Спешно въпросче?

  • 1 959
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 713
Ами не за сега нищо вчера вечерат ака но то нищо както се казва едно зрънце  Rolling Eyes Поне корем не го боли Praynig Утре ще звъня следобяд на педито да и кажа какво е положениетоп и ако не е акал не знам вече какво ще правим  Confused

# 16
  • Мнения: 1 032
Навремето мойта дъщеря се обрина от смесването на млека от различни марки. Иначе фризовомът не е гаден на вкус, фризопепа е горчив, но той е нещо съвсем различно. Димяни, питай лекарката за пюрето от сливи, поне при нас то е имало най- силен ефект винаги.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Навремето мойта дъщеря се обрина от смесването на млека от различни марки.
То и сега не се препоръчва смесване, освен в много специфични случаи като техния, или като на моята позната /нейният пък повръща/. Нали затова е хубаво освен да не се смесват, да не се и сменят защото се получават алергични реакции. Явно лекарката и знае какво прави, прегледала е бебчето /нали им опипват коремчетата за да разберат колко са им твърди заради запека/ и се опитва да вземе мерки. Ти като захрани рано твоята дъщеря имаше ли някакви алергии? Аз си държах моят син със запек първите 4 месеца от страх и след като захраних буквално за 2-3 дни положението стана коренно различно.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 713
Аз взех едно пюре от сливи на ХИП обаче видях,че има ориз и оризова грис + захар а не мисля че е редно а и педито ми каза да давам чисти плодове. Сега от вчера до утре следобяд ще карам само на круша на Гербер и след като се чуя с педи ще видим какво .....
А на ХИП повечето плодови са все с озриз и оризова грис много странно и се чудя какво да взимам.Гледам на Нестле Алет че има по така като за него и доста с разхлабващо но не знам дали са добри?  newsm78

# 19
  • Мнения: 1 209
Димяни, не подкрепям но познавам този тип ле4ение, тъй като и моят педитър предписа на сина ми на около 3 месеца подобна терапия заради запек. Ефект нямаше (освен слуз в акото  Sad ). 
От опит мога да  предложа нещо с ефект срещу колики и запек, нари4а се "крем4е за корем4е бейбинос", прилага се заедно или отделно от капките бейбинос. То подейства при нас.
Кремът се поставя на дланта на майката около 1 см лента от тубата. С длан по посока на 4ас стрелка се разстрива корема на бебето като се натиска леко- до около 1 см да хлътне. По този на4ин се подобрява 4ревната перисталтика и се повлиява запека.
Кремът има и затоплящ ефект, тъй като в него има камфор, а топлото успокоява коликите. Струва около 2 лв. в аптеките.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 713
И това не ни помага на нас! Confused Опитах и то да ти кажа не са май колики ами болката е от това че не ака с дни! Rolling Eyes Confused

# 21
  • Мнения: 1 209
поговори с педиатъра за това.
бебето е малко, за да въвеждаш пресни сокове, но в една от "неакащите кризи" на сина ми сварих 3 сухи сливи и му дадох да пие водата с малко захар- подейства, но за кратко. имало е периоди , в които ака със седмици само с термометър. постепенно се оправи с въвеждането на други храни. не приемай това като съвет да захранваш рано.

вариантите са много - и едните и другите имат противници, някои са доста брутални:
- овесена вода
- слабителен 4ай за бебета на блевит
- пресен сок от круша/грозде/4ереши
- капки Дуфалак
- термометър /сапун4е/свещички в дупето
- на гладно само топла водичка със захар


на какво мляко сте? в нашия слу4ай се оказа , 4е запекът е от мляко нан ха.
ако все пак  даваш пюре, погледни на етикета и ако има нишесте по-добре приготви домашно.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 713
Аптамил смесени с Фризовом 2 лъжички от едното и 2 от др.
Пюре за сега давам само круша на Гербер,няма нишесте Rolling Eyes
Дуфалак пробвахме пак не помага Confused

# 23
  • София
  • Мнения: 5 713
Още не сме акали............... ooooh!
Звънях на педи и ми каза сега на обяд да му дам 60 мл.вода с 2 лъжички Аптамил и към него да прибавая 80 г. пюре. Вече много се притеснявам това си е доста пюре,но поне след него има ефект! Довечера трябва да и се обадя да и кажа има ли резултат Praynig Rolling Eyes
Е то вече ще си го захраня напълно с толкова пюре Confused Дано нямаме проблем!  Praynig Praynig Praynig   

# 24
  • Мнения: 1 209
това кой ден на запек е?

# 25
  • Мнения: 268
 Може би е имала предвит давайки плодово пюре-по-лесно да се изака.
 но не мога да разбера защо се смесват 2 различини марки АМ...според мен това усложнява...

# 26
  • София
  • Мнения: 5 713
4 ден пълен не е акал! Rolling Eyes
А за смесването на два вида АМ не знам   Rolling Eyes но доста педиатри го използват!
Днес в 13,00 му дадох цяло пюре от 80 гр смесено с 2 лъжички аптамил и 60 мл.вода както каза педи и пак за сега няма ефект! Преди малко се напъва,червеня но нищо  Confused

# 27
  • Мнения: 1 209
ще си позволя да съм по крайна в изказването си, но за мен 4 дни е страшно много.
опасността, без да казвам , 4е това се слу4ва 4есто, е свързана с преплитане на 4ервата.
на твое място бих опитала директно с термометър или свещичка ректално.

за смесването на млякото е вярно , 4е лекарите го прилагат, но от опит знам 4е при 2 разли4ни марки, ефекта не е съмсем положителен. при нас мина със запек и обрив.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 713
Пробвах с термометър и не става! Confused
А за храната сега като се чуя с педи ще питам дали да не сменим или и аз не знам Sad
harmony_broken,ти си от Люлин нали...
А не знам сега като сме на тези 2 вида и ако минем само на фризовом опасно ли е ,нали не е хубаво да се сменят newsm78

# 29
  • Мнения: 1 209
да - люлинска мама съм Simple Smile

колко държа с термометъра - моето бебе, противно на всякакви терории , се "задействаше на 10 минута,. а не на 2-3тата"

Общи условия

Активация на акаунт