ушето ни се прегъна и клепна....какво ще помог

  • 3 002
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 973
роди се с прилепнало навътре ухо и много лесно се прекършва в горната част на хрущяла.Сега едното му ухо е щтръкнало(виж снимката в подписа-сега е и по-зле).
Като го залепя с левкопласт,го държа с дни, и в момента,в който го махна-пак щръква.
Сега хрущяла е мек,кога ще се втвърди?Тогава ли да го лепя?
А може ли при някой лекар да отидем....ортопед може би?...
Има ли други с такъв проблем?

Последна редакция: пн, 12 ное 2007, 17:31 от desi_h_d

# 1
  • Мнения: 999
Лейкопласта няма да ти помогне! Според мен това си е генетично, а не защото му се е подвивало ухото.Моята дъщеря също се роди с прилепнали уши, но сега са и леко щръкнали.Щом толкова те притеснява това след много години може да му направите козметична операция.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Моят син като се роди-едното му ушенце беше прегънато почти на две. Спомням си, че мъжа ми много се притесняваше да не остане така. Laughing Чудех се дали да го лепя с нещо, но педиатърката ми каза да не правя нищо и щом нямаме и ние такива уши, неговото ще се оправи. Така и стана, ушето се "разгъна" за няколко месеца и сега е съвсем нормално. Но все пак говори с някой лекар ако много те притеснява.

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И ние се родихме с подгънато уше, след 2-3 месеца взе да се поизправя, не съм лепила.

# 4
  • Мнения: 1 685
и ние сме така !ще следя темата с интерес

# 5
  • Мнения: 5 940
Какво като е подгънато? Дори да остане така, това ще му е уникална особеност на детето. Не всички сме симетрични, понякога в различията е чара.

# 6
  • Мнения: 9 973
Какво като е подгънато? Дори да остане така, това ще му е уникална особеност на детето. Не всички сме симетрични, понякога в различията е чара.
Е,различните уши едва ли са чар!!! Mr. Green

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Да не те отчайвам,ама нищо!Моите са лепени,спала съм с шапка и други подобни дивотии,ама тц Mr. Green
Като порасне и има желание може да си направи пластика!
Една съфорумка писа доста по темата!

# 8
  • Мнения: 4 111
Моето дете още от новородено си застъпваше ушите като спи, аз му ги оправях и той на секундата повдигаше главичка и пак си го прегъваше. Сега са му щръкнали, но ние и така си го харесваме. Като порастне ако има претенции ще си направи козметична операция.

# 9
  • Мнения: 417
Това значи,че ще е музикален,така казва свекърва ми.Според мен няма смисъл да го лепиш с нищо,няма да помогне.

# 10
  • Мнения: 176
Дъщеря ми беше с мънички, нормални ушенца. Обаче постепенно, първо едното, а после и другото се подгъваха, а след това щръкнаха и двете. И сега са си така (на 9 месеца е).
Педиатърката не спираше да ми дудне да слагам ластична лента, били мекички още и можело да се коригират. Не го направих, не мисля, че има смисъл, в това ии е чарът, природата така я е отличила.Аз самата съм била с такива уши като малка, после дълго време носех лента, шапка, но понеже беше модерно, не заради ушите - никога не са ме притеснявали. Не смятам и на детето да вменявам подобни глупости, ако някой ден го смята за проблем и вземе сама решение да ги корогира - няма да я спра, но дотогава - да си живее щастливо.
Таткото малко се подтискаше в началото, до денят, в който едно момченце в супера на дръпна майка си за полата, сочейки Мария и не каза:"Мамо, виж това момиченце е като елф, като ония от властелинът на пръстените, много яко, а?"
Е, дефектът се превърна в ефект:))))

# 11
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Ще се оправи от самосебе си  Peace
и според мен лепенето не би помогнало  Simple Smile

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Ще се оправи от самосебе си  Peace
и според мен лепенето не би помогнало  Simple Smile

Не се заяждам,но това малко не ми е ясно как ще стане!Ако,може да обясниш Peace

# 13
  • някъде
  • Мнения: 4 955
роди се с прилепнало навътре ухо и много лесно се прекършва в горната част на хрущяла.Сега едното му ухо е щтръкнало(виж снимката в подписа-сега е и по-зле).

Вашите уши как са? Според мен е ген! Не мисля, че лепенките ще помогнат!

# 14
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
На моят син така стояха ушите, но с времето се променя, сега е на 4 год и половина и едното ушенце е съвсем добре, а другото би могло да се прибере още малко, обаче и така е сладък.
А дъщерята се роди с ужасно смачкани уши, но сега са идеални (на 14 год. е)
Колкото до доктори - за уши се ходи на пластичен хирург, но корекции на уши се правят след 6-7 годишна възраст.
Не му намирай кусури на детето, защото само ти се вторачваш така в ушите му.
На моето детенце се наложи пластична операция на небцето, защото се роди с дефект и трудно се хранеше, та покрай това съм запозната с пластични хирурзи и други неволи.
Тук може да прочетеш повече: http://www.ala-bg.org/Estetic_1.htm

Общи условия

Активация на акаунт