Колко време след раждане с епизиотомия правихте секс?

  • 28 666
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 172
Здравейте,мили мами!Искам да ви попитам след колко време след раждане с епизиотомия(3 външни и 6 вътрешни шева) се осмелихте да правите секс(вагинален)  Thinking ?

# 1
  • Мнения: 7 723
Не помня. newsm78
 Дойде ми отвътре. Wink
Сама ще почустваш, когато си готова за това Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
Първия път след около 2мес,а втория-около месец  PeaceВажна е преди всичко психическата настройка,физически проблем няма.

# 3
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
След около 2 месеца,когато ми спряха лохиите и цикъла

# 4
  • Мнения: 4 053
след месец и половина ( 4 външни и 30 и кусур вътрешни )  Heart

# 5
  • Мнения: 1 040
Около 3 месеца след раждането  Tired

# 6
  • Мнения: 1 516
2 месеца - за съжаление още я усещам - а имам само 7 външни шева ...

# 7
  • София
  • Мнения: 276
2 месеца  Peace

# 8
  • Мнения: 296
След около месец и половина Peace

# 9
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
След около 2 месеца  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 1 098
След 40 дни Grinning

# 11
  • Мнения: 1 183
Около 3 месеца след раждането  Tired
Peace И аз така

# 12
  • Мнения: 9 973
57 дни дуднене и се престраших-3 външни и незнам колко вътрешни Peace

# 13
  • Мнения: 2 677
Повече от два месеца. Може би три.
Имах много голяма епизиотомия.

# 14
  • Мнения: 702
След 50 дни имам 4 външни и незнам колко вътрешни шева но мисля че по важно е кога ти ще се почустваш готова

# 15
  • Мнения: 19 290
след малко повече от два месеца,но беше болезнено.

# 16
  • Мнения: 188
Още не съм,  а вече ще станат три месеца откакто родих.
И не защото не съм се престрашила или нямам желание.
Просто отсрещната страна не откликва  #Cussing out

Иначе се чувствам готова от втория месец, а желанието го имам откакто се прибрах от болницата.   Crazy

# 17
  • София
  • Мнения: 4 397
След първото раждане чаках около месец и половина, сега вторият път близо 2 месеца.

# 18
  • Мнения: 206
Около два месеца ,имах 5 външни и не знам си колко вътрешни шева. Първия път беше много болезнено и бързо се отказах (какво ли му беше на половинката newsm78) отидох на гинеколог и ми каза ,че винаги ще си усещам епизотомийката ,но с течение на времето ще престана да усещам болка. Попитах ,какво да правя ,за да оправя положението ,а тя ми предписа да правя мнооого секс ,за да претръпна и по-бързо да ми мине. smile3534 newsm62 newsm62

# 19
  • Мнения: 1 196
Честно казано не помня точно,но май след 2 месеца и нещо.Както са писали - сама ще прецениш.Ако не те боли,не кървиш и т.н.

# 20
  • Мнения: 3 695
След 2 месеца. Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 555
След 40 дни. Болеше леко в началото само.  Peace Аз честно да си кажа и по-рано исках  Blush , но доки беше казала 40 дни и мъжът ми беше категоричен.  Joy

# 22
  • Мнения: 161
Според мен първо лекар трябва да те прегледа и да каже кога можеш. Аз след консулт с израждащия ме лекар изчаках около 40-50 дена, абе родих на 23.06 и за първи път беше на 15.08. Първо обаче трябва да ти спрат лохиите. За болене - боли ама не е като първия път през пубертета:)

# 23
  • Мнения: 545
След около месец и половина,като ми спряха лохиите.

# 24
  • Мнения: 5 401
След 2 месеца, но тъй като беше много болезнено, нямах много дълго време желание. Ходих на преглед и АГ-то каза, че всичко си е ОК (2 пръста влизали спокойно  ooooh!), но въпреки това избягвах удоволствието. Може би чак 6 месеца по-късно започнахме отново.  Embarassed Колкото по-редовно се уважаваме, толкова по-хубаво става...   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
2-3 месеца. Аз до 40 ден не можех да сядам спокойно, какво остава за секс...

# 26
  • Мнения: 2 567
След 3 месеца.

# 27
  • Мнения: 337
След около 2 месеца и половина

# 28
  • Мнения: 1 006
След около два месеца.

# 29
  • Мнения: 753
След около 2 месеца,но ме болеше в началото,но май е въпрос на нагласа,а колкото до секса по принцип-след раждането за мен секса определено е по-добър,не мога да си го обясня с какво точно е по-добър,но е факт.

# 30
  • София
  • Мнения: 431
След около 2 месеца,но ме болеше в началото,но май е въпрос на нагласа,а колкото до секса по принцип-след раждането за мен секса определено е по-добър,не мога да си го обясня с какво точно е по-добър,но е факт.

И при мен е точно така  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 1 244
След около 2 мес., въпреки че имам само 1 външен шев. Но при мен беше до психологическа нагласа. Всъщност самата епизотомия ми "щипеше" няколко дни, но доста дълго ме болеше апаратурата (разбирай кости и т.н.)... А иначе в началото мисълта за секс ми вървеше в комплект с мисълта за магарето...  Sick
Най-важното: Апетитът идва с яденето!  Wink

# 32
  • Мнения: 5 940
След 40 дни, ама защото толкова ми бяха казали, че трябва да изчакам.

# 33
  • Мнения: 7 474
Когато попитах маята докторка, тя ми каза, че проблема е повече психически, отколкото физически - или когато се почувстваш готова. На мен ми трябваха около месец и половина-два  Rolling Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 561
Ами на 40-тия ден (нали съм си примерна и първо отидох на гинеколог). Не бях очарована и дълго време останах така-много ме дърпаше, ама и аз бая бях шита-и вътре и вън.

# 35
  • Мнения: 1 671
На 30 ден, едва изчаках дотогава и се нахвърлих върху мъжа ми. Не ме е боляло и беше много по-хубаво  Embarassed. Сега се чудя дали като родя второто ще стане още по-хубаво  newsm78  Mr. Green.

# 36
  • Мнения: 195
На 30 ден, едва изчаках дотогава и се нахвърлих върху мъжа ми. Не ме е боляло и беше много по-хубаво

Взе ми думите от устата   Peace

# 37
  • Мнения: 5 539
На 20-ия ден бях готова, но изчаках до 40-ия ден, за да понамалеят лохиите. Никакви болки нямах.
Първият път обаче не беше така - цял месец след раждането не можех да си седна на дупето, камо ли да помисля за ласки Crazy
Много зависи от това как се е справил "шивачът" Wink

# 38
  • Мнения: 875
когато ми свършиха лохиите - след около 40 дена

# 39
  • Мнения: 620
този път - след 40 ден, като ми свършиха лохиите ииии едвам дочаках момента, искаше ми се още в родилното ooooh!, нищо не ме болеше, само в началото ме щипна леко и толкова. Сега много ми се иска, но все не можем да се напаснем със свободното време и умората Simple Smile
Обаче след първото раждане, пак с епизиотомия, въобще не беше така, направих го след първия месец, но с голямо нежелание и страх и много ме болеше и се отвратих от секса за дълго.

# 40
  • Мнения: 8 242
1 година..
Ама моето си беше в главата  Rolling Eyes Нямаше много общо с шевовете..

# 41
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Честито бебче!
Ами  Embarassed на 38 -я ден

# 42
  • София
  • Мнения: 2 967
След три месеца и половина.

# 43
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
на 37 ден след раждането.

# 44
  • Мнения: 2 723
Като ми спряха лохиите.
Имам 4 външни и 6 вътрешни. Не съм чувствала болка дори и след ражданеето.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 3 953
На 30 ден, едва изчаках дотогава и се нахвърлих върху мъжа ми. Не ме е боляло и беше много по-хубаво  Embarassed. Сега се чудя дали като родя второто ще стане още по-хубаво  newsm78  Mr. Green.
  Peace И ние така  luvbed едва дочаках 30 дена Embarassed

# 46
  • Мнения: 503
След 1м. Wink

# 47
  • Мнения: 250
След около 2 месеца,но ако зависеше само от мен можеше да е доста по-късно. Crazy

# 48
  • София
  • Мнения: 362
На 23-я ден    Shocked
Почти ми бяха спрели лохиите.
Имах 3 външни шева, а за вътрешните - лекарката каза "Не питай" Simple Smile

# 49
  • Мнения: 152
Първия опит беше някъде на 2 месец и да си беше доста болезнено, но с всеки следващ път става по-добре! Wink

# 50
  • Мнения: 249
Точно на 40-ия ден (нощ) , с 3-4 външни и незнайно колко вътрешни шева. Определено първите няколко пъти беше болезнено, т.е. дискомфортно.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 603
След месец и половина, тогава ми спряха лохиите. Чуствах се, сякаш ми е за пръв път, но без трепетното очакване на дългочаканото неизвестно... имаше и кръв, голяма гадост. Дълго не се осмелих да повторя.

# 52
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
1,5 - 2 месеца.
Сама ще си усетиш кога.

# 53
  • София
  • Мнения: 315
И при първото и при второто раждане,след има няма 1 месец Wink

# 54
  • Мнения: 669
след месец и половина

# 55
  • Мнения: 657
момичета,аз имам 3 външни и 10 вътрешни,пробвахме се 3 месеца след раждането и съпругът ми не можа да влезне,много тясно и болка,втори път се пробвахме 3 месеца по късно и пак същата ситуация,може би защото ме боли и аз още повече стискам но това влияе на психиката и от тогава вече 3 месеца не сме пробвали нищо,страх ме е че пак ще боли и мъжа ми го е страх да не ми причинява болка,има ли някой с моя проблем,че като чета повечето от вас рано са правили секс и нямахте проблеми

# 56
  • Мнения: 2 960
След три месеца и половина.
Peace и аз така с първото ,беше кофти и болезнено.постепенно се отпуснаха нещата....затова второто го рподих секцио....и съм къде-къде по доволна.... Peace

# 57
  • Мнения: 2 960
момичета,аз имам 3 външни и 10 вътрешни,пробвахме се 3 месеца след раждането и съпругът ми не можа да влезне,много тясно и болка,втори път се пробвахме 3 месеца по късно и пак същата ситуация,може би защото ме боли и аз още повече стискам но това влияе на психиката и от тогава вече 3 месеца не сме пробвали нищо,страх ме е че пак ще боли и мъжа ми го е страх да не ми причинява болка,има ли някой с моя проблем,че като чета повечето от вас рано са правили секс и нямахте проблеми
препоръчвам ти да отидеш на лекаря ,който те е шил ,да провери нещата.това което пишеш не е много нормално/ако проблема не е само в съзнанието ти,но явно не е/ да те прегледа ,да не е зашил доста по стегнато  мястото ,което е рязнал Peaceима много рядко такива случай ,на по стегнато зашиване

# 58
  • Мнения: 842
След около месец.

# 59
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
 Понеже мъжът ми беше извън страната-след около 4-5 месеца след раждането.Беше някакъв ад.След 2 месеца постоянстване нещата се подобриха и в момента няма проблем.

# 60
и с двете раждания месец след това

# 61
След около два месеца.

# 62
  • Мнения: 593
След 4, 5 месец!

# 63
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Някъде след 3 месеца - 3 външни и мнооого вътрешни, но още ми прави проблеми Rolling Eyes

# 64
  • София
  • Мнения: 7 023
След около два-три месеца.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 270
След около 30 дни, имах 3 вънщни шева.

# 66
  • Мнения: 1 666
Когато спряха лохиите, значи към 40-тия ден. Имах само 1 външен шев.

Екатерина ІІ, задължително се обърни към лекаря си. Може проблемът да е в зашиването, може и да е липса на овлажняване. И в двата случая има решения, не си струва да се травмирате.

# 67
  • Мнения: 5 577
3 месеца

# 68
  • Мнения: 1 193
Около 30-тия ден, ей така ни дойде. Не беше никак болезнено  Embarassed

# 69
  • Мнения: 407
3-4 месеца след като родих,беше ме страх,защото имах 5 външни и безброй вътрешни шевове.Имаше болка,но с времето нещата се нормализираха.

# 70
  • Мнения: 698
Много време. Няколко месеца. Едно, че много ме болеше и без нищо да правя и второ, че нямах никакво желание. Ама никакво.  Crazy

# 71
  • Мнения: 702
След 40 дни имах 4 външни шева

# 72
  • Мнения: 1 691
На 47 ден - 3 външни и не знам колко вътрешни шева. Болеше си. После продължи да ме боли (вече по-малко) до 5-6 месец. Сега все още ми щипе от време на време епизиотомията, дори не само при секс.
Обаче има нещо вярно в това, че сексът след раждането става по-хубав. И аз не мога да го обясня - прост се появява едно ново усещане.

# 73
  • Мнения: 3 929
Доколкот си спомням - след около месец - 40 дни.

# 74
  • Мнения: 657
ако имате предвид външно зашиване ,то тогава не е това,защото някъде до половината мъжът ми успя да влезне,просто и на мъжа ми атрибутите хич не са малкии то всичко като се събере...аз и преди да родя си бях доста стегната,дори първия път с мъжа ми не сполучи въпреки че доста го желаех и си бях влажна,но определено ако все така ме боли ще отида на лекар

# 75
  • Мнения: 1 479
След 2 месеца.

# 76
  • Мнения: 2 960
ако имате предвид външно зашиване ,то тогава не е това,защото някъде до половината мъжът ми успя да влезне,просто и на мъжа ми атрибутите хич не са малкии то всичко като се събере...аз и преди да родя си бях доста стегната,дори първия път с мъжа ми не сполучи въпреки че доста го желаех и си бях влажна,но определено ако все така ме боли ще отида на лекар
Hug Hug
хи-хи минутки за рекламааааа Flutter

# 77
  • Мнения: 657
 newsm62 newsm10
ако имате предвид външно зашиване ,то тогава не е това,защото някъде до половината мъжът ми успя да влезне,просто и на мъжа ми атрибутите хич не са малкии то всичко като се събере...аз и преди да родя си бях доста стегната,дори първия път с мъжа ми не сполучи въпреки че доста го желаех и си бях влажна,но определено ако все така ме боли ще отида на лекар
Hug Hug
хи-хи минутки за рекламааааа Flutter
newsm10 newsm62

# 78
  • Мнения: 2 960
newsm62 newsm10
ако имате предвид външно зашиване ,то тогава не е това,защото някъде до половината мъжът ми успя да влезне,просто и на мъжа ми атрибутите хич не са малкии то всичко като се събере...аз и преди да родя си бях доста стегната,дори първия път с мъжа ми не сполучи въпреки че доста го желаех и си бях влажна,но определено ако все така ме боли ще отида на лекар
Hug Hug
хи-хи минутки за рекламааааа Flutter
newsm10 newsm62

ама аз го писах като похвала ,не като базик....така трябва да мисли ,пише и говори за себе си всяка мацка.......... Peace

# 79
  • Мнения: 22 786
След 40 дни,когато мина първият преглед след раждането при гинеколога.

# 80
Месец,след раждането...ама беше гадно....Чак сега, когато бебчо е на 6 месеца, мога да кажа, че се чуствам както преди да родя.Успех

# 81
  • Мнения: 3 092
След 3 м.беше много зле  Sick

# 82
  • ruse
  • Мнения: 32
на 29-тия ден  Embarassed

# 83
  • Мнения: 338
След 2 месеца и половина newsm78

# 84
  • Асеновград
  • Мнения: 45
ами след около 2 месеца , само първия път опъваше малко , после всичко беше наред

# 85
  • varna
  • Мнения: 1 012
на 36 ден с 3 шева ама бяха зараснали вече Peace

# 86
  • Мнения: 1 174
След 3 месеца, но така се стекоха обстоятелствата при нас.Иначе имах психическата нагласа и желание почти веднага след раждането - еуфорията от появата на малкото човече Simple Smile. Страхувах се от физическа болка (бях се наплашила от прочетени истории тук), но мъжът ми се оказа по-смел и направи първата крачка, без много много да ме слуша Wink.
Шевовете ми бяха 4, външни и още след месеца на контролния преглед нямаше и следа от тях.
Мога спокойно да кажа, че след "първия път" сексът ни беше възстановен и всичко си беше както преди, дори по-хубаво, защото се чувствахме още по-щастливи*! Heart Eyes



*Нищо от тогава, като емоции не е останало просто в минало време! Wink

# 87
  • Мнения: 125
 След около 3.5 месеца. Очаквах да е по-болезнено, но не беше и особено приятно. Имам си доста вътрешни и външни шевове. Вече изминаха 6 месеца, а не мога да кажа, че нещата са нормални. Определено си усещам ръба на единия вътрешен шев. Все пак има пози, при които не боли. С овлажняването също няма никакъв напредък. Това не ни отказва от действие, де  Embarassed
 Сега трябва да ходя на преглед за цитонамазка и ще обсъдя проблемите с лекарката  newsm78

# 88
  • Мнения: 93
 След около 45 дни.

# 89
  • Мнения: 867
40 дни. Няма как да не изпиташ неприятно усещане в началото, може и болка. Не се шашкай, няма страшно но все пак това е било рана, има шевове, белег. Нормално е.

# 90
  • Мнения: 1 751
близо 2 месеца, но на мен проблемът не ми беше епизиотомията, а вътрешните шевове

# 91
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
След около месец и половина,когато ми спряха лохиите.

# 92
  • Мнения: 657
близо 2 месеца, но на мен проблемът не ми беше епизиотомията, а вътрешните шевове
iskam da те питам каква болка си изпитвала(опъване,не можене да се влезне и т.н.) питам понеже и моят проблем са вътрешните шевове май

# 93
  • Мнения: 75
След месец и половина, два. Идея си нямам с колко шева бях . Никой не ме уведоми , а и аз не попитах.- Честно казано ми беше все тая- нали всичко мина ок.

# 94
  • Мнения: 2 960
близо 2 месеца, но на мен проблемът не ми беше епизиотомията, а вътрешните шевове
iskam da те питам каква болка си изпитвала(опъване,не можене да се влезне и т.н.) питам понеже и моят проблем са вътрешните шевове май

един съвет практичен-досега вместо да се чудиш и маеш да беше отишла на преглед на доФтора  hahahaдето ти е правил шев и кройката и щеше да те светне най-подробно по въпроса...защото ,другото са само празни въпроси и отговори....при теб може да е от еди кво си , bowuu пък при друга мацка от еди що си ... newsm78 не мога да разбера защо се опитваш  да гадаеш така ,то си е просто въпрос на преглед.....За протокола ...при първото раждане и аз бях с епизотомия имах шевове външни...и пак си беше проблем влизането първоначално....така ,че само доктора ще ти каже от какво е ...при мен е било от едно...при теб може да е от друго....така ,че напред към кабинета Peace

# 95
  • някъде
  • Мнения: 979
2 месеца!Но можех и още да не правя.

# 96
  • Мнения: 1 069
Няма и 2 месеца.

# 97
  • София
  • Мнения: 2 493
Месец,след раждането...ама беше гадно....Чак сега, когато бебчо е на 6 месеца, мога да кажа, че се чуствам както преди да родя.Успех
и ние така - 40-45тия ден, но до 6тия месец беше ужас... Мъжа ми ми викаше "цепенячето ми"... Толкова се вдървявах като дойдеше "момента"...

# 98
# 99
  • Мнения: 313
След месец, но всичко е строго индивидуално. Важното е да имаш желание и да не те боли.

# 100
  • Мнения: 657
близо 2 месеца, но на мен проблемът не ми беше епизиотомията, а вътрешните шевове
iskam da те питам каква болка си изпитвала(опъване,не можене да се влезне и т.н.) питам понеже и моят проблем са вътрешните шевове май

един съвет практичен-досега вместо да се чудиш и маеш да беше отишла на преглед на доФтора  hahahaдето ти е правил шев и кройката и щеше да те светне най-подробно по въпроса...защото ,другото са само празни въпроси и отговори....при теб може да е от еди кво си , bowuu пък при друга мацка от еди що си ... newsm78 не мога да разбера защо се опитваш  да гадаеш така ,то си е просто въпрос на преглед.....За протокола ...при първото раждане и аз бях с епизотомия имах шевове външни...и пак си беше проблем влизането първоначално....така ,че само доктора ще ти каже от какво е ...при мен е било от едно...при теб може да е от друго....така ,че напред към кабинета Peace
мерси за съвета,но не съм отишла в кабинета на доктора по много причини,първата е че моята докторка е в моя роден град а живеем в софия и рядко си ходим,второ този проблем някак си не стои на преден план в нашия живот,и трето гледам бебето си сама мъжа ми по цял ден е на работа и все немога да отделя време,сега около празниците когато си отидем в димитровград и ако лекарката е на работа ще отида да се прегледам,а тука питам по скоро за да видя дали има и още жени като мен а не заради това че съм отчаяна иначе отдавна да съм отишла на лекар,никога не е късно да подновим сексуалната си връзка,но все пак ти благодаря за съвета още веднъж

# 101
  • Мнения: 2 960
близо 2 месеца, но на мен проблемът не ми беше епизиотомията, а вътрешните шевове
iskam da те питам каква болка си изпитвала(опъване,не можене да се влезне и т.н.) питам понеже и моят проблем са вътрешните шевове май

един съвет практичен-досега вместо да се чудиш и маеш да беше отишла на преглед на доФтора  hahahaдето ти е правил шев и кройката и щеше да те светне най-подробно по въпроса...защото ,другото са само празни въпроси и отговори....при теб може да е от еди кво си , bowuu пък при друга мацка от еди що си ... newsm78 не мога да разбера защо се опитваш  да гадаеш така ,то си е просто въпрос на преглед.....За протокола ...при първото раждане и аз бях с епизотомия имах шевове външни...и пак си беше проблем влизането първоначално....така ,че само доктора ще ти каже от какво е ...при мен е било от едно...при теб може да е от друго....така ,че напред към кабинета Peace
мерси за съвета,но не съм отишла в кабинета на доктора по много причини,първата е че моята докторка е в моя роден град а живеем в софия и рядко си ходим,второ този проблем някак си не стои на преден план в нашия живот,и трето гледам бебето си сама мъжа ми по цял ден е на работа и все немога да отделя време,сега около празниците когато си отидем в димитровград и ако лекарката е на работа ще отида да се прегледам,а тука питам по скоро за да видя дали има и още жени като мен а не заради това че съм отчаяна иначе отдавна да съм отишла на лекар,никога не е късно да подновим сексуалната си връзка,но все пак ти благодаря за съвета още веднъж

Разирам те,наистина ако си по цял ден с бебо ,без алтернативата мама или свеки да те смени....интересно е наистина да се обмени мнение между мами....  bowuu ама къде е казано ,че си отчаяна....аз не съм си го помисляла ,нито пък написала....естествено ,че детенце и грижите са на дневен ред...просто всички ние можем само да те информираме как е било при нас......но това може да ти помогне само така"аха споко и при тях е така....."Това също е вид  успокояване за теб самата......желая ти  бързо справяне с всичко ,което те тревожи в малка или по голяма степен  bouquet

# 102
  • Мнения: 463
След двадесет дни, но имах само един козметичен външен шев. Майка ми не е посмяла пет месеца, защото е била с много шевове. Кумата също е била с много шевове , пък и тя на 20-я ден. Въпрос на физиология - възстановяване и чувствителност на организма.

# 103
  • Мнения: 657
мерси много за разбирането   love001  love001

# 104
  • Мнения: 187
След 40 ден.

# 105
  • Мнения: 25
Здравейте!
Ами ние правихме чак на седмия месец след раждането /цикъла ми дойде на шестия месец/ - имах 15,16 външни шева и над 25 вътрешни, за болките няма да говоря - първите два месеца дори не спях от болки, защото не можех да пия и никакви обезболяващи, понеже кърмех.
Весели коледни празници и щастлива нова година!!! Grinning

# 106
  • по света
  • Мнения: 1 587
Някъде около 30 ден,в началото първите няколко пъти е дискомфортно но после е ок Wink

Общи условия

Активация на акаунт