Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 ноем. 2007, 16:36 ч.

кърмене

• 883
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте майчета!Бебо е на 1 г и 3 м.,но още суче.Той сам си го иска,а аз не зная как да го отбия.Не сме ползвали никакви изкуствени млека,не ползваме и залъгалка.Има ли начин за лесно отбиване? По принцип си яде всичко но си иска и своето.

# 1
  • София
А защо искаш да го отбиваш?

# 2
  • BG
 Ако няма6 други ангажименти, по-добре  да продължиш. Ако си решила да отбиеш детенцето, първо трябва да останете на максимум две кърмения, а после само на едно- най любимото, което също можеш да махнеш за около 1 седмица. Остави да се посърди. Изцеждай гърдите си само по малко, колкото да не са напрегнати. Кърмата сама ще намалее и постепенно ще спре.
 Дано да решиш да продължиш!
 Аз кърмих до 1г. 8м.
 Успех!

# 3
  • София
Прочети инфо в библиотеката , освен това пусни и търсачката .Има много такива теми .
Успех !

# 4
  • София
Изцеждай гърдите си само по малко, колкото да не са напрегнати.
Ако не й се напрягат много няма нужда и да цеди. Когато отбивах първото си дете се изцедих 1 единствен път...

# 5
  • София
Мами, ще ви помоля за съвет. Моето бебче е на 1 седмица и от толкова я кърмя. Но от няколко дни усещам гърдите си по-напрегнати. Пия чай за лактация на Хип за да ми се увеличи кърмата и си слагам топли компреси на гърдите преди кърмене. Притеснявям се че усещам едната си гърда по-болезнена под мишницата и от долу. Това нормално ли е, защото се притеснявам да не си направа мастит.

# 6
  • София
а защо искаш да си увеличиш лактацията? Мислиш, че не му стига ли? Точно в началото има прекалено много мляко и варианта да не достига е почти нулев.
Както си го подкарала вървиш към мастита... Спри с чая, не слагай компреси и не цеди. Остави млякото да се регулира според нуждите на бебето.
И разгледай Библиотеката.

# 7
Мами, ще ви помоля за съвет. Моето бебче е на 1 седмица и от толкова я кърмя. Но от няколко дни усещам гърдите си по-напрегнати. Пия чай за лактация на Хип за да ми се увеличи кърмата и си слагам топли компреси на гърдите преди кърмене. Притеснявям се че усещам едната си гърда по-болезнена под мишницата и от долу. Това нормално ли е, защото се притеснявам да не си направа мастит.

Кърмата ти със сигурност е достъчна! Най-добре спри лактогонните чайове-ще ти се препълват гърдите, а това е излишно Peace
Пий по 1-2 капсули лецитин, и давай да суче само от болезнената гърда/по-вероятно е да ти се запушило некое каналче и от там да те боли..но все пак трябва да се оправи за да не стане на мастит/-другата изцеждай.
Успех и дълго кърмене! Hug

Комарче, защо си решила сега, когато е фул с вируси да отбиваш...то всъщност сезон за вирусите май вече нема-нон стоп има все по нещо.. Thinking
Предполагам вече сте на 2 кърмения /сутрин и вечер...е, вечер може би повечко Mr. Green/..нашият бандит е на почти 2г, и вечер ми се буди поне 3пъти ooooh!...и всяка вечер се заричам че "от утре го отбивам" Mr. Green

# 8
  • София
Пия лактогенен чай защото си мисля че бебето не се наяжда, защото се буди 30-60 мин след като е яла. А през нощта да спи 6 часа не може да издържи. Какво да права? Дали да не я храна и от двете гърди и евентуално да я дохранвам с адаптирано мляко че да моге да се наяжда?

# 9
  • София
kayad, бебе на 1 седмица не може да издържи 6 часа!!! Храни го когато е гладно... Нормално е на тази възраст да суче по-често... Ако с епритесняваш иди в Консултативния кабинет по кърмене в Майчин дом. момичетата на живо ще ти обяснят всичко. В момента според мен притесненията ти са абсолютно неоснователни.

# 10
За едноседмично бебе дори тази пауза от 6часа вечер си е много! Обикновено първият мес се хранят на 2-2,5часа. Това не значи че трябва да я будиш...но в никакъв случай, че щом е нощ ще спи...те не различават кое е ден и кое нощ на този етап Wink
Ако дневното будене след 30-60мин след ядене, е съпроводено със свиване и изпъване на крачетата- става дума за колики .
За намалянето им в никакъв случай не редувай на 1 хранене двете гърди-така беба ще приеме повече от "предното" мляко, което е по-рядко, ще огладнее по-бързо и ще се обострят коликите. По-скоро изцеди малко от гърдата от която смяташ да храниш за да приеме от по-гъстото мляко Wink
Тръгнеш ли да даваш АМ ще ти намалее драстично кърмата /няма търсене-не се произвежда от организма ти/ и съвсем скоро ще отбиеш..предполагам щом търсиш инфо-не целиш това Hug
Ето ти инфо за кърменето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

# 11
  • София
А нормално ли е да чувствам болка в гърдите си след кърмене, въпреки че ги чувствам меки?

# 12
Ако имаш някъде запушен канал-да възможно е. Опипай с пръсти за бучка или просто по твърдо образувание/пробвай легнала по гръб и вдигни ръката над главата на която гърда е проблема/-с кърменето ще се оправи Peace

# 13
  • София
Борбата с недостатъчното количество кърма при нас е честото кърмене. Използвай всяка възможност да слагаш бебчето на гърда. А всякакви добавки ( вода или АМ) заместват изсуканото количество кърма и намаляват производството. Спокойствието но кърмачката също има важна роля за успешното кърмене.

Не се отказвай! Успех!

# 14
  • Холандия
kayad - докато кырмех пырвата седмица две, масажирах гырдата малко над мястото кыдето ме боли докато бебето сучеше, така  запушеният канал се отпушваше. Разбира се да не е болезнено масажиране.Това че бебeто плаче не е сигурен признак че е гладно, то бебетата плачат за 100 неща милите. Признака е дали има достатычно мокри памперса и дали като го мериш ведныж на една седмица или на две седмици наддава. Има много хубави статий выв форума писани по този выпрос.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт