Световъртеж при 3 г. дете

  • 5 773
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 044
Вчера, събота, сутринта моето дете се оплака, че "стаята се върти, дивана се върти". Уплаших се много, досега никога не се бе случвало подобно нещо. През нощта в петък срещу събота спа много лошо, плака, пробужда се. Аз мислех, че е защото не бе акал два дни и го боли коремчето. Сутринта се изака, а световъртежът бе после. Няма разстройство и повръщане. Има хрема и кашлица, няма температура.
Ходихме до Педиатрията. Там ни прегледаха и установиха ринофарингит, гърдите чисти, кръвно нормално. Проследи с очи с пръста на лекарката, не залиташе като го накараха да ходи и тича. Лекарката каза, че може да е от възпаление в ухото, вследствие хремата и препоръча да отидем в Исул на преглед при УНГ. Ходихме, той установи, че има леко зачервяване на мембраната при едното ухо, предписа капки. Но каза, че е малко вероятно да е от това световъртежа. Но пък каза, че е от общата интоксикация на организма от инфекцията и не е нещо сериозно.
Сега детето е добре, весел е, жизнен, храни се с апетит, няма температура, само носът му тече и кашля. Но на мен ми е ужасно притеснено, да не би причината да е друга и да не сме предприели достатъчно мерки. Какво да правя? Да изисквам ли още прегледи и при какъв лекар? Каква може да е причината?
 

# 1
  • Мнения: 1 401
Наблюдавай детето-ако е весело, бодро и няма пак такива оплаквания, не мисля, че трябва да правиш допълнителни изследвания  Peace Едва ли някой може да ти отговори със сигурност защо се е получило така, ако /и дано!/това остане изолиран инцидент и симптом- според мен УНГ-специалистът е по-прав в догадките си.  Не се притеснявай излишно- сама казваш, че детето е весело и жизнено, при сериозно заболяване нямаше да е така Peace

# 2
  • Мнения: 45
аз също съм чувала,че може да е причината от проблем в ушите

# 3
  • Мнения: 1 401
Да, така е, но при леко зачервяване на мембраната е малко вероятно.

Общи условия

Активация на акаунт