Пълнее ли се от фолиевата киселина?

  • 12 232
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Здравейте момичета! Интересувам се дали се пълнее от фолиевата киселина и кога започнахте да я приемате, когато забременяхте или преди това? Моят гениколог ми каза, че трябва да започна да я пия 6 месеца, преди да реша да имам бебе, но аз се опасявам, че ако я пия токова дълго ще   закръгля дупето[usmihvam se] Моля, споделете вашия опит![plezq se]

# 1
  • Мнения: 1 440
Това го чувам за първи път,не мисля,че се пълнее от фолиева киселина!
Успех в бебеправенето!

# 2
  • Мнения: 5 940
Според мен се пълнее, но това не е най-важното. Фолиева киселина се дава на спортисти при големи натоварвания. Аз пиех четири месеца преди и след забременяването. Тя е важна за нормалното развитие на детето ти, после ще мислиш за килограмите. Една приятелка, която вече година опитва да забременее пие фолиева киселина и твърди, че от нея се била напомпала.

# 3
  • Мнения: 4 621
За пръв път чувам такова нещо #Crazy. Не мисля, че се пълнее от фолиевата киселена Peace

# 4
# 5
  • Мнения: 728
Фолиевата к-на е витамин В9,който не се натрупва в организма,не се пълнее,пила съм го повече от година и не съм напълняла,а и какво значение има дали ще понъпълнееш малко в името на едно здраво бебе.

# 6
  • Мнения: 1 204
 Laughing извинявай но добре ме разсмя  Laughing с това вьпросче

# 7
  • Мнения: 161
Не.Пих Фолиева киселина 2 месеца преди да забременея и после още4-5 месеца.По време на бременността и преди това общо качих 6 килограма.

# 8
  • София
  • Мнения: 8 275
Пълнее се ак оя  комбинираш със здраво хапване Simple Smile
Правилно ти е казал лекаря но ако си забременяла преди да си я пила почваш в началните месеци.
С баткото ми я изписаха след 13 седмица (може да не повярвате, но тогава разбрах Embarassed) според прочетеното нямаше смисъл вече да я пия но изпълних.
Не съм напълнявала от нея 2рия път започна да я пия след 5та седмица.

# 9
  • Мнения: 1 155
Не, не се пълнее от филиевата киселина. Аз започнах да я пия 2 месеца преди да забременея и я пих през цялата бременост. Трябва да я пиеш, много е важно за бебето.

# 10
  • Мнения: 55
Благоадря ви момичета:) Няма да се назландисвам повече, ами да започвам да я пия Simple Smile Поздрави! [usmihvam se]

# 11
  • Мнения: 1 733
Не се пълнее.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 603
Аз не съм забелязала да дебелея от фолиевата киселина. Пила съм я от деня, в който си направих теста т.е. почти от самото начало на бременността. Правилно са ти казали, че се пие преди да си направиш бебче, но това разбира се, е в случай на планирана бременност.
Необходимостта от фолиевата киселина за детето ти е несравнимо по-важна от размера на д.....-то, тъй че, пий и не се чуди.

# 13
  • Мнения: 493
Аз я пих няколко месеца преди да забременея и не напълнях.

# 14
  • Мнения: 3 360
Не мисля Wink

Общи условия

Активация на акаунт