Съвременен дизайн за "обикновения" човек

  • 91 438
  • 574
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 640
Отварям тази тема, защото вярвам, че много от нас искат да направят домовете си красиви и със съвременно звучене. Обаче съществува един съществен проблем за огромна част от българите, а и не само - финансовата страна на нещата.
Създадоха се доста теми за съвременен дизайн и модни тенденции в обзавеждането напоследък, но в нито една от тях не откривам неща, които "средностатистическият" (как само мразя тази дума) българин би могъл да си позволи.
Без да искам да пренебрегвам или омаловажавам труда и интересите на съфорумките от другите теми, бих искала да направим и тази тема, която да е по-скоро с приложна насоченост. Предлагам тук да се дават идеи за боядисване, обзавеждане и декориране на дома, съобразени със съвременните тенденции или просто добри идеи, които ще ни помогнат да направим домовете си красиви и уютни и които да са достъпни за "обикновения" човек.

# 1
  • Мнения: 798
Sun, темата е страхотна. Наистина е много трудно с малко пари да се постигне този "модерен" ефект в дома. Повечето неща, по които се захласвам със сигурност не мога да си ги позволя. А ако има лесен начин, т.е начин да се постигне с личен труд и по-малко средства, то аз не го знам. Човек трябва да е запознат с материалите, с качествата им, какво може да се направи с тях..., е и естествено да има идея и чувство за естетика.
 Иначе по темата. Какво съм постигнала аз с малко средства и много желание. Първото ми голямо желание беше да имам съвременна кухня, която да струва под 1500 лв. /това беше преди 3г./ Как стана? Първо, много списания ми минаха през ръцете. Наистина много. Установих какъв тип искам да е. Естествено се примирих, че няма да са ми вградени уредите, защото вече ги имах и бяха почти нови. Примирих се и с идеята, че материала ще е ПДЧ. Намерих майстор. При него отидохме с готов мой чертеж и много ясни изисквания. Исках вградено кошче за боклук, алуминиеви рамки на горния ред, механизми за отваряне нагоре на долния ред шкафчета, 2мм, PVC кант. За да ми се получи продълговатия вид на кухнята има разминаване в отваряемостта. Долния ред се отваря нагоре, а горния настрани. Но ,дето се вика "Трай бабо за хубост". Свиква се. Купих си хубава мивка и батерия. Естествено има и доста неща, за които не се сетих. Но като за първа кухня аз лично останах доволна. Има наистина невероятни кухни, със страхотни материали ,механизми и уреди, но...няколко хиляди само ми липсват  Mr. Green
Резултата е това - http://jenimadj.multiply.com/photos/photo/5/9

Последна редакция: пн, 12 ное 2007, 10:54 от Jeni_Madj

# 2
  • Мнения: 1 303
Много интересна тема наистина  newsm10

Примирих се и с идеята, че материала ще е ПДЧ. ...
Резултата е това - http://jenimadj.multiply.com/photos/photo/5/9

Jeni_Madj Нищо не се вижда  newsm78. Колкото до ПДЧ-то не знам защо го приемаш като недостатък. Едно добре кантирано ПДЧ в никакъв случай не е по-лошо от МДФ. Вкъщи имаме един шкаф-мивка,  ПДЧ с ПВЦ кант, много евтина, но за 5 години не е мръднала! Новата ни кухня я направих с долен ред ПДЧ, защото реших, че е абсолютно излишен разход да ги правя МДФ, макар че мога да си го позволя, горните ги исках гланцирани и само заради това си сложих от този материал. Но пък напоследък гледам, че излизат толкова красиви ПДЧ-та, вкл. гланцирани, така че човек има голям избор и може да направи нещо по-интересно с по-малко средства.  Grinning

# 3
  • Мнения: 3 640
Jeni_Madj, и аз процедирах по същия начин, когато дойде ред на кухнята, с тази разлика, че изпълнението е на фирма, от която останах безкрайно доволна и не разполагах предварително с никакви уреди, така че се сдобих с вградени. Цената е 2600 лв. без уредите. Материалът е ПДЧ. Тук напълно споделям мнението на Dame. Правена е преди 8 месеца и в цената са включени механизмите (на всеки шкаф и чекмедже). Ето го резултатът: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=112175 Снимките са правени при монтажа на кухнята и липсва "душата" на стаята. Предстои още малко работа по аксесоарите и текстила. Когато е напълно завършена, ще я снимам отново.
Не успях да видя твоята, в линка липсват снимките.
За материалите съм съгласна с теб и разчитам, че ще се включат с идеи и по-запознати с материята членове на форума. Но мисля, че най-важното е чувството за естетика и хармония. Не мисля, че един дом може да изглежда добре, само ако е правен от професионалисти. Виждала съм отвратителни изпълнения на "специалисти" и прекрасни решения на пълни аматьори.  Peace
Освен личен пример, бих искала да показваме тук и готови неща от мрежата, които са ни направили впечатление, които са лесни за изпълнение с по-малко средства, било то за обзавеждане или примери за съчетание на цветове и материали при боядисването и декорацията на помещенията.

# 4
  • Мнения: 3 640
Ето няколко видео демонстрации за техники на декоративно боядисване - подготовка на стените, избор на боя, избор на инструменти, декоративно боядисване на стени, декоративно боядисване на мебели: http://www.hgtv.com/hgtv/pac_ctnt_988/text/0,,HGTV_22056_41902,00.html

# 5
  • Мнения: 3 640
Ето и няколко много простички и същевременно много ефектни предложения за декорация:





# 6
  • Мнения: 3 782
Аз също ще следя темата, на пролет ни предстои цялостно обзавеждане на етаж от къща, искам да стане хубаво,но тези пусти пари, все не ни стигат. Ще следя за ефектни и уютни комбинации. Peace

# 7
  • Мнения: 2 639
Много хубава тема - тъкмо мислех да пусна нещо подобно!

# 8
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 429
Аз също се записвам да следя темичката. И на нас лятото ни предстой обзавеждане на апартамент, така че всяка идейка ще ми е от полза.
По въпроса за кухните - моята е поръчана и готова вече, но по стчение на обстоятелствата се наложи да отсъстваме от града за цяла година, така че ще ми я монтират чак напролет най-рано. Иначе аз много бързо избрах какво искам. Заровх се в темите за кухни, чак като вече бяхме поръчали  Embarassed. Майсторът ни е приятел и ни даде много идеи за разположението на шкафовете. Лошото е, че почти целия ми долен ред е в уреди и практически ще имам само 1 използваем шкаф  Sad. За протокола и моята кухня е с кантове  Wink, докато ми я монтират сигурно ще им е минала модата, но това е положението  Simple Smile

# 9
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Страхотна темичка- браво. Peace

# 10
  • Мнения: 3 640
Още няколко предложения:









# 11
# 12
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Записвам се и аз.

# 13
  • Мнения: 386
Jeni_Madj, и аз процедирах по същия начин, когато дойде ред на кухнята, с тази разлика, че изпълнението е на фирма, от която останах безкрайно доволна и не разполагах предварително с никакви уреди, така че се сдобих с вградени. Цената е 2600 лв. без уредите. Материалът е ПДЧ. Тук напълно споделям мнението на Dame. Правена е преди 8 месеца и в цената са включени механизмите (на всеки шкаф и чекмедже). Ето го резултатът: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=112175 Снимките са правени при монтажа на кухнята и липсва "душата" на стаята. Предстои още малко работа по аксесоарите и текстила.

евалата за кухнята. никога не бих казала, че струва толкова!

# 14
  • Мнения: 3 640
Благодаря ти, nadezda isabel!   bouquet
Надявам се с помощта на тази темичка всички да успеем да направим домовете си съвременни и уютни с минимални средства. Hug

Общи условия

Активация на акаунт