Ползвате ли тенджера под налягане-каква?

  • 10 680
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 187
Имам от скоро и съм много доволна. Купих я  от магазин БИГ ШОП, където по принцип продаваха ТСМ, но е някаква друга марка- 130лв!

# 16
  • Мнения: 1 043
аз си взех една най обикновенна - турска , но пък има гаранция от производителя, цената и беше 38 лева , и ми върши много добра работа / е като се изключи първият път когато я ползвах и отворих клапата след като я бях затворила преди това и цялата кухня стана в манджа  Embarassed / ама вече знам  bowuu не затварям въобще клапата отгоре . Ако има някой съвет да дава за начина на експлоатация - че аз съм като абориген да му се невиди  - особенно в отношение на готвенето   ooooh! кръгла нула и никакъв късмет

Последна редакция: чт, 15 ное 2007, 10:49 от krissie

# 17
  • Мнения: 5 001
аз си взех една най обикновенна - турска , но пък има гаранция от производителя, цената и беше 38 лева , и ми върши много добра работа / е като се изключи първият път когато я ползвах и отворих клапата след като я бях затворила преди това и цялата кухня стана в манджа  Embarassed / ама вече знам  bowuu не затварям въобще клапата отгоре . Ако има някой съвет да дава за начина на експлоатация - че аз съм като абориген да му се невиди  - особенно в отнопение на готвенето   ooooh! кръгла нула и никакъв късмет
Еееей СПОКОЙНО   bouquet  влез в готварския форум там има МНОГО обширна тема и рецепти,които са много хубави и вкусни.

# 18
  • София
  • Мнения: 847
Да, но не готвя в нея, а само варя месо - особено от домашни птици, сварява се за 40 мин. иначе няма шанс за по-малко от 2 часа... Нашата е Солинген (ама сигурно някой турцизъм), защото е от Метро и на промоция беше 30-40 лв. - подарък от свекърите  Mr. Green Но върши идеална работа - тя е от онези, на които капакът се подпъхва под ръба на тенджерата и се застопорява с една обръщаща се дръжка, ако някой се сеща... Не изпуска пара, но я ползвам рядко, вече няколко години. Важното е да се отвори поне 15-20 мин. след свалянето от котлона, иначе пръска като пожарогасител.

# 19
  • Мнения: 3 219
Да, но не готвя в нея, а само варя месо - особено от домашни птици, сварява се за 40 мин. иначе няма шанс за по-малко от 2 часа... Нашата е Солинген (ама сигурно някой турцизъм), защото е от Метро и на промоция беше 30-40 лв. - подарък от свекърите  Mr. Green Но върши идеална работа - тя е от онези, на които капакът се подпъхва под ръба на тенджерата и се застопорява с една обръщаща се дръжка, ако някой се сеща... Не изпуска пара, но я ползвам рядко, вече няколко години. Важното е да се отвори поне 15-20 мин. след свалянето от котлона, иначе пръска като пожарогасител.
Моята е същата, ползвам я от няколко години, варя също основно месо, много съм доволна. Междудругото , когато бързам, я охлаждам в мивката под течаща студена вода, поизчаквам, после повдигам леко клапата, ако е  спряла да фъска, отварям тенджерата. Никога не съм имала проблем. Peace

# 20
  • Мнения: 1 043
 Crazy то спокойно спокойно , ама като търкаш всяка седмица по някоя загоряла тенджера накрая си казваш - защо съм такъв заплес да му се невиди  Rolling Eyes , като сядаме да вечеряме вкъщи ,нещо което не е крайно доизкусорено - само мълчим и се споглеждаме преглъщайки  Mr. Green , ама не съм спряла да се опитвам пък и да се надявам на промяна   chef , ще стане готвака от мен - като съм решила  Peace

а иначе тенджерата ми е с двойно дъно , за всички видове печки , за съдомиялна става , има си гумено уплътнение  ... и наистина  пести и много време и много ток  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 312
Krissie, как ще загори тенджерата? Манджите вътре нали са със сос. Даже като задушавам картофи им слагам 1 ч.чаша вода само (нямам джаджа да варенето на пара) независимо от количеството им и след 10 мин. са готови + масълцето и другите екстри. В такава тенджера не готвя ОРИЗ- задължително загаря. Не се варят макаронени изделия, жито, защото изкипяват през клапана.

# 22
  • Мнения: 1 043
Не се изказах правилно , в тази още нищо не съм загорила - но пък всички останали имат една и съща участ  Blush

последният тежък случай беше с едно сладко - направо си я изхвърлих не се и опитвах да я чистя  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 22 786
Krissie, как ще загори тенджерата? Манджите вътре нали са със сос. Даже като задушавам картофи им слагам 1 ч.чаша вода само (нямам джаджа да варенето на пара) независимо от количеството им и след 10 мин. са готови + масълцето и другите екстри. В такава тенджера не готвя ОРИЗ- задължително загаря. Не се варят макаронени изделия, жито, защото изкипяват през клапана.
Peace Много полезна вещ.Използвам я да варя бобени растения,картофи,месо,сърми.Моята e от типа 2 тенджери с един капак

# 24
  • София
  • Мнения: 11 692
Благодаря за отговорите до момента  Hug!Навила съм на пръста си този Тефал  ooooh!... миналата седмица видях и тези на Фагор в Технополис.
Ако трябва да съм откровена най-вероятно няма да си купя Фагор,а повечето отговори са за тях и за турски тенджери,които също няма да си купя.Но много ми се иска да се включи и някой с Тефал  Praynig

# 25
  • в баира
  • Мнения: 861
Но много ми се иска да се включи и някой с Тефал  Praynig

И аз чакам някой да каже нещо за Тефал, защото планирам точно тази марка тенджера да купя. В сайта на Бон апети ги продаваха, но вече ги няма.  Cry

# 26
  • София
  • Мнения: 312
Тефал http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.3207.html, ама пък и цената си я бива newsm78 newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 11 692
Благодаря!Сега ще прочета.Иначе знам,че цената е там някъде....прочетох,ами няма много мнения,само на притежателя на тенджерата.

# 28
  • в баира
  • Мнения: 861
Да, цената е много висока, но сигурно си заслужава да жертваш парите. Все пак това е уред, който се ползва често (поне при мен е така) и се ползва с години.
Дали ги има в Технополис или в Техномаркет?  newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 11 692
В Технополис имаше само един модел на Тефал в събота.Всичко останало беше Фагор.

Общи условия

Активация на акаунт