Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте бебето ми е на на 7 месеца и 10 дни. От началото на седмия месец се кърмим по три пъти на ден. Вечер в 20 после в 23 и сутринта в 6-7.
Почнах захранването на 5 месеца. Правих много опити да продължавам с дневнитите кърмения, но  поради различни причини, аз се разболях , съчетано с упорите хрема при бебето ( трудно сучеше), после 10 дневно разстройство от нова храна .... та кърмата ми намаля .  Сега през деня закусва с млечна каша на обяд и следобед си хапва детска кухня.   

Според вас това количество мляко  достатъчно ли е, трябва ли да и давам АМ  newsm78 ? И като се кърмим само 3 пъти до кога ще  имам кърма? Моля споделете.

# 1
  • някъде
  Сега през деня закусва с млечна каша на обяд и следобед си хапва детска кухня.   
е защо такъв режим newsm78
Кърми го, пък ако не му стига то ще ти покаже! Моят син се отби на 1 год- вече нямах кърма, но 1-2 месеца преди това знаех че няма да го кърмя още много- просто като го кърмех се сърдеше, а нощем на половин един час го слагах на гърда!

# 2
А интерес към гърдата проявява ли  Thinking
Аз доколкото мога да разбера от поста ти това дете на 7 м,има заместени 3 хранения , а си хапва и кухня ...не се ли дава последната след навършването на 10 м. newsm78
Мисля че при това положение наистина скоро ще се отбие.
А ти искаш ли още време да кърмиш и храни ли се бебо нощем ?

# 3
  • някъде
Аз доколкото мога да разбера от поста ти това дете на 7 м,има заместени 3 хранения , а си хапва и кухня ...не се ли дава последната след навършването на 10 м. newsm78
Познавам майки, които на 6 месеца взимаха супичка от кухнята и картофено пюре за бебетата си!

# 4
Нощем си суче доста стабилно като се почне в 20 в 23 в 6 или 8 сутринта, но през деня ....... Laughing е едно любопитство, едно въртене сукне 2-3 пъти и това е.
А за кухнята , почнахме преди 2 седмици (искаше ми се още да ицчкаме но...), а да не говорим че тук кухнята почва от 4 месеца и ме гледат лошо като чак на 7 месеца съм си записала детето.

# 5
Привет,
Ще ми е интересно да чуя повече истории, защото май и при нас края на кърменето наближава - или аз поне така си мисля. Държи се по подобен на описания от теб начин - денем никакъв интерес към гърдата. От един месец вече го храня само след като го приспя на ръце, иначе въобще не успявам да го задържа от въртене и мятане. Нощем, разбира се, ставам по безброй пъти - само го чакам да промърка и хоп на гърдата - че да хапне нещо поне. И на мен кърмата много ми намаля, макар да се опитвам да поддържам лактацията с цедене, чай, пълноценна храна. И аз се притеснявам дали му стига млякото и сега се опитвам да предлагам по малко АМ, но без успех до този момент.

# 6
  • На края на вселената!
При каката, която е захранена много рано, поради моето невежество, имаше по 2-3 кърмения на ден. Беше останало само сутрин, следобяд за сън и вечер за приспиване. Та така си откара 1,5година до 2,5г. Това, че са заместени хранения не означава задължително, че приключва кърменето.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт