МОЛЯ ЗА СЪВЕТ

  • 1 113
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте на всички,почти от година се опитваме с моят съпруг да си направим бебе но нещо не става.Ходих на преглед и ми казаха че съм добре,а и пия вече ще станат 3 месеца фолиева киселина и пак нищо.Може ли да изпускаме момента като се има в предвид че не всеки път го правиме по простата причина че той понякога е адски уморен просто работата му е такава.Искам да попитам рано ли е още за притеснения(не че вече ги няма де).Какво да правя

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 223
Започни да мериш БТ и ще добиеш прредствава кога е момента та да не го изпускате или пък си прави ову тестове. Това с правене от време на време не ми звучи сериозно, въпреки че и така става. Успех   bouquet

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Започни да мериш БТ и ще добиеш прредствава кога е момента та да не го изпускате или пък си прави ову тестове. Това с правене от време на време не ми звучи сериозно, въпреки че и така става. Успех   bouquet

Казваш почти година.Може би вече е време за една спермограма поне.Успех и от мен!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 247
Не искам да звучи крайно, но е добре след година неуспешни опити да се консултирате със специалист по стерилитет. Той ще ви упъти най-добре с какви изследвания да започнете ти и мъжа ти. Идеята за спермограма е добра, тъй като ще отхвърлите мъжкия фактор. При жените изследванията са доста повече...Желлая ти успех и не забравяй, че секса в случая е определящ. Поприказвай с половинката по въпроса и му намекни, че въпреки умората ще е хубаво да пожертва малко от почивката си в името на бъдещото ви бебче!!!

# 4
  • Мнения: 33
Ще ти отговоря на твоя въпрос, като разкажа моята история.
 Преди да започнем опитите бях на профилактичен гинекологичен преглед и доктора ми каза, че съм добре и мога да започна опитите веднага. Сега, след 9 месеца неуспешни опити отидох отново на лекар. Аз имам вече едно дете. В момента работим за второ. Доктора ми каза, че 9 месеца неуспешни опити са време, което с право ме притеснява и трябва да се направи нещо по въпроса. За начало трябва да си следя БТ 2 месеца, за да се види какво се случва с овулацията ми. След тези два месеца да отида пак при него и след като той види графиката на БТ ще прецени дали се налагат по-нататъшни допълнителни изследвания на мен и спермограма на мъжа ми.
Така че прецени сама до колко сериозно работите за бебе и ако не се получава отиди на доктор. Не е задължително да има някакъв проблем, но поне ще си по-спокойна.
Желая ти успех!

# 5
  • Мнения: 1 335
BONIBON, виж сега
Колко е дълъг цикъла?
Смущения има ли - Неменструално кървене, болезнен цикъл, друго?
Кога е оулацията?
Базална температура мериш ли?
Ползваш ли тестове за овулация?
Имала ли си гинекологичен проблем - заболяване, ПКЯ, друго?
Партньорът имал ли е подобен проблем?
Кога беше последния гинекологичен преглед? Какво ти каза лекаря?
Правено ли е изследване на репродуктивните хормони? Кога? Какви бяха стойностите?
Правен ли е тест за хламидии на теб и партньора?
Имала ли си неуспешни бременности или аборти по желание?
Една година е и много, и малко време. Ако смяташ, че със сигурност знаеш кога е овулацията и въпреки това бременност не настъпва, то може би е време за консултация със специалист. Ако сте оставили нещата да се случат сами и не следиш дните, то е време за първоначални изследвания - хормони и ако убедиш съпруга, спермограма.

# 6
  • Мнения: 49
цикълът ми е дълък 28-24 дни различно,нямам никакви смущения,немога точно да определя кога е овулацията,нямала съм гинекологични проблеми както и съпругът ми.На гин.преглед бях преди 4мес. и уж всичко е ок но не съм правила такива иследвания за хормони какво представляват и кой хормони,нямала съм неуспешни бременности и аборти,а пък и тестове за овулация не съм правила как се правят.

# 7
  • Мнения: 1 335
24 дни е малко скъсен цикъл. По това, че варира съдя, че овулацията една ли е по едно и също време.
Що се однася до хормоналните изследвания, погледни тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=234193.0
Тестовете за овулация биха ти помогнали. Това са уринарни тестове, има ги по аптеките, указания за ползване има на всяка опаковка.
Бих ти предложила да мериш базална температура, за да проследиш дали и кога настъпва овулация.
Ако е възможно запиши си час при гинеколог, за да обсъдите горните неща подробно. Евентуално също да поговорите по въпроса за една спермограма на съпруга.
Успех!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Тестове за ову се продават във всяка аптека.В тях е описано как и кога се започва тестването,в зависимост от дължината на цикъла.Хормони се изследват от 3 до 5 ден от началото на менструалния цикъл.Изследват се FSH,LH,Estradiol,Prolaktin,Testosteron и 7 дни след доказана овулация Прогестерон.

# 9
  • Мнения: 668
еи мила,има едно нещо което пропускаш..правите секс по инерция недей!!!остави мажа ти да почине няколко седмици ,ти също спри да мислиш за бебето.аз бях като тебе бях се побъркала ми и него го стресирвах само.спрях да мисля за бебето и след месец моето бебе вече беше готово:).и да мериш темперетури и квото и да е щом сте под срес нищо не става.успех мила!!бебчо е на 10 месеца и е най прекрасното нещо в живота ми

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Тестове за ову се продават във всяка аптека.
Peace пробвала ли си ги

# 11
  • Мнения: 820
Като стане бебето е много лесно да се дават съвети от типа на "успокой се и ще стане". Е, аз не се успокойх и при мен си стана, но защото от неспокойствие взех че отркрих защо не става.
Щом жената цяла година се пробва и бебе няма е напълно естествено да е притеснена и също така е напълно естествено да потърси причината защо не забременява!

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 18:59 от Didka_M

# 12
  • Мнения: 862
Мила, на първичен гинекологичен преглед не може да се установи дали всичко ти е ок.
Година опити обаче не са малко, но не са и прекалено много, така че спокойно.
Според мен е добре да отидеш на доктор и да му кажеш, че искаш да ти назначи изследвания за хламидия, цитонамазка, микробиология и хормони, а за твоя мъж една спермограма.
За овулацията, тестовете и базалната температура, момичетата вече са ти казали.
Не се тревожи, възможно е и всичко да е наред, но не е зле да провериш нещата за да се успокоиш и отхвърлиш тревогите.
За съжаление нашите доктори се отнасят малко небрежно към пациентите си и доста често претупват нещата, така че ако сама не си потърсиш необходимото, едва ли някой ще се сети да ти го даде.
От кой град си? Някоя градска може да ти препоръча добър лекар.
Успех ти желая  Hug

# 13
  • Мнения: 340
Сиса, защо също така не споделиш след колко време стана бебето? Като даваш такъв съвет, това е много важно - дали на 6я или 9я месец, до годината или повече от година. Важно е също и ти на колко години си. Иначе съм съгласна, мнооого е хубаво да можем да го отмислим процеса и хубавата новина просто да ни изненада в един момент. Това е най-добрият сценарий.

Общи условия

Активация на акаунт