Кетогенна диета?

  • 12 077
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
Някой прилагал ли я е и има ли опит с нея?
Предварително благодаря!
Поздрави, Сара

# 1
  • Мнения: 120
   Здравей Сара ! Казвам се Нина и съм майка на дете с диабет.  Виж какво намерих по този въпрос http://kedrovka.com/arhiv/arhiv22.htm

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 12:43 от mama Nina1

# 2
  • Мнения: 3 743
Нина, мисля че става въпрос точно за обратното - кетогенна, а не антикетогенна диета Thinking

# 3
  • Мнения: 382
Само четох наскоро за нея. Прилага се само под наблюдение на лекар и диетолог.

# 4
Здравейте!Аз страдам от епилепсия и четох,че тази диета помагала и даже лекувала епилепсия..някой опитвал ли я е и  има ли наблюдения?Благодаря предварително!
Лили

# 5
  • Мнения: 3 540
Здравейте,ноември месец бях на конференция на Фондация на родители на деца с епилепсия и възрастни.
Там се дискутира дали в БГ е възможно приложението на кетогенна диета.И ето какво ни отговориха невролозите.
Кетогенната диета се прилага само в краен случай,когато пристъпите са много силни и чести и не се повлияват от никакви медикаменти.Но не винаги може да е от полза.
Тук в БГ нямаме специалисти по кетогенна диета,а за да се приложи трябва специално обучен диетолог и невролог.Защото трябва да се съобрази в дадената страна какви хранителни продукти има за да може да се приложи максимално добре.Всичко трябва да е много прицизно спазено.
Започва се постепенно спиране на медикамента ,което както знаете е риск,но вие си решавате и след като са приключи се решава кога да започне диетата но трябва да е под строго наблюдение най-малко месец от невролог и диетолог.
На конференцията присъстваха доц.Божинова,др.Литвиненко,др.Христова,др.Димова





# 6
  • Мнения: 1 072
Здравей, Лили.
Аз познавам (косвено) доста хора, чиито деца са на кетогенната диета. Както казва ванчето, при тях това е последното, което опитват, след много лекарства, които не са подействали. Доколкото знам има епилепсии, като тази на сина ми, които много добре реагират на кетогенната диета, има и такива, при които ефектът е много малък. Една позната холандка пък сега я спират на сина и, защото до определен период е действала и сега спря да действа. Изобщо, разкази безброй, всеки е различен. Но мисля, че като общо се води, че помага повече на деца, отлколкото на възрастни.

За това дали лекува, не знам. Епилепсията на сина ми се води детска епилепсия, около 70% от децата я израстват. Не съм сигурна дали диетата я лекува или просто спира пристъпите до момента, в който детето я е израстнало. Но че помага е факт.
Също така, понеже нея не може да я започнеш току така, тук например се чака с месеци да приемат детето в клиника, където да я почне, има много хора, които по съвет на невролози започват модифицирана Аткинсова диета. Тя не е толкова строга откъм започване, а има реакции на много майки от нашия форум, които казват, че в рамките на дни децата им се подобряват.

Знам, че има група в яхото на хора, които я спазват (или децата им).
Поздрави, Сара

# 7
можели някой ,да ми прати цялото съдържание на тази кетогенна диета по емайла ,че и аз съм с епилепсия

# 8
  • Мнения: 3 540
buatabg,прочете ли рисковете при кетогенната диета,на каква възраст си и ако някой ти пусне съдържанието на тази диета има ли кой да те наблюдава.
По добре се регистрирай! Peace

# 9
  • Мнения: 1 934
  Аз съм гледала чуждестранен филм за лечението на епилепсия при деца с кетогенна диета и си спомням , че резултатите бяха мноого добри  Shocked
  За съжаление не си спомням заглавието на филма  Confused

Общи условия

Активация на акаунт