Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 41 отговора

До хладилника, който обичам

17 ноември, събота, имаме ЛЛЛ среща в София.   Very Happy

Тема: 'А-Я на кърменето'

Срещата ще се проведе на 17-ти ноември от 11ч в Център 'Съвременни родители', адрес: ул. Русалийски проход 15–17, вх. 3, офис 41

Залата не е голяма и в нея не се ходи с обувки  Very Happy
(който е с количка, за съхранение на колички има отделна стая)

Моля, запишете се кой ще дойде!

Заповядайте!

Ла Лече Лига предлага подкрепа от майки за майки, информация и обучение на кърмещи и бременни майки. Срещаме се в 11ч. всяка  трета събота на месеца. Срещите са дискусионни и от неофициален характер. Дават възможност да се запознаете с майки на малки деца от града.
Бременни жени, майки и бебета са винаги добре дошли!

Темите на срещите включват:

Ползите от майчината кърма

У дома с новото бебе

Нормалният ход на кърменето

Нуждите на растящото ви бебе (захранването)

ЗНАЕХТЕ ЛИ, ЧЕ?
•   Човешкото мляко съдържа всички хранителни вещества, от които новороденото ви се нуждае и се усвоява по-лесно от която и да е друга бебепка храна.
•   Няма по-добра защита за бебето ви от алергии, отколкото кърменето.
•   Кърмата съдържа антитела, които защитават бебето ви от много болести и инфекции – това означава по-щастливо бебе и по-малко средства за лекарства.
•   Проучванията показват, че кърмените бебета имат по-висок коефициент на интелигентност.
•   Кърменето позволява на повечето майки да отслабнат постепенно без диети.
•   Кърменето пести време и пари – няма нужда да се купува и приготвя адаптирано мляко.

ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ
•   Можете да кърмите дори ако трябва да се върнете на работа, след цезарово сечение, с недоносено бебе или даже ако имате близнаци!
•   Колкото повече суче бебето ви, толкова повече кърма имате. Кърмете често. Новородените обикновено сучат поне 12 пъти за 24 часов период. Избягвайте дохранването и прекомерната употреба на биберони-залъгалки – това може да обърка бебето ви. Когато бебето ви плаче, опитайте да го накърмите.
•   От третия или четвъртия ден след раждането трябва да очаквате 5-6 много мокри еднократни пелени и поне 2 изхождания дневно.
•   За да избегнете разранените зърна, дръжте бебето си в правилна поза за кърмене: брадичката опряна в гърдата ви и гърдите на бебето опряни във вас.
•   Погрижете се за себе си! Почивайте, почивайте, почивайте! Лягайте да поспите с бебето си. Пийте, колкото ви се пие. Яжте добре балансирана здравословна диета.
•   Говорете с майка, която е обичала кърменето, например Ла Лече Лига Лидер. Колкото повече знаете за кърменето преди да родите, толкова по-подготвена и уверена ще бъдете.

www.lalechebg.com
« Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 10:04 от Мис Бу »
Цитирай

София

Вероятно ще дойдем с малкия без количка, ако татето бъде така любезен да ни предостави бу-то. В стаята имаше играчки, нали? Не е нужно да нося торбътъ?? А пък дали моя кърмак не е твърде пораснал за тези теми??
Цитирай

Sofia

Много се радвам че ще има такава среща в София. Ще дойда с бебо но имам въпрос може ли да доведа и нашата кака, тя е на 7 години и няма да иска да ни пусне ако не я взема с нас.  #Crazy Не че поставям условие просто питам.
Цитирай

Може Smile Стига да не й стане скучно.
Цитирай

Sofia

Надявам се че няма а и ще ми помага за бебо.  baby_neutral

Супер до събота тогава.

Този адрес нищо не ми говори, но ще го потърся в картата.
Цитирай

Дето расте, но не старее

Къде да се запишем? Аз ще дойда с моята беба, та да проглушим ушите на всички.
Цитирай

Тук Smile
Цитирай

София, Младост 4

Колко често ще са, защото за тази събота вече имам ангажимент, а нямам търпение да присъствам на такава среща?
Цитирай

Аз ще се опитам да се събудя по-рано и да дойдем с дребния Blush
Цитирай

София, Младост 2

Колко често ще са, защото за тази събота вече имам ангажимент, а нямам търпение да присъствам на такава среща?
Ами всеки месец, както си е по традиция - всяка трета събота на месеца. До ден-два ще закачим програмата за следващите месеци като дати и теми Very Happy
Цитирай

София

В събота прогнозата ще е валежна. На мен дъжда никак не ми пречи, но ако вас ви откаже, да знам..  Love

П.С. Ако затръгвам с бу-то, мога да взема още една мама с бебе (със столче за кола, мола!), а ако съм с трамвай № 9, мога да служа за компания!  Embarassed Стартовия ми пункт е около НДК.
Цитирай

София, Младост 4

Ок другия месец съм там  Smile Малко предколедно ще е тогава вече  Smile
Цитирай

София

Сигурно и ние ще дойдем, но понеже Анна спи по това време, може и малко да закъснеем. До колко часа ще продължи срещата, да не я изпуснем?
Цитирай

София

Smile И ние с малкия Никола ще се постараем да дойдем.  Smile
Цитирай

София, жк. Хиподрума

И аз бих дошла, но искам да знам до колко часа ще продължи, защото Емо спи до към 11.30, та евентуално за след това, ако не приключите до тогава.  Love
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 41 отговора