ве4е сме на 20м. а не иска да говори.

  • 1 282
  • 21
  •   1
Отговори
Здр. нормално лли  ена таzи ваzраста да не искат да говорят деzата???Синат ми се раzвива сас 2 еzика бг/немски ,zабеляzвам 4е раzбира много каквото му говоря но като го помпля да каже несто варти главата 4е не иска дори не каzва НЕ а само прави zвуzи.какво да правя???

# 1
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Според мен най-правилно е да се обърнеш към специалист.

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Нормално е за 2езичните да проговорят по-късно. Ходи ли на ясла/градина?

# 3
не ,6те zапо4не от 3год.

# 4
например в4ера полу4и кола zа подарак но не каzа ни6то вапреки 4е бе много радостен а само брам,брам ,брам

# 5
  • Мнения: 1 183
За 1.8 год. не е притеснително въобще,не се притеснявай  Wink ,много деца проговарят на 2,3 или 4 години.  Peace

# 6
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз съм проговорила на 2 год- преди това нищо не съм казвала! Племенницата ми проговори на 3 години, а племенникът на почти 3г и то само отделни думички казваше!

# 7
  • Мнения: 9 973
нормално е-има по-мързеливи деца Peace

# 8
  • Мнения: 4 447
Децата, чиито родители им говорят и на два езика, проговарят доста по-късно от останалите. Някъде из форума четох за това и не е до мързел. Не мисля, че има от какво да се притесняваш, поразрови се из форума и ще намериш всичките си отговори  Peace

# 9
мъника може да е малко объркан, не се притеснявай, изчакай още млако докато само се подготви и ще проговори Simple Smile

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Може да е от тези "мързеливи" бебета, които много късно започват да говорят, знаят и разбират всичко, но не искат да говорят. На мой приятел сина му беше така. Казват, че после като почнат да говорят няма млъкване Laughing

# 11
  • Мнения: 7 474
Дъщеря ми проговори на 3г., нямаш повод за притеснение още

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Може да е от тези "мързеливи" бебета, които много късно започват да говорят, знаят и разбират всичко, но не искат да говорят. На мой приятел сина му беше така. Казват, че после като почнат да говорят няма млъкване Laughing
Thinking

# 13
  • Мнения: 2 005
Моят също така не говореше, но като го пуснах на ясла отведнъж започна и сега пътърка много Peace

# 14
  • Мнения: 546
Това няма абсолютно нищо общо с мързел  Shocked
Първо нормално е след като детето ти слуша 2 езика да проговори по-късно.
Второ 20 м. изобщо не е чак толкова късно, че да се притесняваш.
Мисля, че е най-добре да не го насилваш и специално да го караш да повтаря нещо - то само ще го направи, когато е готово  Stop .  

Общи условия

Активация на акаунт