По колко време на ден се налага да дундуркате?

  • 2 046
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Като малък беше постоянно на разходка и не съм имала проблеми- спеше си детенце до следващото хранене! Peace

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Никога не съм дундуркала или носила на ръце Peace

# 17
  • Мнения: 8 242
По цял ден  Mr. Green
И все още  Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 1 183
не ми се е налагало изобщо да дундуркам. мия въобще не обичаше да я носят на ръце. Тя предпочиташе да си стои в кошницата за кола и да я забавляват от разстояние.

И при нас е така.
Peace и при нас

# 19
  • Мнения: 2 100
Все по често иска да е на ръце. От коликите е предполагам. Вече ме е страх като идва вечерта...понякога цяла вечер рев и дундуркане  Tired

# 20
  • Мнения: 1 924
Виж,това не ми беше хрумвало-да гледам часовника Mr. Green
В периода на "колики" се разнасяхме по цял ден.Да живее слингът,голямо улеснение ми беше.
Сега го гушкам винаги,когато аз самата поискам(а то ми е достатъчно да го погледна,за да поискам да го мачкам Heart Eyes).
За мен теорията,че бебетата се разглезват от много гушкане и "дундуркане",е безумна-елементарни познания по психология са достатъчни,за да разбереш,че при малките деца желанието за  физически контакт е потребност,а не каприз.

# 21
  • софия
  • Мнения: 636
Не съм имала никакви проблеми като беше малка - не съм я дондуркала. Заспиваше си сама в леглого. Гушкахме се само. Не съм я свиквала на ръце да спи или да иска да я нося. Сега откакто проходи обаче е същински ад - вкъщи не иска никъде да ходи без мен - ако не й позволявам да дойде с крачета, то иска да я гушна. Нося я по 4-5-часа , а тежи-и-и-и-и ooooh! hahaha

# 22
  • София
  • Мнения: 1 555
Не разнасям София на ръце.  Naughty Единствено след хранене, докато се уригне. Иначе си я гушкам, като съм седнала на спалнята. Ако има колики пак я гушкам с коремче към мен, за да може да се затопли или пък, докато я гушкам и правя масаж на коремчето.(За щастие София почти няма колики и това е достатъчно да я успокой) Вечер тати също си я гушка като е легнал върху спалнята, така обикновено се дундуркат и приспиват.

Опитай и ти така, ако искаш - просто я гушкай и успокоявай, докато си легнала/седнала. Аз не я разнасям на ръце просто, защото ръцете ми са слаби и бързо отмаляват, а не, защото ме е страх да не се разглези. Също имам и слинг и кенгуру, ако не искам да я оставям сама в стаята и имам нещо друго да върша я взимам с мен.  Mr. Green

# 23
  • София
  • Мнения: 2 734
Като новородена не се минаваше без дундуркане.Когато беше будна,все ни бе в ръцете,на мен или баща й.Доста пъти си и спеше на ръце.Като поотминаха коликите след като навърши месец,постепенно нещата се нормализираха.Количката замести дундуркането на ръце,тя предпичиташе там.След това с течение на времето държането на ръце все повече намалява,особено като започне да се заглежда,тогава са му интересни разни висящи играчки,активни гимнастики и т.н.

# 24
  • Мнения: 3 971
Два месеца -ден и нощ беше в мен,спеше върху мен и т.н. Коликите бяха ужасни -дори и като го дондурках се скъсваше от рев ooooh!

# 25
  • Мнения: 3 376
От малък го дондуркам и нося почти постоянно,всеки път когато пожелае.
С времето намалява,вече се заиграва тук-там,но все още честичко си го нося.

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 973
В началото доста често. На тази възраст (колкото твоето съкровище) спеше върху мен понякога за да е по-спокойна. Друг вариант, аз седнала тя върху бедрата ми и я люшках. Понякога ми изтръпваше д....о, защото не ставах, а я люшках докато се наспи (много леко спеше и лесно се събуждаше).
Ще отмине този период и ще си спомняш с умиление за него  Grinning, гушкай я на воля  Heart Eyes

# 27
мойта бебка е много спокойна, не ми е тежално никога да я гушкам, дундуркам, люлея и т.н.
даже като си спи постоянно  ooooh! ми се ще да я погушкам ама сърце не ми дава да я будя Crazy все още не сме имали периоди на много будуване

# 28
  • Мнения: 961
Честито ти бебче   bouquet
От 8 ден спря да спи през деня. Спеше докато я кърмя и в момента, в който се опитах да я оставя на леглото, започваше да мрънка. Абсолютно нищо не можех да направя.
Според мен  слингът ще ти върши страхотна работа, защото бебче ще усеща топлината на тялото ти, ще чува сърцето ти и ще се чувства сигурно. 
А забравих да кажа докога  Mr. Green  - това продължи горе долу до третия месец, след това постепенно времето, в което не ми е в ръцете се увеличи и сега успявам да свършвам и доста неща.  Hug

# 29
  • Мнения: 1 121
Ох мислех, че съм единствената на която детето не й слиза от ръцете Laughing по цял ден е в скута ми, не го разнасям насам-натам, защото много тежи, обаче постоянно го мачкам, играем си, говоря му, гукаме си и не ми слиза от скута... понякога и за секунда да го оставя някъде и се започва едно мрънкане, един рев... даже спи в ръцете ми, ако го оставя някъде се буди и мрънка... а като се наспи има много доволен вид. И така-по цял ден си се гушкаме.

Общи условия

Активация на акаунт