Изследване на антитела при Rh-

  • 588
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 032
Момичета, здравната каса поема ли изследванията за антитела при Rh- на майката. Когато бях бременна с дъщеря ми си ги плащах, сега какво е положението?

# 1
  • Мнения: 220
По принцип се поемат от ЗК (аз си ги правих с направление) . Тук в Пловдив обаче има само една лаборатория , която ги прави с направление , във всички други се плаща.

# 2
  • Мнения: 1 032
Щом ги поема касата, значи ще има поне една лаборатория в Бургас, която да ги направи. Благодаря за бързия отговор.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Да,поема ги касата.

# 4
  • Мнения: 4 406
поемат се, но са ограничени до 3 пъти през бременността.

# 5
  • Мнения: 3 537
Толкова, аз 3 пъти съм правила - 3, 5 и 7 -ми месец от бременноста. Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 2 967
Всичко си плащах. Преди не се поемаха.

# 7
  • Мнения: 1 503
Преди 2 години си плащах аз.антитела се правят 3 пъти.Последния път обаче  вече беше от касата.Значи от около 1г и 8 месеца е от касата,но снаправление ,нали?!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 244
Не съм плащала, 2 пъти правих, с направление, разбира се.

# 9
  • Мнения: 814
Щом ги поема касата, значи ще има поне една лаборатория в Бургас, която да ги направи. Благодаря за бързия отговор.

Аз си правих изследванията в новата лаборатория до Окр.болница. Намира се в кооперацията където е магазин Бамболино, само че входът е отзад. За цялата бременност имаш право на 3 изледвания за антитела по Здравната каса

# 10
  • Мнения: 119
Аз ги правих в4ера,платих 2лв. само в лабораторията в Бургас на ул.Лермонтов 33а,до 1во РПУ

Общи условия

Активация на акаунт