Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Диети и отслабване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте. Надявам се да можете да помогнете или поне да ме насочите.
Историята е малко по-дълга и може би няма да успея да изброя всичко. Опитвам се да си обясна на какво се дължи напълняването ми през последните няколко 9 месеца, при все че не съм променила особено начина си на живот. Как да възвърна формата си?

От началото на год до сега съм качила може би 2-3 кг, но за разлика от предишни години не отслабнах през лятото. Аз съм на 27 год, не съм раждала. В началото на год се разделих с приятеля си. Покрай него трошах много нерви, а аз като съм нервна слабея. После имах доста други стресови ситуации и не съм качвала кг. Изведнъж всички ангажименти намаляха, намерих си нов приятел, с който се чувствам спокойна. Пак си бях във форма. Започнах да вземам противозачатъчни - от тях определено качих кг (вземах ги около 4 м), но вече 1 м съм ги спряла и не мога да се върна в предишната норма. Знам че за някои от вас тези 2-3 кг им се струват смешни, но аз съм под 1,60 и за мен тези кг ми повлияват върху размера на дрехите. Старите дрехи или са ми тесни или изобщо не ми стават. Не че не се харесвам в по-голямото си тяло, но някак си се стресирам, че трябва да си подновя гардероба.
Аз не правя диети и за напред нямам такова намерение. Виждала съм прослувутия йо йо ефект върху приятели и роднини. Винаги съм се хранила според това, което организма ми подсказва. Не спортувам активно, но ходя почти всеки ден по 1 час пеша или по някои друг ден в седмицата правя упражнения по 30 мин . Вечер не прекалявам с храната, не си спомням от кога не съм преяждала. Бих казала, че спазвам някакъв си мой утвърден стериотип на хранене. Не закусвам, но почти всяка сутрин пия чай с мед, плод или кисело мляко.

На някои от вас случвало ли му се е на моите години или някъде около тях да стане по женствена и какво мога да очаквам. Метаболизма се забавя към 25тата год и т.н, но не знам дали това е истинската причина и все се питам защо точно сега?

Ако някои може да сподели собствен опит ще съм много благодарна.

Благодаря на всички

Цитирай

София

Ако имаш възможност, почни да спортуваш по-активно! Това ще ти помогне!
Цитирай

in my dreams

Фитнес  bouquet
Цитирай
да не си бременна,след хапчетата барзо се забременява. Embarassed
Цитирай

София

Първо, явно си качила от хормоналните таблетки.
Второ, за да се адаптира организмът към прием на хормони, му трябват 6 месеца.След това изчезват нежеланите странични ефекти/или се засилват/
След спиране на противозачатъчните, са нужни поне 3 месеца, за нормализиране на хормоналните нива.

Така че, явно просто трябва да изчакаш още един-два месеца, после в рамките на още толкова, килограмите ти ще се нормализират без да полагаш някакви специални усилия.
А ако се сложиш на диета, ще ги махнеш по-бързо, ама нали не искаш.А и всяка диета влече след себе си напълняване, после друга диета....
По-добре изчакай, а после, ако не падат, ще мислиш и в тази посока.
Фитнесът, който ти препоръчват, си е хубава работа по принцип, това всички го знаят.
Цитирай
Мерси за мненията.

Определено не съм бременна, защото се предпазвам по друг начин.

Не се справям със спорта много добре, но ще почакам да видя дали отражението е само от хапчетата. Между временно съм ограничила някои от храните и ще видя какъв ще е резултата.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.