Получавали ли сте оргазъм по време на кърмене

  • 6 707
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 244
Айде да ме заплюете сега
Аз ще си призная без бой
Имала съм оргазъм.
Знам какво е оргазъм и най любя френския особено с циците ми!
А дали вие имате смелостта да си признаете е друг въпрос
Мама Кенга може пак да се бъзика, ама аз съм сериозна

# 16
  • Мнения: 6 315
Аз не съм. Нито докато съм кърмила, нито докато раждах. Това твърдение, че докато раждаш можеш да получиш оргазъм ми се струва малоумщина де. Егати и оргазма би бил  Laughing .

# 17
  • София
  • Мнения: 2 952
Вижте това по темата:
http://www.babycenter.com/expert/baby/babybreastfeed/8927.html

А долното не е по темата, но се натъкнах на него, докато ровех. Може да се стори интересно на тези, които "са склонни да поемат отговорности, но трудно се отдават на майчините радости.." - перифразирам от текста. Имам предвид втория case, описващ чувството на вина, изпитано от кърмеща и ... дохранваща майка.
http://www.orgonomy.org/article_020.html

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Не съм и не мога да си го представя Shocked

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ще следя темата с интерес Thinking
Офф: Това е било от нещата, които притесняват мен, защото възприемам гърдите си като сексуален обект и се опитвам да се настроя да гледам на тях като на шишета, но това си е както се казва личен проблем, неслучайно се коментира Едип.

# 20
  • Мнения: 3 146
в случая не се бъзикам , но то пак си стана бъзик.Какво е това подскачане?Само се вижда, че сте невежи - Бо, преведи моля те нещо.Може и да не съм кърмила, ама се оказа, че знам повече от вас.ей така, от обща култура.

# 21
  • Мнения: 4 915
Културата първо изисква да не се обобщават всички хора с едно определение. Второ - некултурно е да се обижда. Бъзикът си е бъзик, но теб никой не те нарича "невежа" или "глупачка".

За окситоцина и оргазма по време на кърмене и аз съм чела преди много време, но лично не съм изпитвала. Човек, който не го е чел/чул, не е непременно с ниска култура!...

Повече взаимно уважение  няма да навреди никому.  Wink

# 22
  • Мнения: 3 926
Цитат на: Ina Sebieff
Офф: Това е било от нещата, които притесняват мен, защото възприемам гърдите си като сексуален обект и се опитвам да се настроя да гледам на тях като на шишета, но това си е както се казва личен проблем, неслучайно се коментира Едип.

И аз имах същия проблем, когато започнах да се замислям за кърмене. Но чрез този форум успях да се настроя на друга вълна и сега мисля съм успяла да разгранича в съзнанието си двете функции на гърдите Wink Но мисля, че бих се почувствала много неудобно ако изпитам оргазъм по време на кърмене Blush
Между другото тук трябва да се включи и някой татко с пояснение как се прави секс с бременната с твоето дете жена, при положение, че оная ти работа отива доста близо до детето Simple Smile
И за да не ме класифицират като "невежа" - става въпрос за психологическата нагласа и възприятия. Иначе съм наясно, че няма такава пишка, дето да достигне бебето, защитено от матката и околоплодния мехур. Говоря само за представа Wink

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Нямам възможност да превеждам в момента. Казвам само, каквото съм чела: макар и рядко, има такива случаи - при жени със свръхчувствителни и възбудими зърна (например, които преди кърменето са можели лесно да достигнат до оргазъм само от стимулация на зърната). Аз лично не съм изпитвала това никога.
Като цяло, кърменето по предназначение трябва да доставя удоволствие на майката (не казвам сексуално), за да има тя някакъв стимул да го прави, освен голото "задължение" към детето, нали?

Напълно съм съгласна със забележките на Free Soul към мама Кенга.

# 24
  • Мнения: 3 146
само си вижте реакцията - питам нещо нормално и се почва - ебати тъпия въпрос и др.глупости, явно показващи, че 'вещите " в кърменето дори не са чували за подобно нещо.естествено, че не е задължително всички да са го изпитали.ето от един обикновен  въпрос какво направихте.Къде видяхте заяждане във въпоса ми и защо той толкова ви подразни?
А пък за моите оргазми едва ли ще седна да ви се обяснявам.Тъпо изказване.

# 25
  • Мнения: 1 517
Бях чела една статия от списание "9 месеца", озаглавена "Еротично ли е кърменето?", в която пишеше, че било нормално майката да получава сексуално удоволствие по време на кърмене. Дори мислех да пусна линка тук, но си представих какви спорове ще възникнат и се отказах. На мен лично това ми звучи перверзно. На въпроса - не ми се е случвало.

# 26
  • Мнения: 6 206
Тук във форума или някъде другаде съм чела, че при кърмене се отделя същия хормон както и при оргазъм. Върти ми се нещо като окситоцин, но въобще не съм сигурна, това може и да е някакво лекарство, може и да е хормон, може да е просто някакво име, което съм чула и запомнила. Не помня термини и специални думи. ooooh!
Както и да е, едва ли усещането ще е същото. Не знам.
А ти, мама кенга, защо питаш? Rolling Eyes
Да не си ни превела някоя статия да искаш да ни изненадаш. Нямаше нужда. Laughing

# 27
  • Мнения: 4 244
Цитат на: boo
Казвам само, каквото съм чела: макар и рядко, има такива случаи - при жени със свръхчувствителни и възбудими зърна (например, които преди кърменето са можели лесно да достигнат до оргазъм само от стимулация на зърната). Напълно съм съгласна със забележките на Free Soul към мама Кенга.

Aз като изкоментирах преди това имах точно това предвид!
Това ми се е случвало и при двете деца. Но рядко! И не съм го имала за заместник на секса. Просто се е получавало и толкова.
Кво да направя че съм такава чувствителна Embarassed

# 28
  • Мнения: 558
Az не съм полу4авала оргазъм оба4е понякога леко се възбуждам Embarassed

# 29
  • Мнения: 3 161
Цитат на: Andrea$
Има някаква логика, макар на мен да не ми се е случвало, нито пък да съм чувала за такъв случай. Знам обаче за един случай на оргазъм по време на раждане Simple Smile Обяснението е в окситоцина - хормонът, който се отделя при оргазъм, при раждане и при слизане на млякото. Вероятно от количеството му (а може и от други параметри) зависи и проявлението.


И аз мисля, че за никаква провокация от страна на Мама Кенга не става дума. Остават следните варианти: А. иска да научи нещо ново; Б. иска да ни провери колко сме компетентни; В. иска да блесне със собствените си знания. Само дето Andrea$ още в началото й е отговорила конкретно и компетентно, та не разбирам последвалите изказвания, обвинения и квалификации към майките тук. Не че не сме й свикнали, ама трябва ли да продължаваме да мълчим и да обръщаме и другата буза?
Имам и още два въпроса: след като въпросната мама не смята, че точно на нас ще разказва за оргазмите си, защо очаква, че ние ще го направим? И защо поставя въпроса именно към нас, а не в клюкарника, където му е мястото?
Моля да обърнете внимание, че това са само въпроси, на които очаквам да ми се отговори точно и конкретно. Не целя с никого да се заяждам и обиждам, а просто питам.   Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт