Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 ноем. 2007, 17:37 ч.

Добър психолог?

• 5 531
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте мами,

Извинявайте, че съм анонимна. Все още нямам регистрация. Бих искала да ви попитам дали имате координати на добър психолог, при който да сте ходили и от който да сте доволни (вие или ваши познати). Проблемът при мен е този, че на практика нямам проблеми, а съм склонна много да се притеснявам за какво ли не (тоест, сама да си създавам такива). В момента съм на вълна дали ще се справя с новата си работа. От скоро имам такава, много са добри условията, но ми е трудно и лесно се обезкуражавам. Вкъщи всичко е тип-топ. Мъжът ми е мечта направо, детенцето - спокойно и весело, а аз се тръшкам ли тръшкам за това как ще преборя с трудностите на работното място. На теория разбирам, че с притеснение и паника няма да си помогна, както и че детето и мъжът ми са най-важното на света, но на практика не се справям с това да преодолея прекалените си притеснения за съвсем нормални неща от ежедневието.

Благодаря ви много! Ако се излекувам, ще пиша:)))

# 1
  • София
Здрасти, честно казано не мога да ти помогна с някаква особена препоръка, на прима виста се сещам за така известната Мадлен Алгафари, всъщност тя май се води психотерапевт, не съм убедена...но от това , което съм гледала от нея, обясненията и за различни подходи, ролеви игри, психотренинги и т.н. мисля, че примерно би била подходяща, щом си решила да предприемеш нещо. Пък и най- малкото ми изглежда много хубав човек, когато професионалните качества са съчетани с личностни си е просто прекрасно, не малко случаи има , когато тия две неща се разминават. Иначе лично да ти кажа не го приемай толкова патологично това твойто състояние, аз съм същата, просто сме една по-сензитивна порода, която приема всичко прекалено на дълбоко и съответно преживява на пръв поглед нормалните ежедневни несгоди доста по-драматично от считаното да кажем за "нормално", пък било и това нормално за относителна дефиниция.

# 2
  • Русе и от време на време Горна Оряховица
Пусни с търсачката и ще намериш цяла тема по тоя въпрос. Peace

# 3
  • София
Мила, ти не си болна, че да употребяваш израза "ако се излекувам". Нищо ти няма, повечето жени сме така и това е савсем нормална човешка реакция. Не се тревожи! Щом започнеш работата, ще видиш, че ще се справиш чудесно и че страховете ти са били напразни. Ще придобиеш увереност и при следващото предизвикателство вече ще си малко по-силна и по-спокойна. И така, с течение на времето, лека - полека, ще се научиш да не се стряскаш от всичко, или поне не в такава степен, че това да ти създава допалнителни проблеми и да парализира волята ти. Желая ти успех и сили да се пребориш с всичко и най-вече със себе си! Peace

# 4
  • София
http://www.variantb.org/consultation.html

Горе главата и не мисли негативно. Какво толкова и се притесняваш на тая работа? На всеки в началото му е трудно, но после всичко си идва по местата.
По между другото идва Коледа Simple Smile Я, вземи извади елхата и украсата и забрави "проблемите" си за малко.

# 5
  • София
Наистина, по описаното от теб не съм убедена, че имаш нужда от психотерапия (макар че всеки човек си има проблеми, за които може да му е от помощ, стига това да е неговият начин). Ако имаш желание, нищо не пречи да опиташ, за да прецениш сама дали точно това ти трябва  Peace Препоръчвам ти ето този център - http://www.dinamika-sofia.com/
 Hug

# 6
  • София
indian rose , ползвала ли си ги ДИнамика?
Понеже аз съм ходила няколко пъти при тях и съм отвратена от тях - не само, че по никакъв начин не ми помогнаха, ами всеки път си тръгвах още по-подтисната от там.
Мислех, че проблема е при мен, докато не започнах да посещавам психоложките, с които работя и в момента и видях какво означава истинска помощ, а не празни приказки.
Не го приемай като конфронтация лично с теб, може и аз да не съм попаднала (не помня как точно се казваше моята психоложка), но просто искам да споделя какво преживях аз, за да предпазя и друг от това.

# 7
  • home!sweet home!
Понеже аз съм ходила няколко пъти при тях и съм отвратена от тях - не само, че по никакъв начин не ми помогнаха, ами всеки път си тръгвах още по-подтисната от там.
Мислех, че проблема е при мен, докато не започнах да посещавам психоложките, с които работя и в момента и видях какво означава истинска помощ, а не празни приказки.
Не го приемай като конфронтация лично с теб, може и аз да не съм попаднала (не помня как точно се казваше моята психоложка), но просто искам да споделя какво преживях аз, за да предпазя и друг от това.

Аз също ходя в Динамика и попаднах на добър психолог!

# 8
  • София
Да, ползвала съм ги и съм доволна. Вероятно си попаднала на друг терапевт, или си имала различни нужди  Peace
Няма как да го приема лично, тъй като не съм свързана с тях по никакъв начин  Peace

# 9
  • София
Анито извинявай че ти използвам темата.

indian rose какв са цените в този център. Трябва ми за детенце.

# 10
  • София
Ако харесваш Ани Владимирова ми пиши на лични  Peace

# 11
  • Пловдив
Мога да ти препоръчам д-р Майсторова в Пловдив.На мен лично много ми помогна.

# 12
  • София
indian rose какв са цените в този център. Трябва ми за детенце.
Най-добре звънни да попиташ, дали изобщо се занимават с деца и какви са цените за индивидуална терапия... аз съм била само на фамилна, цената последно май беше 30 лв. за сесия  Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт