Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 12 ноем. 2007, 10:01 ч.
  • Преглеждания  3 319  Мнения  7  Онлайн  1
Отговори
  • Мнения: 676
Здравейте, момичета.
Пия противозачатъчни от около 3 години. Почивки съм правила две, но резултатът беше страшен #Cussing out Първо започнах да пия Миреле /едни от най-нискодозираните за тогава/, но след като ги спряха от пазара, преминах на Логест. Него го пих много малко и сега вече около година пия Ясмин. И трита вида хапчета са ми били по лекарско предписание.

През двете почивки, които правих за по 3 месеца, започнаха да ми излизат постоянно пъпки. Направо се бях хванала за главата, а преди това не съм имала подобен проблем. Мазах ги с какво ли не - няма оправия. Изчезнаха напълно едва след като започнах отново да пия хапчетата.
Е да, ама не бих пила противозачатъчни цял живот заради това Crossing Arms След няколко месеца обмисляме да започнем с бебеправенето, но аз изпитвам ужас, че като спра хапчетата пак ще се появят тези пъпки. Не че това би ме спряло, но ми се ще  ако има някакъв начин да го предотвратя - да действам още от сега. Вие какво бихте ме посъветвали?
Към момента кожата ми е без никакви забележки. Обаче тя и преди беше такава, а като ги спра - не знам!
Моля за съвети!  bouquet

Реклама
# 1
  • Мнения: 2 152
Най-вероятно е временно,докато организма се пренастрои. Щом по принцип не си предразположена към акне, значи ще минат. Хормоните се разбъркват - хапчета,без и затова така се получава. След като ги спреш,няколко месеца ще имаш акне,но после ще изчезне.  Peace

# 2
  • Русе
  • Мнения: 410
И аз мисля, че е временно, докато организмът се саморегулира след стоп на ОК.  Peace

# 3
  • близо до Витоша
  • Мнения: 4 053
оф,и аз мисля да започвам да пия противозачатъчни точно поради тази причина  Crossing Arms

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 223
аз имах същият проблем - АКНЕ.Пих диане35 и акнето изчезна, но след спирането му пак се появиха пъпките. Впоследствие се оказа, че имам поликистозни яйчниции и оттам повишени хормони вследствие на които се беше появило акнето. Мисля, че е добре да посетиш гинеколог-ендокринолог....а след като и смятате да се захващате с бебеправене..Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 900
Това да се появи акне или окосмяване след спиране на противозачатъчните е съвсем нормално и логично.
Тован става при жени които са прекалено чувствителни към покачване и понижаване нивото на андрогените. А абсолютно всички противозачатъчни хапчета имат някакъв антиандрогенен ефект, дори и най ниско дозираните. Спирането на противозачатъчните хапчета предизвиква пиков момент на покачване на андрогените. Даже и този пиков момент да е в границите на референтните стойности пак може да предизвика акне и окосмяване.

Ако преди започване на противозачатъчните си нямала акне и по принцип не си предразположена най вероятно ще мине за няколко месеца.

Последна редакция: пн, 12 ное 2007, 22:34 от ВАНИНАА

# 6
  • край морето
  • Мнения: 3 623
Когато пия хапчета лицето ми се изчиства добре, но като ги спра всичко си е по старо му. Ако си предразположена към акне щом ги спряла ще ти се появяват пъпчици и с времето не престават да се появяват. На мене лично преди цикъл ми излизат по някоя друга пъпчица, когато не пия хапчета

# 7
  • Мнения: 676
Благодаря ви, момичета.
Мисля, че не съм предразположена към акне, ама знам ли....
Мисля поне два месеца преди да ги спра, да ходя на козметик за дълбоко почистване на лицето, та дано поне малко смекча ефекта от спирането на хапчетата.
Много съм се наплашила от миналия път. Човек като си е свикнал да му е чисто лицето и да няма проблеми с кожата, доста нагорно му идва такъв "ефект".

Може би всичко е въпрос на време, за да се нормализира хормоналният баланс.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт