Какво правите когато се приберете от работа ?

  • 4 860
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Първо настанявам дребната пред ДВД-то и неизменния Франклин.
После минавам като хала през къщата да всея някакъв порядък, защото сутринта също хали са минали, но в обратния ред...
След това се кльофвам малко пред телевизора да отдъхна.
Следва дивеене из кухнята, като степента зависи от това колко манджи съм забъркала в неделя и кой ден е от седмицата.
Следват кратки спорове за това, какво ще се гледа по телевизията. Казвам кратки, защото в крайна сметка се гледа каквото аз реша  Mr. Green В краен случай, недоволните се изпращат на телевизора в другата стая.
После някои от героите са уморени и леко похъркващи по кьошета и диванчета, а други заемат позиции пред компа  Mr. Green

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Преобличам се и оправям леглото, щото сутринта няма време за това.

После приобличам детето (или баща й го прави). После гледам има ли нещо за вечеря, ако няма - почвам да приготвям нещо.

Ако има нещо интересно по ТВ - гледам. Ако няма - пускам по 1 око на компа.

Нищо интересно с една дума.  Simple Smile

# 17
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Първо настанявам дребната пред ДВД-то и неизменния Франклин.
После минавам като хала през къщата да всея някакъв порядък, защото сутринта също хали са минали, но в обратния ред...
След това се кльофвам малко пред телевизора да отдъхна.
Следва дивеене из кухнята, като степента зависи от това колко манджи съм забъркала в неделя и кой ден е от седмицата.
Следват кратки спорове за това, какво ще се гледа по телевизията. Казвам кратки, защото в крайна сметка се гледа каквото аз реша  Mr. Green В краен случай, недоволните се изпращат на телевизора в другата стая.
После някои от героите са уморени и леко похъркващи по кьошета и диванчета, а други заемат позиции пред компа  Mr. Green
Нати, все едно аз съм го писала това. Дума по дума
От Франклин,  вилнеенето в кухнята, заспиването на уморените герои и моята позиция пред компа  Hug

# 18
  • Мнения: 385
Пускам телевизора, ако няма нищо за ядене - приготвям нещичко,оправям къщата,преглеждам малкия как си е написал домашните и влизам в банята за един душ.
След това пред телевизора - вечеряме,гледаме ТВ, лягаме си,гледаме ТВ.

# 19
  • Мнения: 189
Прибирам се около 18-18.30. Душ, чаша бяло вино, чакам мъжът ми да си дойде. Като се прибере, той отива да прави вечеря, аз слагам маса, пускам пералня, простирам или други такива. След като вечеряме, ако има нещо по тв, ако не, си пускаме нещо за гледане на компютъра. Обикновено, към 23.00 телевизора започва да ни гледа как спим на дивана.

Нищо интересно, с две думи.

# 20
  • Мнения: 2 032
Занимаваме се с децата.
Говорим си. Получава се канон на 4-ри гласа. Което понякога ме влудява. Сипвам си една голяма чаша вино.
Вечеряме заедно.
Слушаме музика, малките танцуват.

Не гледаме телевизор, не чистим.

# 21
  • Мнения: 2 212
За съжаление сядам отново пред компа, а като ми е минал и целия ден така и ... не се трая вече, ама явно съм пристрастена. Затова си мечтая за дете да не ми остава време за комп...

# 22
  • Мнения: 4 733
Пием кафе, правя вечеря и се започва с домашните на дъщеря ми.

# 23
  • Мнения: 4 841
Не готвя, не чистя, не домакинствам. Разговори, игри, музика, танци, може някой филм, демек - контактуваме си  Hug Компютър -  Naughty

Готвенето и домакинстването са ми за съботно-неделните следобеди.

# 24
  • Мнения: 5 877
Вземам детето в кухнята, където аз правя нещо набързо, а тя рисува и си приказваме. Ако правя нещо сладко, тя ми помага. Като бухна манджата във фурната, правим нещо заедно - танцим, майсторим нещо или гледаме нещо в интернет - зависи какво сме си говорили в тролея. Примерно гледахме наскоро индийски танцьорки и се мъчехме да ги нарисуваме в различните пози. Или зяпаме "Улица Сезам" в YouTube. Или се боричкаме на пода. Всъщност най-често това правим  Mr. Green
После се прибира тати, вечеряме, зайкото спи, мама пие едно кафе и сяда да работи. И така до 1.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 788

Ти пък, по ракиено време!  Laughing

# 26
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Откакто голямата прибира малката от градина ми е по-спокойно. Прибирам се, а те са си у нас. Приготвям набързо нещо за фурната, слагам му фолиото и излизаме четиримата на кафе и сокче. За около час и яденето ми е готово, и ние сми си поприказвали. Прибираме се, преглеждам заниманията на ученичката, поиграваме с малката. Междувременно сме и вечеряли. Следва баня и лягане към 21,00-21,15.
Вече може да се видя с мъжа ми и да си поговоря и с него.
Вечер почти не влизам в Интернет.

# 27
  • Мнения: 4 733


Ти пък, по ракиено време!  Laughing
Това защото после учим с детето до 23 часа и ако ударим по една ракия вместо кафе, захърквацията ще е гарантирана Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 1 176
Зависи кога съм се прибрала.
Обикалям любовно печката първо.
Пускаме си музика или нещо на телевизора за фон.
Пренасяме някакви неща за хапване /каквото има, от всичко/
Малките вечерят обикновено първи, после ние, че няма място  Mr. Green
После някой филм, някое списание,  малко форум ... различно.

# 29
  • в Низината
  • Мнения: 705
Понякога аз приготвям вечерята, но по-често мъжът ми. През това време играем с детето, четем книжки, рисуваме. Телевизорът работи като фон, понякога слушаме музика и танцуваме. Вечеряме тримата. С мъжа ми се опитваме да си кажем нещо, но обикновено детето се надвиква с нас. Държи да е център на внимание.
През седмицата не чистя - нито имам време, нито пък желание за това. За съжаление много често не остава и време да се видим и да поговорим с мъжа ми - заспивам, приспивайки детето.

Общи условия

Активация на акаунт