Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте,бременна съм във втория месец и искам да изляза болнични ще ми се зачита ли за стаж това време.
Цитирай

Бургас

По време на болнични и майчинство се зачита стаж, но ако искаш от сега до раждането да си в болнични - не знам, кой може да ти даде толкова дълъг.  newsm78
Цитирай

1st floor

имаш право на 6 месеца болнични - но след първия 10-дневен, останалите се издават от лекарска комисия/което не е голям проблем/.В тези 6 месеца,не се включват 45-те дена , преди термина...
болничния се зачита за стаж Peace
Цитирай
Забравих да напиша че във тази фирма  в която работя сега съм от около 3 месеца пак ли имам право на болничен newsm78
Цитирай

1st floor

ако преди това имаш друг стаж - да, ако нямаш ползваш болничния , но не се плаща/трябва да направиш 6 месеца/
Цитирай
Здравеите пак но нещо нищо не ми е ясно от близо 3 месеца работя във тази фирма,във предишната от 5 месеца работа ми пуснаха само за 1 месец договор и напуснах имах да внасям здравни осигуровки за 4 месеца които си ги внесох сега искам да изляза в болнични защото съм бременна и незнам дали имам това право.Дайте ми съвет какво да правя.Благодаря  newsm78
Цитирай

Бургас

Ако в тази фирма си с договор - имаш право на болничен, но по писаното от теб излиза, че имаш само 4 мес. стаж, т.е., както ти е писала НеПоКоРна няма да ти е платен/ болничния/. Naughty 10 дни можеш да вземеш от личната, а след това тя трябва да те прати на ЛКК и имаш право на още 6 мес./или 5 мес. и 20 дни, не съм много сигурна newsm78/, както ти е писала НеПоКоРна. А за здравните осигуровки - дано си ги платила, че да не вземе да ти изникне някакъв проблем от там!!! Peace
Цитирай
Благодаря Hugкогато ходих при личната лекарка тя ми каза че може да ми даде болничен ако съм настинала а другите от акушер гинеколога.На договор съм със изпитателен срок 6 месеца
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.