За раждането и секса след него

  • 3 480
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте,имам един деликатен въпрос към тези които са раждали по нормален начин,но имат шевове.Родих преди 3 месеца-нормално,но с няколко шева.Всичко бе наред до момента когато за пръвпът правихме секс с мъжа ми Embarassed .Знаех че ще боли,е не беше много зле...  Проблема които ме тревожи е ,че неприятното чувство продължава,аз симулирам че ми е хубаво,но само чакам края  .А удоволствие или оргазъм въобще не изпитвам.  Cry   много съм притеснена и разтревожена че това няма да се оправи Cry .МОЛЯ споделете вашият опит!

# 1
  • София
  • Мнения: 625
Ще се оправи, но трябва време. Мен все още слабо ме боли!

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Наистина трябва време, за да се оправят нещата! Ама недей да криеш от таткото. Кажи му деликатно, сподели че се притесняваш, обясни му защо. Иначе психологическата бариера ще стане още по - голяма и няма излизане от порочния кръг. А ако знае и той, ще може да се съобрази с усещанията ти и ще преодолеете проблема бързо. Успех  Heart Eyes

П.П. Само да добавя, че ако кърмиш, влагалището наистина се овлажнява по - малко и това също предизвиква болка по време на секс.

# 3
Ne se pritesniavai !Chetoh , che sled rajdane bilo normalno vlagalischteto da ne se ovlajniava dostatachno i vsledestvie da chuvstvasch bolka. Schte se opravi! I az biah taka! Prosto triabva malko vreme! Pozdravi!

# 4
  • Мнения: 922
Това с шевовете съм го изпитала лично.... Ама, че неприятен момент...
При мен нещата стояха така: имах изрична уговорка с личния ми гинеколог (той ме и изражда) при първия "чист" ден (след раждането) да отида на преглед, за да прегледа на къде сме с раната. Когато всичко беше добре заздравяло, той ни каза, че вече можем да правим секс... Само, че не ни беше писано - ах, какви болки, какво чудо изживях...  #Puppy dog , не искам и да си спомням дори... Разбира се, веднага отидох на преглед и се оказа, че в следствие на бременността имам лека деформация на матката... а оттам и силните болки при секс, при преглед... Разбира се всичко това отмина, но ми трябваше около година, за да се възстановя
Така, че ако болките ти са силни, най-добре е да се консултураш с лекар...
Поздрави

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Мила, аз родих секцио, но също ме болеше при секс...то и какъв секс първите няколко пъти само тествахме проходимостта  Grinning Но аз мисля, че не трябва да симулираш удоволствие в никакъв случай. Ако те боли кажи си. Предложи ти да водиш нещата и ако много те боли просто спрете. Не се притеснявай, че досега уж си изпитвала удоволствие....кажи му че сега е почнало да те боли и той няма да разбере че и преди те е боляло. Ще видиш как малко по малко ще се оправят нещата. Успех.

# 6
Здравей,
разбирам те напълно. Мен също ме боля адски ,но след около месец и половина - два след като започнахме опитите всичко се оправи. Сега  нещата са ОК, а родих преди три месеца и половина. Но недей да премалчаваш за болките пред мъжа си. Моят съвет е да споделиш с него и ако трябва прекратете за известно време   секса, за да си дадеш малко почивка. След това нещата вероятно ще тръгнат към по-добро.

# 7
  • Мнения: 2 657
Ние на 40-я ден опитахме да пражим секс,но опита беше неуспешен Sad Мен много ме болеше,а и да си призная-пове4е май ме беше страх.След два дни пак опитахме,но резултата беше сащия.На другия ден,аз се престаших и поех инициативата.Та най-накрая сваршихме работата Grinning .Е,после известно време/седмица/пак ме дарпаше от едната страна,но сега вси4ко е ОК.
Така 4е,трябва време и вси4ко ще баде на ред.Кажи на мажа ти,4е ти е дискомфортно,предполагам 4е ще те разбере.Но не премъл4авай.Успех Grinning и целувки от нас.

# 8
  • Мнения: 1 038
Не се притеснявай,този период ще мине.Мен също дълго време  след раждането ме болеше,но сега всичко е наред.Аз имах много шевове,и доста дълго усещах не болезнена,но неприятна болка.За съжаление на мен също ми се налагаше да симулирам по някога,но това е положението. Wink

# 9
  • Мнения: 343
Не се притеснявай, ще мине, но колко време трябва - при всеки различно. Аз 11м. след раждането се оправих напълно, иначе все нещо ме подръпваше, болеше, а и малко накриво ме бяха закърпили Imp ,но мъжа ми знаеше и беше внимателен и търпелив.

# 10
  • Мнения: 188
Много добре те разбирам, мила! И аз бях така , едни болки едно неприятно усещане и при най малкия допир - гадост  Sad  и наистина си мислех, че вече никога няма да се възстановя и никога няма да се получи. При всеки възстановяването е индивидуално, при мен мога да кажа ,че нещата се пооправиха към 6-7 месец. Ще се оправиш, горе главата, все пак не е малка рана това Simple Smile
А за симулирането съм напълно против, защо е необходимо да изпитваш болка и неприятно усещане, просто кажи на мъжа си, сигурна съм че ще разбере и ще ти помогне.  Hands Thumbsup

# 11
  • Мнения: 370
Гинеколога ми даде следните съвети, когато три месеца след раждането му се оплаках, че не ставам  Laughing : без презерватив, с малко овлажняващ гел.

# 12
  • Мнения: 285
При мен имаше също болка, даже се чувствах по тясна от преди и беше много неприятно. За щастие снощи нещата си бяха както преди и удоволствието беше взаимно Grinning
Няма да забравя за пръв като го правехме след раждането, с триста зора стана работата и накрая за капак като ми потече млякото и от двете гърди, та се чудех какво да правя да плача ли да се смея ли....

# 13
# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз още усещам шевовете не боли много, но ако е по сухо е по болезненео. И аз мисля, че ще мине. Пък и е много важно как са те зашили. Една приятелка се оплака, че така я е боляло все едно е била девствена след първото и раждане. Не се приструвай, а сподели с мъжа си. Той ще бъде по внимателен. Виж в кои пози по малко те боли. При мен на някои пози по малко ме боли от други. И доста време се уграничавахме в определени пози. А що се отнася за шевовете имам ги бол, 3 външни и 10 вътрешни. Но мога да се похваля, че много добре ме зашиха, сега дори нямам белег, не си личи къде съм шите и за мое учудване доста бързо се възтанови местенцето.

# 15
И аз имах този проблем. Но не съм симулирала. Трябваше ни доста време, докат осе нормализират нещата. Мъжът ми е много внимателен. Първите пъти започвахме и той проникваше  много леко и то не изцяло. Много пъти сме прекратявали проникването още отначало, защото на мен ми ставаше неприятно и карахме само на  френска ласка:)Поговори с него. Той трябва да разбере,

# 16
  • Мнения: 220
А при секцио как е? Аз очаквам да родя със секцио след две седмици.

# 17
  • на езерото
  • Мнения: 263
Хайде и аз да си кажа blahblah
Първом бравос за темичката  newsm10 И при мен същата драма newsm09 ,все още има болка но се надявам скоро да спре.
  newsm62

# 18
вече съм по-спокойна...мислех че са ме зашили повече или са объркали нещо...мъжа ми е много внимателен и постоянно ме пита дали боли и как се чувствам,а за преструването...правя го защото той горкичкия беше толкова търпелив дълго време по време на бременността и след това,че не ми се иска още да го ограничавам.
Знаейки че ме боли и ми е неприятно няма да посмее да си "поиска"и така ще си караме на "пост и молитва"
 Simple Smile Нейсе с малко повече търпение ще стане..надявам се

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: Evy
А при секцио как е? Аз очаквам да родя със секцио след две седмици.


Аз лично нямах никакви проблеми Simple Smile, опитахме успешно след 40-я ден.

# 20
При мен го нямаше проблема с болката, но аз много се притеснявах как ще е... Дали няма да съм се разширила. Дали на мъжа ми ще му е добре... и т.н.  Но той на 20 - 22 ден още бях с кървенето ми каза..."А, ако смяташ да ми изпадаш в някакви кризи не си познала. Определено няма да те чакам ти да се подготвяш, защото това може да стане и след 5 месеца. Тая няма да я бъде"  Хвана ме за ръчичката и към леглото.. Ужас! Много се бях притеснила, но много се радвам, защото наистина кой знае колко време щеше да ми трябва. Аз лично имах проблема с овлажняването. Няма значение какво ще е. Дали крем за ръце, за лице, за тяло или олиото на бебето или каквото и да е няма никакво значение. Помага си и то доста успешно Simple Smile Успех на всички и не се притеснявайте! Не забравяйте, че ние се нагласяме все пак по тях:) Успех!

# 21
Аз също имам този проблем, а бебто ми е вече на 5 месеца. Първият ни опит към края на втория месец беше абсолютно безуспешен, ужасна болка...Оказа се, че освен зарастването на шевовете съм направила на мястото на конците реакция "чуждо тяло" и боли и кърви...ужас. Доста време мина докато се престраша за нормален полов акт,но пък има алтернативи все пак:) Сега ползвам овлажняващ гел Глайдгел и макар, че още се усеща лека болка се преодолява.

# 22
  • Мнения: 827
Имате ли шевове(предполагам,4е пове4ето имат) и дали ви болят все още след 2-3 месеца? Cry Мен ме болят вътрешните,когато се изморя.А сексът е истинско изпитание за мен-4увствам се некомфортно и непълноценна. Sad Дали при вси4ки е така отна4ало,или аз се вманиа4авам? Blush Мъжът ми губи търпение понякога.Вие кога възстановихте половия живот?

Последна редакция: ср, 04 яну 2006, 12:43 от Аурелия

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И двата пъти съм имала шевове,но и двата пъти вътрешните не съм ги усещала въобще - само външните още докато не бяха паднали ми опъваха и беше неприятно.
Да не би нещо да не е зараснало добре - на лекар ходи ли?А за секса овлажнител ползваш ли - мен само това ме спасяваше.Иначе 2-3 месеца след раждането,особено ако си имала дълбоки разкъсвания или епизиотомия,може да са още чувствителни шевовете - но ще мине постепенно.

# 24
Аз съм с епизиотомия и имах много шевове, но секса (в началото не беше кой знае какво) го възобновихме към 2 месец, след преглед.
Но пък шевовете не съм ги усещала Thinking
Задължително се прегледай при гинеколога си!

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
След второто раждане нямах нито един шев за щастие, но пък първият път имах 4 - 2 външни и 2 вътрешни Sad
Вътрешните и за не ги усещах, но външните доста ме боляха, дори като ходих  на преглед 40 дни след раждането помолих лекаря да ги разгледа да не са зашити накриво, добре че не се оказа така.
Боляха ме много до махането на конците, след това ги усещах чак до 5-6 месец, най-вече при секс, но както е казала herda лубрикантите решават проблема до някъде Wink

# 26
  • Мнения: 431
Второто ми раждане беше секцио, но първото нормално. Боляха си ме шевовете сигурно 3-4 месеца.После още месец-два, но по-слабо. А нормален секс (т.е. аз без да се притеснявам), ми сигурно към 6тия месец чак Rolling Eyes Мъжа ти да се въоръжи с търпение - и това ще мине, малко търпение Grinning

# 27
  • Мнения: 188
Аз имах 5 външни и много вътрешни, така и не ми казаха точно колко. И мен ужасно ме болеше в началото - просто не исках да си и помисля за секс. И така до шестия месец, накрая все пак реших да отида на лекар/ не че преди това не бях ходила/, но не бях казвала че имам такива болки. А ме болеше и от най-малкото докосване - дори и от бельо, дънки... Embarassed
Оказа се че един вътрешен конец не се резорбирал, организмът не могъл да го приеме и се наложи пак с упойка да ме срежат и да го махнат Shocked Доктора ме попита как съм могла да търпя до тогава, а аз откъде да предположа ,че може да е такова нещо. Усещах, че е от шевовете и все се надявах да мине, но уви #Silly
Чак след около месец, т.е. към седмия при мен мога да кажа, че вече започнах да се радвам на секса luvbed
Не казвам, че и при теб може да има нещо такова, но все пак ако чувстваш големи болки, то по-добре се консултирай с лекар, не чакай колкото мен

# 28
  • Мнения: 596
Боляха ме не повече от 10 дни след раждането. Секса възобнових след 40ия ден, след като отидох на преглед и ми казаха, че всичко е ок. Нямаше абсолютни никакви проблеми. Отиди на лекар, не е нормално според мен! Успех!

# 29
  • Мнения: 216
Нормално е да те болят при секс, но вярвай ми всички ще се оправи лека полека. Трябва търпение и внимателни опити Grinning

# 30
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: Лилия М
Нормално е да те болят при секс, но вярвай ми всички ще се оправи лека полека. Трябва търпение и внимателни опити Grinning

"Лилия М" е права, всичко ще отшуми с времето, няма от какво да се притесняваш. Много зависи колко шева имаш и как са те зашили. При мен външните ме боляха в началото повечко, но после вътрешните започнахада ме болят, особено по време на секс. Сега дори белег не се забелязва, а имах 3 външни и 10 вътрешни шева. До скоро все още ги усещах слабо при секс. Ние лично възобновихме секса след 23 ден, боляха ме шевовета доста, но с течение на времето болката намаля и изчезна.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз съм с 4 външни и 4 вътрешни, като външните са коприна, а вътрешните - от резорбируемите. Това май е много, не знам, другите ще кажат, ама в болницата по походка аз бях най-зле  Confused (иначе според свекърва ми хич не са много и нищо ми няма Laughing , явно всеки си има гледна точка) Родих на 1ви април, значи преди 26 дни - ами боли си ме. Всичко се резорбира, епизиотомията на пръв поглед почти изчезна, само удебеляване чувствам, обаче постоя ли малко повече права, ме заболява леко. А, и още внимавам как и къде сядам. След прегледа дори не съм сигурна дали ще имам смелост за секс, но да видим...

# 32
  • Мнения: 1 502
Цитат на: renni
Blush Мъжът ми губи търпение понякога.Вие кога възстановихте половия живот?


Не се притеснявай, моя също губи търпение, ама ще чака, няма как. Вече ще стане 2 месеца от раждането, все още има "катинар". Аз претърпях много тежка епизиотомия и най-вече той беше свидетел и много не смее да си иска. Е, имало е подмятания, ама просто на шега.
Така, че търпението му е майката...

# 33
  • Мнения: 7 430
Ох мила.....аз ако ти кажа, че до вчера се лекувах от някаква инфекция, преди това от течението, което не ми беше спряло до 5-я месец и т.н.....За секса - направо не ми се говори, не съм правила въобще - изключвам единия опит, който се провали поради болки....
 Weary Сега пък се появи един сърбеж....ужасът продължава.Един Господ знае кога ще свърши всичко

Не се притеснявай - всичко си има края... smile3503

# 34
  • Мнения: 2 657
аз имах три вътрешни шева само.Парвите 15 дни ме боляха.След като ми спряха лохиите направихме два неоспешни опита с мажа ми за секс.Та на третия ве4е се престраших и стана.В продължение на месец ме дарпаше от едната страна при секс,но сега вси4ко е ОК.

Общи условия

Активация на акаунт