гърда/ слагам я в легло то и, по някое време когато се събуди я вземам при нас и там си остава. Когато е неспокойна  дори спи върху мен.

Общи условия

Активация на акаунт