без приятели

  • 6 401
  • 57
  •   1
Отговори
Здравейте,
напоследък ме измъчва една мисъл и реших да споделя с Вас.
Пиша анонимно, защото ме е срам и това си е  Embarassed
Чета много във форума и се натъквам постоянно на нещо което ме накаро да се замисля. Непрекъснато се пише - добре че бяха приятелките, споделих с приятелите, намерих опора в тях и т.н
Може да се каже че нямам приятели - нито от мъжки, нито от женски пол. Травиално. Иначе  съм много общителна, бих казала че нормален разговор поддържам без проблем НО - мъжете приятели през годините  в един момент или от много близки са се оказвали мои гаджета, или съм почувствала че имат такива намерения и съм се отдалечавала, или уж са ми били приятели, но докато не си намерят половинка в живота и тогава разбирам, че са ме приемали не като приятел, а като жена и затова повече не ме ценят... но това да кажем е нармално за мъжете.
Жените - не ме харесват   ooooh! ooooh! ooooh!
Не съм грозна, но не съм и Памела Андерсън, но все излиза че някой се пази от мен. Изключително моногамна съм. Не поглеждам чужд мъж. Имам си годеник от 4 години и т.н
И така се отзовах на прага на 30-те  без кьорав истински приятел , ако мога така да се изразя.
Имам предвид не познати, а приятели, с които да си споделяме мъките и радостите , като в училище - инфантилен пример но горе долу за това става въпрос.
 Всички се разбягаха в чужбина, нови приятелства някакси не стават - Вие как сте на тази тема?
Имате ли приятели или семейството е вашата крепост?
Може да е тъпо на фона на всички теми за изневери и други истински проблеми, но на мен това ми тежи.
Избягвате ли неомъжени приятелки?
  

# 1
  • Мнения: 502
Лично аз не избягвам неомъжените си приятелки и не виждам защо някой трябва да го прави.
Мисля,че по-скоро си изпаднала в някаква есенно-зимна депресия и заради това ти минават такива мисли през главата.
Моето семейство може да се каже,че е моята крепост,но мисля,че и без приятели не може/не че ги имам кой знае колко/.
Все си мисля,че за приятел се счита човек,който не е нужно да виждаш всеки ден,но да знаеш,че в момента,в който ти е необходима помощ е насреща.За щастие аз имам такъв.
Пожелавам ти и ти да намериш  Peace.

# 2
  • Мнения: 17 546
Напълно съм убедена, че ти тежи това, че нямаш приятели! А защо не стават нови приятелства? Твоите омъжени познати избягват ли те и задавала ли си си въпроса защо? Аз пазя приятелства от детските си години. Непрекъснато се запознавам с нови хора и някои от тях ми стават приятели. Не мога да си представя, че някой може да няма нито един приятел! Може би, с особености на характера си, ти отдалечаваш хората от себе си или пък си твърде взискателна към околните. Приятелите са такива, защото те приемат с всичките ти положителни и отрицателни черти и въпреки тях остават до теб. Същото важи и за теб - ти ги приемаш каквито са и си до тях. Нещо липсва в общуването ти с хората и те спира от приятелства. Когато намериш отговора ще намериш и приятели! Пожелавам ти го от сърце!

# 3
  • Мнения: 4 978
Тъжно ми стана, като прочетох написаното от теб.
Преди доста години съм се чувствала по същия начин. Не искам да изпадам в подробности защо и как... Просто те разбирам.
Семейството ми е моята крепост, но това не изключва приятелите.
Не, не избягвам неомъжени жени за приятелки. Даже, по стечение на обстоятелствата, повечето от от приятелките ми са такива.
И според мен приятелите не са само за опора, рамо, нужда някаква, а да споделят всичко. И радостните, и тежките моменти.
Радвам се, че ги имам. Надявам се и ти да намериш своите.

# 4
  • Мнения: 2 401
Хайде да се запознаем  Simple Smile. И аз нямам приятели (това обаче никак не ми тежи), имам купища познати. Случвало се е да ми се обиждат за голяма моя изненада разни мои познати, когато съм казвала че приятели нямам, но това е, така го чувствам.  Вероятно и при теб е така, не допускаш хората до себе си.  А мъж приятел пък никога не съм имала, няма и да имам - наричам всички просто мераклии. Не се измъчвай, както казват по-добре сам отколкото зле придружен.  Hug

# 5
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Странно и едновременно тъжно ми стана като прочетох авторката.
Не мога да си представя, че нямаш поне един-единствен приятел, с когото да споделяш.
Аз не бих могла да живея така.
Семейството е едно, приятелите са съвсем друго нещо. Аз лично имам нужда и от двете.
Пожелавам ти да намериш в най-скоро време човек, който в последствие да ти стане истински приятел, както и ти за него. Peace

# 6
Не ме разбирайте погрешно.
Това не е от сега - почти цял живот е  - напоследък започна да ми тежи особено  cry
В работата - само с мъже, оказва се че обръщат ли внимание - то е защото искат нещо Sick
Иде ми незнам какво да направя Tired
Бях 4 години веднага след училище в чужбина -може и това да е от значение. Изгубила съм нишката.
Имам и приятелки които взеха да ми завиждат за работата - ДА да наистина, колкото и  да се опитвах да не го виждам...
и то 1 работа ама нали знаете - все чуждото изглежда по-добро  Tired

# 7
  • Мнения: 2 401
Не ме разбирайте погрешно.
Това не е от сега - почти цял живот е  - напоследък започна да ми тежи особено  cry
В работата - само с мъже, оказва се че обръщат ли внимание - то е защото искат нещо Sick
Иде ми незнам какво да направя Tired
Бях 4 години веднага след училище в чужбина -може и това да е от значение. Изгубила съм нишката.
Имам и приятелки които взеха да ми завиждат за работата - ДА да наистина, колкото и  да се опитвах да не го виждам...
и то 1 работа ама нали знаете - все чуждото изглежда по-добро  Tired

Знаеш ли, още нещо общо имаме, което явно  е от значение.. аз бях навън 7 год.   newsm78  Сега вече съм сигурна, че  "проблема" е в теб.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 567
Аз приятели нямам, ако изключим само една приятелка, но се виждаме много рядко, само с нея мога да съм близка!
Не искам и да имам, имала съм много и от всички съм се разочаровала, аз съм пълен максималист, мога много да дам и да се раздавам до край, но не получа ли същото на среща се чувствам предадена, било то и една мила дума в тежък за мен момент!
Много рядко явление са истинските приятели, безкористни, всеотдайни и без задни мисли!
Тези които ги имат са истински късметлии!

# 9
Аз приятели нямам, ако изключим само една приятелка, но се виждаме много рядко, само с нея мога да съм близка!
Не искам и да имам, имала съм много и от всички съм се разочаровала, аз съм пълен максималист, мога много да дам и да се раздавам до край, но не получа ли същото на среща се чувствам предадена, било то и една мила дума в тежък за мен момент!
Много рядко явление са истинските приятели, безкористни, всеотдайни и без задни мисли!
Тези които ги имат са истински късметлии!
горе долу така е и при мен  Sad

# 10
  • Мнения: 157
Не си единствената.Аз винаги правя разлика между приятели и добри познати.
Имам три приятелки с които се виждаме веднъж в година ,с тях мога да споделя всичко.
Имам много познати в града в който живея и не искам да споделям нищо лично с тях.
От там идва разликата, но аз съм направила избора.Трудно се доверявам.
Рецепта няма за завързване на приятелства,бъди каквато си и ще се намерите.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 567
Не се натъжавай, аз не си го слагам на сърце, напротив  - за да стигна до този извод съм видяла достатъчно фалшиви приятели, и това ми помогна да се науча по добре да преценявам хората! А и ме направи по проницателна и съм доволна че се научих да се справям сама без да имам нужда да се оплаквам или да рева на нечие рамо, а и като се замислиш колко хора биха разбрали наистина как се чувстваш и какво ти е на душата , никой по добре от теб самата не знае, и никой не може да ти помогне така както само ти можеш!

# 12
  • Мнения: 244
Мисля си че и аз съм като теб  Confused макар че имам една приятелка с която горе долу мога да споделя но май с времето съм превърнала моя дом в мойта крепост и е доста трудно да надникнеш  Thinking но това може да се каже че е моя избор защото аман от приятелки  ooooh! все става така че накрая ме предават или се възползват от мен  #Cussing out ако имаш нужда от приятели просто ги потърси бъди отворена към хората   bouquet а пък и тук сме достатъчно много че да си избереш някоя  Peace просто пиши на ЛС  Heart Eyes

# 13
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Нямам приятели- истински, без завист и задни мисли! Имам познати и добри познати, но истински приятел не, а и в тези времена на злоба и завист не ми и трябват да ти кажа честно! Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 586
Стана ми тъжно докъто четяхл Tired
не се отчайвай не всички са заобиколени от много приятели аз например имам един двама а всички останали са познати,хора с които разговарям,смеея се излизаме но не мога да им споделя всичко.разчитам и споделям каквото ми тежи със сестра ми или с мъжа ми защото виждам в очите им че ме разбират и знам,че ще ми помогнат.

Общи условия

Активация на акаунт