Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • гр.София
Необходимо ли е за новородено да се закупува столче за кола-тип "кошница" или може да се ползват направо стандарните столчета за кола?

# 1
Столчето може да не е тип кошница, но да е от възраст 0+

# 2
  • гр.София
Мерси за бързия отговор! А в началото когато новороденото не може да стои в седнало положение има ли опции да се променя по някакъв  начин столчето за кола?

# 3
Необходимо ли е за новородено да се закупува столче за кола-тип "кошница" или може да се ползват направо стандарните столчета за кола?

То така или иначе трябва да вземеш столче за бебо и от началото, че глобата май е 50 лева, така че си прецени дали ще я ползваш и за нещо друго или само в колата. Ние имаме тип кошница и си ходим на гости с нея, даже у нас се преспиваме люляйки се в столчето, някой път като искам да свърша нещо го слагам вътре и си го нося с мен из стаите. Абе удобно ми е, ама не е 100 % задължително да е тип кошница.

# 4
Мерси за бързия отговор! А в началото когато новороденото не може да стои в седнало положение има ли опции да се променя по някакъв  начин столчето за кола?

Е те като са от 0+ са си направени специално за мъниците-гръбчето е доста полегнало, може примерно да слагаш една пеленка по-тънка за да изравниш гръбчето в началото. Май нямат опции на гръбчено, поне моята няма- на Чиполино е.

# 5
  • гр.София / Смолян
Ние още от самото начало сме с кошница и я ползваме и в колата много ми е удобна. Peace

# 6
  • Прага/Чехия
Ние още от самото начало сме с кошница и я ползваме и в колата много ми е удобна. Peace
Peace и ние така

# 7
  • БУРГАС
И ние още от изписването ни от родилното сме с кошница. Наистина е много удобна, даже и вкъщи я ползвам Peace. Кошницата ни е на Чико и няма опции за гръбчето и честно казано не съм виждала такава

# 8
  • Sofia

Не. Когато столчето е 0+, ъгълът на сядане е около 135 градуса, което значи, че гърбът на бебето не се напряга и подобно сядане не е опасно. В края на крайщата столчетата се произвеждат с цел да снижат опасността до минимум, нали?
Важно е като монтирате столчето така да се сложи, че при поставянето на бебето крачетата му да са на по-високо ниво от главата.
Не слагайте под дупето хавлиени кърпи и т.н.  приспособления.

Последна редакция: нд, 11 ное 2007, 14:56 от korinka

# 9
  • Sofia
Няма "стандартни" кошчета/столчета за кола за всякаква възраст. За новородено трябва да е кошче - 0+, от 0 до еди-колко-си килограма. Новороденото не може да седи.

# 10
  • В полето на неограничените възможности.
Необходимо? Задължително е!  Peace

# 11
  • София

Това е кошница на Бертони, струва 63 лв. в Данет.
Кошницата е удобна, можеш да я ползваш наксякъде, лесно се монтира в кола, лесно се носи. Задължително е да я имаш. Монтира се обратно на движението, ползва се докато детето стане на годинка.

# 12
  • В полето на неограничените възможности.
Някой кошници не са удобни за детето след 7-8-ми месец. Затова се преминава към столчето за кола. А ако все пак решиш да ползваш кошницата след 6-7-ми месец я обръщаш по посока на движението.  Peace

# 13
  • в Надежда-та
Важно е да е за неговата възраст 0+

# 14
  • София
Някой кошници не са удобни за детето след 7-8-ми месец. Затова се преминава към столчето за кола. А ако все пак решиш да ползваш кошницата след 6-7-ми месец я обръщаш по посока на движението.  Peace

анче, до 1 годинка е хубаво децата да пътуват обратно на движението, защото все още не са им заякнали мускулите на врата. вземи се коригирай, моля.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт