Толерантност сред майките?!??

  • 4 577
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 654
имаше 15 майки с големи дечица, видяха ме, че ще пукна от притеснение и децата им тичаха наоколо и ме информираха просто коя е последната. Нито една не каза - минете предд мен, вие сте по-спешни. Аз не мога да си представя да оставя друга майка в подобно на моето положение. Хората са лоши като цяло, това е факт, за съжаление.  Sad
Не че хората са лоши, а са изнервени от безкрайното висене пред кабинета. На всеки неговия случай му се струва най- спешен, никой не е отишъл в поликлината понеже всичко му е в ред. И на мен се е случвало(преди 2 години)да чакам с болно дете с температура, което се продира от кашлица, една бабка ми каза да минавам пред нея и в същия миг останалите майки с деца възроптаха. Така де, който е отишъл за една бележка примерно, трябва да изчака всички болни да се изредят пред него ли?
Преди да обвинявате някого в нетолерантност или в лошотия, първо опитайте да помислите какво се пече на неговата глава. В тази тема не виждам да има толерантност.

# 46
  • Мнения: 666
Мисля че призива на авторката е много основателен. Моя позната която първите няколко месеца от бременноста си изкара в БГ ми разказа подобен случаи, как на една от женските консултации в чакалнята с бременните жени дошла майка с дете болно от шарка. Всички знаем колко е опасна шарката за една бременна жена, но има хора, които дори не се замислят.  #2gunfire

# 47
  • Мнения: 1 251
Янечек, може и да няма, но поне аз лично се надявам да я прочетат всички онези майки /а и не само майки/, за които пишем и даваме примери в тази тема и да се замислят малко над постъпките си. Никой не обвиняваме, просто споделяме. Щото за мен не е нормално една майка с дете на 2 или 3 години да идва до количката и да пита дали нейното дете можело да пипне бебето /което беше на месец/ и аз най-учтиво и отговарям, че не може, защото е още малко и не е хубаво, а тя да ми вика-знам, ама детето и много искало. Ама това да не е играчка!!! И въпреки това го напипа едно хубаво. Е на това какво му се вика?

# 48
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Как е възможно да познаваш майчината любов и в същото време да нехаеш за околните?!?!?!
Ами какво да кажа по въпроса освен  Sick! Има и такива хора- осъзнават го, но не им пука- щом не е тяхното дете значи всичко е ОК! Аз винаги се старая да се съобразявам Peace

# 49
  • Мнения: 2 309
Никой не обвиняваме, просто споделяме.

тук ще ме прощаваш, но не си права. най-използвания емотикон в темата е  #2gunfire извинявам се на всички, но мисля, че след като си завел бебето си сред деца, трябва да знаеш, че може и да закачи някой бацил или те да проявят интерес към него. тъй като и аз не обичах деца и възрастни да се завират в бебето ми, бях избрала дългите и усамотени разходки, като проходи и почна да търси контакт с деца, я водих по детските площадки. да, имало е деца и със зелени сополи, кихащи и кашлящи, но я дърпам настрани и се приключва. това е живота в социум. що се отнася до ходенето болен на работа, не мисля, че някой го прави от кеф да заразява околните, по-скоро от нужда.

# 50
  • Мнения: 1 251
За съжаление не само по паркове ми се случва някое дете да се залепи за количката, аз също избягвам парковете и местата с много деца. Но мисля, че е работа на майката да му обясни, че това е малко бебе и не може да си пъха главата в количката или поне да тръгне след него и да го хване за ръчичка и да гледа като иска от страни бебето. А не детето да се хване за количката и да върви заедно с мен 10 мин., а майката въобще да не проявява интерес да си го извика. Е, то хубаво социум, ама и в него би трябвало да има някакви граници и възпитание.
 И тъй като темата е за толерантността-е аз в случая ще съм толерантна и към чуждото мнение, различно от моето в тази тема. Peace

# 51
  • Мнения: 14 133
Всичко си е до човека. Някои,  за съжаление, просто не се усещат.  ooooh!

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 82
Има разни хора. Една роднина е от този тип хора. Има момиченце, което е на две годинки и няколко месеца.  Ходи болна на ясли. Два месеца сменяха антибиотиците, а то все на ясли. Направо се късах от яд  #Cussing out за това детенце. Тя най безочливо казваше, че нищо му няма защото не може да вземе болнични. Не, че не може, а те иска. След което се възмущаваше на другите майки, че си пускат децата като кашлят и с хрема. Не знам що за хора са това.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 787
Да,има много такива хора.И аз съм ставала свидетел на подобни случки в поликлиниката,където е нашата педиатърка.
Тази седмица дори,заведох сина си почти излекуван след една вирусна инфекция,да го прегледа дали всичко е наред,и след 2 дена пак се разболя.Докторката сама каза,че вероятно е от децата пред кабинета.Ами няма от къде другаде да е Crossing ArmsТя си е направила 2 стаи и 2 отделени редици столове в чакалнята за болни и здрави деца,но никой не го спазва това TiredДецата бягат,завират се навсякъде,кихат и кашлят едно в друго и това е.
Според мен трябва да се дават часове и толкова деца да не се струпват на едно място.

А за болните деца в яслите и градините-имам приятелка,която си води детето вече 2 месеца с кашлица и хрема на ясла.Казва,че нищо му нямало,но нощем не можело да спи от хремата,кашляло много сутрин,пие сиропи,капят се капки и пак на ясла TiredЗатова спрях сина си за зимата,защото повечето дечица са така,за съжаление Sad

# 54
  • Мнения: 669
зависи от човека

Общи условия

Активация на акаунт