Съвременен дизайн за "обикновения" човек

  • 91 808
  • 574
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 764
Страхотна тема!И мисля,че ще бъде много полезна!
Скоро бях пуснала тема за това,как да състарим мебели,за тези,които се интересуват.Сега ги пускам и тук.
Първи  начин:
1.нанася се бял полиутетанов(не зная дали не е полиуретанов) грунд при разреждане 50% с разредител
2.нанася се втора ръка грунд с разреждане до 15 %,след изсъхване на първата ръка
3.шлайфат се на места ръбовете с шкурка до появата на основната дървесина
4.нанася се патина (черна или кафява) по цялата повърхност с пистолет или гъба
5..С рехава материя за шлайфане (подобна на тази за миене на тефлонови тигани) се минава по повърхността без да се натиска много,за да остане в порите част от тъмната патина и да се изчисти на местата с голата дървесина
6.постигнатия ефект се запечатва с безцветен полиуретанов лак с УВ-филтър,за да не пожълтее изделието от светлината
7.минавате втора ръка с лака и след изсъхването може да се наслаждавате на "старите " си мебели


Втори начин:
1.прави се на дървена мебел
2.изчиства се лак,боя,ако има
3.необходима са 2 цвята боя-например кафява и убито зелена
4.разреждаш малко повече от нормалното едната боя(зелената) и боядисваш
5.вземаш гъбичка и започваш да триеш нанесената боя-неравномерно и само по посоката на дървесните влакна
6.правиш 4. и 5. и д другата боя.Хубаво е да ги порзмажеш,да преливат една в друга
7.като решиш,че е достатъчно и ти харесва,следва лак

Аз все още не съм прилагала техниките.Ако някой ме изпревари,нека да пише как е станало!
Успех!

# 61
  • Мнения: 7 430
....страхотна тема...най-накрая и за НАС да има темичка Hug
Сън   bouquet

nivear - и аз съм се зачудила как да съчетая гранитогрес (плочки) с ламинирания паркет newsm78 между кухнята и трапезарията...
Иска ми се да е нещо по различно, но колкото и да съм търсила в нета - не съм открила нищо подходящо Tired

Мерси на всички за предоставените линкове и снимки Wink

# 62
  • София
  • Мнения: 2 952
А някой знае ли къде точно продават такива дюшечета?  Heart Eyes
Такива дюшечета гледах и в един магазин за китайски, индонезийски или не знам точно какви аксесоари и мебели. От пл. Славейков по Солунска тръгваш към бул. Витоша по левия тротоар - пада се още преди първата пресечка - трети, четвърти магазин примерно. Предполагам във всички подобни магазини зареждат, тези от типа Бамбукита  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 6 039
какво е това безсмислено делене на НАС и ТЯХ?


не помня да съм пускала тема с ограничаване на потребители по някакъв признак?
 Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

# 64
  • Мнения: 3 323
Сън, да - нещо такова, ама чак такава майсторка не съм да ги вкарам в плота... Но идеята е добра.
Ани, благодаря! Имаш предвид нещо като рамка по цялата височина, ли? Или плътно наредени от плота надолу - докъдето стигне...по 4 от страна?

# 65
# 66
  • Мнения: 7 430
какво е това безсмислено делене на НАС и ТЯХ?


...не съм искала да обидя никой  Naughty както и теб Wink но Маленна, признай, че в темата   "Новите модни тенденции в обзавеждането???" средностатистическия българин не може да си позволи подобни красиви и не до там вещи Peace ....колкото и да ни се иска Peace
А само да си плакна окото - не, мерси Crossing Arms
Тук в тази тема намирам подходящи и полезни линкове, познания на другите, които бих могла да използвам в своя дом без да ми струват Състояние Peace

...с най-добри чувства Laughing

# 67
  • Мнения: 6 039
aми какво да кажа
в цял свят 90% от хората не могат да си позволят най-новите продукти на дизайна
това не значи, че не бива да се показват
като си информиран за най-доброто, после подсъзнателно го търсиш
има фирми, които създават дизайн, и такива който веднага ги копират с по-евтини материали



не е важно да имаш пари, важно е да имаш вкус!

# 68
  • Мнения: 22 828

не е важно да имаш пари, важно е да имаш вкус!
Peace

# 69
  • Мнения: 3 640

не е важно да имаш пари, важно е да имаш вкус!
Peace

Именно за това е тази тема.  Peace

# 70
  • Мнения: 3 640
nivear, ДИД о ЛИНКА та, ето обещаните варианти за комбиниране на паркет / ламинат с теракота / гранитогрес:











# 71
  • Мнения: 798
aми какво да кажа
в цял свят 90% от хората не могат да си позволят най-новите продукти на дизайна
това не значи, че не бива да се показват
като си информиран за най-доброто, после подсъзнателно го търсиш
има фирми, които създават дизайн, и такива който веднага ги копират с по-евтини материали



не е важно да имаш пари, важно е да имаш вкус!
Malenna, никой не разделя хората. Права си, че е по важен добрия вкус. Нормално е темите да се припокриват. Идеята на темата според мен беше просто да споделим или покажем неща, които могат да се направят с по-малко средства, без майстори и скъпо струващи материали. Аз ти се възхищавам за знанията и виждането върху всичко свързано с интериора и архитектурата и съм сигурна, че можеш да споделиш и лесни начини за постигане на модерен интериор в дома. Както е случая с лепенките за 10 лв. на масата ти, които показа в съседната тема. Grinning  Peace  Аз иначе , по метода "Очи пълни-ръце празни" ги съзерцавах разни подобни ефекти по сайтовете с цени от 100 Евро за парче... Mr. Green

# 72
  • Мнения: 3 640
nivear, имам събрани и прекрасни идеи за осветление, но не бих ги нарекла евтини, нито дори поносими за джоба.  Confused При осветлението е по-сложно, защото би било трудно да се пресъздаде модел на осветително тяло - няма кой да го изработи. Но, ако искате, ще ги пусна.  Hug

# 73
  • Мнения: 3 782
Ох, аз продължавам да ви следя тайничко... Whistling

# 74
  • Мнения: 7 430

не е важно да имаш пари, важно е да имаш вкус!

..така е, но понякога добрия вкус, не може да ми сложи плочките или ламината, да ми направи окачен таван или да сглоби мебели.
А ако имам пари е лесно....това имах в предвид Peace

Харесва ми темата, защото с хубави идеи може да се направи нещо, за което не бих дала повече пари Peace
В момента мъжа ми прави окачен таван, до скоро шпакловаше - всичко става бавноооооо Tired а ако имах средства до сега да бяхме се нанесли в новото ни жилище...

Както казах и преди това - нямам нищо против да гледам красиви неща, които струват  Whistling но понякога се дразня....

Sun - мерси много. последната снимка е на моята Любима кухня Heart Eyes
Jeni_Madj - харесва ми цвета в коридора - много свеж Peace и сладката настолна лампа в кухнята Wink

Общи условия

Активация на акаунт