Цветарките умуват: "Как цветята ще зимуват?"....(18)

  • 26 192
  • 371
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 036
Гласувах че от 2 седмици само ги пръскам,по-обилно и то предимно вечер като е пуснат климатика

# 46
  • Мнения: 728
Ето моя нов Нидулариум. Grinning

# 47
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Весенце, много е хубав. И аз харесвам Бромелиевите.

# 48
  • Мнения: 2 631
Гласувах в анкетата Peace
Поливам цветята си веднъж седмично през зимата

и аз така  Hug

# 49
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Айде и аз дадох глас в анкетата - веднъж седмично ги поливам сега.

Ето моя нов Нидулариум. Grinning


Все съм се чудила - не са ли трудни за отглеждане в домашни условия Бромелиевите newsm78
То и заради това не си купувам, де Whistling

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Аз гласувах всеки ден,мъжът ми пуска всички налични печки в къщи и е направо парник,по скоро ще трябва да ги поливам два пъти дневно Joy,но няма такъв отговор

# 51
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
И в нас е топло, така че поливам поне 2 пъти седмично.

# 52
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
При ммен само малките саксийки се поливат по веднъж на денте бързо съхнат ,но големите саксий си задържат по дълго влага в тях монякога отгоре изглеждат сухи но като ги разровя леко отдоло се показва влажна пръст  Peace

# 53
  • Варна
  • Мнения: 672
Здравейте отново, в предната тема бях попитала за ето това цвете:


Не знам къде сбърках, но трите му листенца, които имаше, вече ги няма.  Cry
Просто изсъхнаха. Това ми е първото цвете, което загива и ми е гадно!
Възможно ли е да съм прекалила с водата? Винаги поливам с престояла вода, а не от чешмата.

# 54
  • Мнения: 5 001
Може да си прекалила с водата наистина.Сестра ми има такова и не го полива често.Знам,че като оставиш да се позасуши и ще се оправи.

# 55
  • Мнения: 6 015
Здравейте,  Hug
В анкетата гласувах с опция Веднъж седмично, но отвреме навреме се налага да ги поливам и повече от веднъж- все пак зависи от цветето.
Много ми хареса нидулариума на vesenceto_85 - изглежда страхотно.
Барбито имам такова цвете- расте като диво, незнам защо обаче твоето е изсъхнало- то не е от капризните цветя- точно него го поливам веднъж седмично и не спира ли спира да расте...Сорри за цветето! Hug

# 56
  • Варна
  • Мнения: 672
Ще си взема друго такова. Не вярвам , че това ще се оправи. Ще мине доста време докато новото пусне коренче. Но ще внимавам този път  Hug

# 57
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Това цвете можеш направо да го посадиш ,да не чакаш коренче  Peace

# 58
  • Варна
  • Мнения: 672
Това цвете можеш направо да го посадиш ,да не чакаш коренче  Peace

Мерси  Hug
Така ще направя.

# 59
  • Мнения: 11 607
Да си кажа аз тук.... - коледарчето вече ми цъфти! Party Party Party

До тази сутрин имаше само пъпки, които аха да цъфнат.....Но вече си имам и първото цветенце!Мъж ми е много щастлив, защото една баба,която щеше да го хвърля, ни го предложи. Ние го взехме, т.е. мъж ми го пожела, защото като дете са имали коледарчета в къщи и заради детските спомени....Миналата година как го чакаше да цъфне, но не го огря.......И днес бе много щастлив!

Е да помоля и друго - имащите успех в прихващането на ананас, моля на ЛС да ми обеснят как става номера. Имаме ...ананас,който все пак, гледайки,че са му хубави листата, просто ме подканя да се пробвам...отново! Но тъй като мине не мине малко време все за ананас се пише, моля на Лс да ме светнете какво да правя! Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт