Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

USA

Наскоро правих този чийзкейк, за които си измислих рецептата, съобразено с това, какво имах в къщи  Laughing, получи се доста добре:

За блата

2 ч.ч. натрошени бисквити
7 с.л захар
1/2 ч.л канела
12 с.л масло
1 ч.ч. натрошени орехи( аз използвах pecans)

За пълнежа
900 гр крема сирене ( аз ползвах Филаделфия)
1/2 ч.ч течна сметана
3 ч.л лимонова кора, настъргана
6 яйца
1 и 1/2 ч.ч. захар
2 пакетчета ванилия
Черешово сладко, пълнеж за пай или каквото имате под ръка с череши

Обърквате съставките за блата. Във форма за торта, която се отваря поставяте на долната част ( дъното доста широк лист алуминиево фолио, след това отгоре поставяте окръжността на формата и притискате ( така че само на дъното на формата да има фолио, остатъка да стърчи отстрани. След това подгъвате остатъка от фолиото нагоре ( да обвиете обръча на формата) и изсипвате сместа за блата, като плътно притискате с ръце, да се изравни. ( ако не ви е ясно как изглежда, кликнете на голямата снимката и ще се отвори сайта ми, където има снимка на формата с фолиото докато е още празна, на малката снимка се отварят другите ми торти)
Печете 10 мин на 180 градуса.

През това време смесвате като разбивате с миксер първо крема сиренето, след това добавяте постепенно захарта, течната сметана, яйцата, лимоновата кора, ванилията.

Изсипете в/у изпечената кора и сложете да се пече на средната решетка на фурната на 150 за 1ч. и 15 мин или в зависимост от печката, докато леко се зачерви отстрани, но средата е още леко бяла.
Изключете печката и без да отваряте вратата оставете така да престои 2 часа.
 Оставете в хладилник поне 3-4 часа, сервирайте студено, като разрязвате с горещ нож.
Цитирай

край морето

Изглежда страхотно  Very Happy
Цитирай

weltweit

Ммммм, така добре изглежда,че ми се прияде  Blush
Ауу, ама 900гр сирене филаделфия ще ми излезе златен тоз чийзкейк  Blush мисля да е половината сирене филаделфия, другата половина безсолна извара  Wink
Цитирай
Ммммм, така добре изглежда,че ми се прияде  Blush
Ауу, ама 900гр сирене филаделфия ще ми излезе златен тоз чийзкейк  Blush мисля да е половината сирене филаделфия, другата половина безсолна извара  Wink

Също може да стане и с 1:1 извара и сирене Крема (или еквивалент), а някой да е пробвал с цедено кисело мляко? Четох някъде че ставало, но не съм пробвал...

Забравих да кажа - наистина изглежда много привлекателно Smile
« Последна редакция: пн, 12 ное 2007, 11:10 от cheaty »
Цитирай

Тандори, както всичко друго сготвено от теб- НЕВЕРОЯТНО...  bouquet мерси за рецептата
Цитирай

Русе

охххх каква слабост са ми тия чийзкейкове ooooh! не мога да им устоя а този изглежда невероятно вкусно Peace
Цитирай

Великолепен е!!!  bouquet  bouquet  bouquet  И на мен са ми слабост............... Embarassed
Цитирай

Tandoori - страхотен чийзкейк. Благодаря, че сподели рецептата с нас   bouquet
Цитирай

Long Island

аз правя чийзкейка със сирене рикота, съ6то става много хубав, ако някой се интересува мога да пусна рецептата
Цитирай

USA

Благодаря ви момичета за комплиментите Smile Embarassed  bouquet

Чийзкейк може да се прави с много неща и аз имам доста рецепти, та и с други неща става, но вкуса е различен. По принцип освен крема сирене може да се ползва и извара, рикота, сметана, прясно мляко, крем тартар просто са различни на вкус Smile

Айа, пусни и твоята рецепта  Praynig Hug

Аз пък винаги съм се чудила, всъщност печения кейк трябва да е със зърнеста консистенция ( не на шупли, а зърнесто), а не печения, който е с желатин трябва да е гладък, нали така?
 newsm78
Цитирай

на брега на Дунав

Oooooo Тандури, нямаш милост мила. Невероятен чийзкейк  Shocked. От скоро моя любим откри, че това е НЕГОВИЯ сладки, след като правих много опити да му угодя на вкуса и все имаше забележки, че не искал "хлебни блатове"  35. Е, ако бях знаела, че това е разковничето по-рано щях да се сетя да направя чийзкейк. Благодаря ти за рецептата непременно трябва да я пробвам  Hug
Цитирай

USA

Oooooo Тандури, нямаш милост мила. Невероятен чийзкейк  Shocked. От скоро моя любим откри, че това е НЕГОВИЯ сладки, след като правих много опити да му угодя на вкуса и все имаше забележки, че не искал "хлебни блатове"  35. Е, ако бях знаела, че това е разковничето по-рано щях да се сетя да направя чийзкейк. Благодаря ти за рецептата непременно трябва да я пробвам  Hug

Корнишонка, моят мъж е голям фен на чийзкейковете  Laughing А аз досега не бях правила, той като ме видя, че направих и каза- "Ама ти и чийзкекове ли можеш да правиш?! Ей сега вече ще си умра щастлив от преяждане!" 35
В следствие на което още на следващия ден поиска да направя нов, както и ме записал за деня на благодарността да носи на работата си такъв  ooooh! #Crazy Само човек да има време ( и продукти) да прави  Laughing hahaha
Цитирай

Long Island

Пускам  рецептата, по която аз правя чийзкейк.  Взела съм я навремето от един немски сайт. Tandoori извинявай, 4е е в твойта теми4ка.

За основата: 75 г захар, 150 г масло, 300 г бра6но, 2 жълтъка, малко настъргана лимонена кора
За крема: 750 г извара ( аз сложих последния път сирене рикота ), 140 г белтъци, 3 жълтъка, 140 г захар, 95 г ни6есте, 470 г мляко, 140 г захар

Замесва се тесто, завива се във фолио и се слага за 30 мин в хладилника. След това се разто4ва и се слага в тави4ка ( върху хартия за пе4ене или тавата, намазана с масло ) така, 4е да стига до средата на стените. Така се пе4е на сляпо 10 мин на 180 град.
За крема се смесват изварата ( или сиренето, или каквото сте си избрали) и жълтъците, прибавят се захарта и ни6естето, бавно се сипва и млякото докато стане гладка смес. Белтъците се разбиват с остатъ4ната захар ( вторите 140 г в продуктите ) и се прибавят към сместта с изварата. Вси4ко се слага върху основата в тави4ката и се пе4е на загрята фурна при 180 град. около 45 мин

Цитирай

Tandoori  bouquet
Видях тортите! Това не са торти, това са произведения на изкуството.Шапка ти свалям !!!!!!!!  love001
Цитирай

USA

Tandoori  bouquet
Видях тортите! Това не са торти, това са произведения на изкуството.Шапка ти свалям !!!!!!!!  love001

Благодаря  Embarassed Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора