Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Провинция

Интересува ме колко горе-долу ще ми струва да си направя едни изследвания за кръв и урина,какви заболяавания могат да се открият чрез подобни изследвания и трябава ли да си взема направление от личната,за да ми направят изследванията?Благодаря предварително!  bouquet
Цитирай

София

Трябва да провериш в лаборатория. Първо има разлика в тарифите на отделните лаборатории и второ, зависи от показателите, които ще ти бъдат изследвани. Ако не е нещо специфично порядъкът е 15-20 лв.
Най-общо казано, от традиционния пакет ще добиеш представа за наличието/липсата на възпаления и захар.
Не ти знам възрастта, но по линия на Касата има години, в които е задължително да се правят такива изследвания. Ако нямаш направление, плащаш на общо основание.
Цитирай

Бургас

Ако си здравно осигурена се дава направление от личен лекар и ти излиза 2 лева  Wink
Цитирай
в клинична лаборатория можеш да си направи от 1 до 41 изследвания,като личния лекар може да ти даде най много два талона за общо 12изследвания  кр,ка ртина ,урина и биохимия
Цитирай

гр.София

Лично аз един път в годината или на 6 месеца си пускам в  "Цибалаб" изследването  -"цибалаб макс".Стриуа 33лв и влючва пълна кръвна картина,22 показателя,ДКК-мануално,СУЕ,общ белтък,Глюкоза,Урея,Албумин,Кретинин,...,Холестеролите,деференциално броене,липиден статус и вклюва  химично изследване на урината и седимент.Води се най-пълното изследване и мисля,че дава напълно ясна представа за състоянието на организма.Ама едвали се покрива от Здравната касата.
Надявам се да съм била полезна Hug.
Цитирай
всичко се покрива от здравна каса ,но едно джипи никога няма да ти даде толкова талони,а за тези пари толкова много изследвания направо си ена далавера
Цитирай

Абсурдистан

А ти защо искаш да си правиш тези изследвания. Не се чувстваш добре? Имаш някакви оплаквания?
Цитирай

Провинция

А ти защо искаш да си правиш тези изследвания. Не се чувстваш добре? Имаш някакви оплаквания?

Ми нещо като профилактика-едно,че от доста време не съм си правила подобни изследвания,а и нещо от седмица-две вече все ми е отммаляло и нервно.Не знам дали тези изследвания биха показали да ли ми  има нещо ,свързано с неразположението ми напоследък newsm78.Няма да ми навредят едни профилактични изследвания,надявам се!
Цитирай

Абсурдистан

В такъв случай поискай от личния лекар направление за ПКК и урина. Той трябва да ти даде, още повече, ако тази година не ти е правен профилактичен преглед.  Иначе ПКК е окло 10 лв. урина до 4 лв. Не те съветвам да ги правиш в Цибалаб. Доста неточна лаборатория.
Цитирай

Провинция

В такъв случай поискай от личния лекар направление за ПКК и урина. Той трябва да ти даде, още повече, ако тази година не ти е правен профилактичен преглед.  Иначе ПКК е окло 10 лв. урина до 4 лв. Не те съветвам да ги правиш в Цибалаб. Доста неточна лаборатория.

Какво ще рече ПКК newsm78?Извини ме,но просто сам много на "Вие" с тези неща!
Цитирай

Какво ще рече ПКК newsm78?Извини ме,но просто сам много на "Вие" с тези неща!
Пълна кръвна картина.
Цитирай

Провинция

Мерси  bouquet
Цитирай

Ако не са ти правени профилактични изследвания за тази година, иди при личния си лекар да ти даде талони за кръв и урина! Успех! Дано ти няма нищо!  Peace
Цитирай

Провинция

Дано всичко е наред! Praynig
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.