Стряска се докато спи...

  • 6 958
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 367
Джиджа,има едно успокояващо чайче на ХИП,но се дава след навършени два месеца.Чета в постинга ти,че расте и наддава доста добре.Не знам,възможно е да има връзка с бурния му растеж,а може и да е просто такъв тип дете-по-емоционално и чувствително.Опитай да му създадеш спокойна и тиха среда,без много хора край него,които да му кудкудякат на главата,особено вечер преди сън.Може да се превъзбужда и това да е причината за неспокойния му сън.

# 16
  • Мнения: 9 973
Ох, болезнена тема. И ние сме така. Е, не всеки път се будим, но се стряска и от шум и при тишина. Незнам защо.Не се притеснявам , но ми писна да стъпвам на пръсти и дори да не дишам.
Thinkingзвучи ми познато Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 581
Подкрепям идеята за по-тиха обстановка при заспиване, само не сым много сыгласна с чайчетата, особено ако майката иска да продылжава да кырми. Има риск от отбиване, както и да се наруши естествения баланс в коремчето на бебето който си е сыздаден от кырменето и понякога отново поява на колики и газове. Това си е моето лично мнение разбира се, знам че много майки дават чай и захранват бебетата доста рано - просто лично аз сым за изключителното кырмене и кысното захранване. Поне при нас имаш ефект.

# 18
  • Мнения: 3 069
Притеснява ме факта, че описваш буденето му с рязко поемане на въздух....това може да означава и здравословен проблем.За ваше лично спокойствие посетете специалист за консултация!

# 19
  • Мнения: 254
Според мен няма нищо тревожно. Има такъв период просто - при нас започна в сходна с вашата възраст и отмина около третия месец. Направо "зацикляше" в началната фаза на съня - обикновено през първите 10-15 минути от заспиването се стряскаше на всяка минута. След това вече заспиваше дълбоко и рядко се стряскаше.
Разликата е, че Ирника не се разплакваше, а обикновено продължаваше да спи, след като въздъхне тежко Laughing.
За твое успокоение, обаче, би било добре да го обсъдиш с педиатъра. Но не бързай да си мислиш страшни работи! Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 315
И моята дъщеря от време на време е така.Тя и докато е будна, баткото като викне близо до нея подскача  SadСлучвало се е дори когато я дигна да уригне след ядене и е заспала,като кажа нещо и цялата подскача,а вече е на 4м.

# 21
  • Мнения: 2 100
Утре сме при педиатърката...да видим за какво иде реч...

# 22
  • Мнения: 3 069
Утре сме при педиатърката...да видим за какво иде реч...

Много се радвам, че си взела това решение.
Обясни и специално за рязкото поемане на въздух и след това е събуждането.Нали така беше, ако не се лъжа?
С големия ми син имах подобен проблем, без да се стряскаш, това е моя опит и не означава, че и при вас ще е така.Оказа се, че има проблем със затварянето на клапите и това се оправи от самосебе си в пуберитета.
Нека обърнат внимание на сърчицето.
Пожелавам ви успех и всичко да е наред!

# 23
  • Мнения: 1 685
ще следя темата защото и ние така се стряскаме ooooh!

# 24
  • Мнения: 1 477
И на малкия се случваше често.Отмина преди два-три месеца...Обяснение не съм търсела...Дано и при вас отшуми скоро.

# 25
  • Мнения: 4 621
Яна също имаше такъв период, но отмина Hug

# 26
  • Мнения: 474
Аз също знам, че това е един от признаците на рахита - учила съм го а и педиатърката ни го казва. Пиша защото аз имам голям страх от рахита и на косулатциите постоянно питам педката и тя винаги ме пита: Стряска ли се на сън и колко тежеше миналия месец.......
Мисля, че трябва да даваш Вигантол вече...... ама като се върнете от преглед да пишеш, че ви мисля... дано всичко да е  наред....  Praynig Peace Hug

# 27
  • Мнения: 469

Мисля, че трябва да даваш Вигантол вече......
Тя дава капки вит.Д!


Давам витамин Д по 2 капки дневно...

Как е бебчето,чакаме добри новини?

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Уфф, и при нас е така. Маха нервно с ръчички и мънка. Сега като чета отговорите ви се замислям. Коко понякога си отваря и очите докато спи. Доста страшо изглежда.  Confused Само не разбрах при рахит детето бързо наддава и расте или обратното? Моя син има проблеми с качването на кг - мноого малко наддава.

# 29
  • Мнения: 469
Само не разбрах при рахит детето бързо наддава и расте или обратното?
При бързо наддаване на тегло и сантиметри има опасност от рахит.
Това е от друга тема за рахита:
Неспокоен сън, стряскане, чести изпотявания, омекване на ръбовете на черепните кости, забавяне на затварянето на фонтан елата, отслабване на мускулния тонус. Това като че ли са ранните признаци. Покъсано: челните и теменните части на черепа изпъкват силно. Долната челюст изостава с развитието си и захапката става дълбока. Появява се рахитична броеница от надебеляването на ребрените хрущяли. Гръдният кош се сплесква странично, в долната част се разширява, а в горната се стеснява. В обтежки случаи гръдната кост силно изпъква напред. Гръбначният стълб се изкривява. Покъсано се установяват деформации на крайниците. Китките и глезените надебеляват. Краката се изкривяват Образно, пиратско Образно. Поникването на зъбите закъснява, те често са деформирани и лесно се развалят. Съществува склонност към запек. Това синтезирано...
Не знам дали всички симптоми трябва да са на лице, за да се говори за рахит, но определено наличието на някой симптом (особено от т.нар. ранни) не означава рахит. Всъщност рахит се открива и доказва чрез кръвно изследване и снимка на китката. Другото са догадки...

Общи условия

Активация на акаунт