КАК ДА ОБЛИЧАМ БЕБЕТО МИ?

  • 1 896
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте мамчета! Доста време търся във форума нещо по темата, но не намирих нищо. Затова пак вас ще питам. В къщи в момента е 22 градуса без да отопляме с печка. Бебето ми е с атопичен дерматит и ни посъветваха да не я обличаме много. Тя сега спи с едно боди с дълъг ръкав , ританки, блузка с дълъг ръкав, чорапи и елече и е завита с пелена и одеало. Май е много навлечена нали? Днес трябваше да я заведем на консултация, забравих да ви кажа, че е на два месеца. Беше облечена с боди и с гащиризон, който е ватирани пухкав отвътре с буйки и пелена и баща й каза, че била много тънко облечена. Излязохме към 13 часа на обед. Инъче не я вадим почти, така че незнам как да я обличам за навън? Благодаря ви предварително

# 1
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Обличах в къщи боди с дълъг ръкав, ританки и отгоре поларен гащеризон. А навън върху всичко това слагах космонавт, шапка и дебели чорапи

# 2
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
В нас е 22 градуса и бебето стои по боди, чорпогащник и рокличка  Peace
Смятам, че и е комфортно така, все пак е топло ...
Мисля, че твоето бебонче е много навлечено с дрешки - не се ли изпотява  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 231
Мисля,че доста я навличаш. Руми е родена на 16.12. миналата зима съм я обличала през деня с боди с дълъг ръкав памучен или плюшен гащеризон(без терлъци или чорапи) или пък с блузка памучна и ританки. Като я завивах сам когато спи. През нощта спеше с боди с къс ръкав и памучна пижама с крачета и олекотена завивка на спряно парно. Сега седи в къщи с боди с дълъг ракав и памучен анцуг.
Не съм привърженичка на навличането, на децата. 

# 4
  • Мнения: 2 131
По това, което описваш, на мен също ми се струва, че е навлечена за сън. Пък и тя, както пишеш, спи добре завита. Иначе през останалото време, когато играе - да, сякаш не е много. Но може би, би било по-добре долното боди да е с късо ръкавче.  У нас е същата температура. Моя син го обличам през деня с боди с къс ръкав, отгоре блузка или боди с дълъг, гащеризон /с презрамки и долу панталонче, а не ританка/, дълги чорапи и терлички. Днес го изкарах навън с космонавтче. Много се колебаех дали, освен чорапогащника, да слагам и панталон, и реших засега да не слагам, защото все пак не е чак толкова студено. Нагоре - потник, боди с дълъг ръкав и памучна блузка, надолу - чорапогащник, чорапи и терлици. И отгоре - космонавтчето, което е с поларена подплата. Като заспа го завих, а иначе бях сложила покривалото на количката /не знам как точно се нарича - не найлона, а другото - дето е към самата количка, извинявам се за тъпото обяснение/. Аз сега го обличам малко повече, де, защото е понастинал.
Аз знам, че е важно гърдичките и крачетата да са добре облечени. Чувала съм, че от ръце не се изстива - е, това не значи, разбира се, че трябва да стои по потник.

# 5
  • Мнения: 4 111
И според мен е доста навлечено детето. На същата температура моето дете е само с боди с дълъг ръкав и долнище на анцунг, с чорапки.

Опс, сега видях възрастта на детето. На два месеца слагах камизолка, ританки и цяло костюмче отгоре без елечета и пелени, само една завивка отгоре като спи.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 064
Много я обличаш вкъщи. А защо не ходите навън?  Аз моят син го обличах миналата година на тази възраст вкъщи с боди и гащеризон, а за навън го пъхах в този вид в космонавта + завивка в количката. Чувстваше се добре.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 658
определено е много навлечено детето. Моята дъщеря се роди февруари и през деня и обличах боди и отгоре поларено костюмче с чорапки, а през нощта спеше с хавлиено боди  такива ританки и я завивах с олекотена завивка. Няма смисъл да изнежваш детето. Разбирам да е студено и да не е отоплено помещението та да му сложиш и елече,а ти даже като спи му слагаш. Навинка му слагай боди, по-дебела блузка, дебели ританки и космонавт.

# 8
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Аз го обличам с боди с дълъг ръкав, панталонче, елече и чорапки. Колкото пъти стана прз нощта, все е отвит.
Навън обувам чорапогащник, боди с дълъг ръкав,блузка,панталонче и космонавт.
На възрастта на детето ти го обличах с боди с дълъг ръкав, ританки и блузка вкъщи, при температура 22-23 градуса.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 610
Моя при 19С спи само по памучна пижама с дълъг ръкав и завит с едно одеало.Миналата зима пак при същата Т му слагах отдолу боди с къс ръкав,но всяко дете е различно пробвай различни варианти за да разбереш как му е най-добре на детето.Някои предпочитат да им е по-топло,а други да им е по-хладно. Peace

# 10
  • Мнения: 508
Мисля, че завивките и елечето са и в повече newsm78. На 21 гр миналата година, Марти седеше с боди, чорапки, плюшено гащеризонче и чувалче

# 11
  • Мнения: 2 100
Детето не трябва да е толкова навлечено в къщи. Ние се обличаме така:

като е 23 градуса - боди с дълъг ръкав, ританки и чорапки. Завивам с лекотено.
сега като е 25-26 градуса - блузка с къс ръкав, ританки (понякога панталонки) и чорапки. Ако го облека на тази температура с боди с дълъг ръкав и често го намирам изпотен. Завивам го до кръста.
Чувства се добре.

А навън досега съм го обличала така-боди дълъг ръкав, ританки, чорапки, ватиран гащеризон, буйки, шапка и после го завивам с одеало. Така също често съм го намирала изпотен.

Мой съвет-вадете детето винаги когато времето позволява  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 242
 Аз също мисля, че е много навлечено бебето. Ние  в къщи поддържаме температура от 16 до 20 градуса и обличам бебка с боди с дълъг ръкав и ританки. Като излизаме, слагам отгоре едно много хубаво костюмче - панталонки, блузка и елече с качулка /от една такава рошава и топла материя/ или малко по-дебел гащеризон и я завивам с одеалцето й. Като е по-студено слагам и ръкавички. Ако моето бебе е облечено като твоето, то ще е само за разходка навън  Naughty.

# 13
  • Мнения: 724
И аз мисля че е много облечено лесно се изнежват децата а не бива.Ние спим 17-20 С а сме облечени по следния начин:боди с къс ръкав отгоре памучна не много дебела пижама чорапки и човалче.На вън излизаме всеки ден стига де не вали и върху това облекло слагам космонафт и шапка.

# 14
  • Мнения: 2 677
У дома винаги е било около 22 градуса. Обличала съм го с боди и отгоре гащеризонче.

Общи условия

Активация на акаунт