Температура на млякото?

  • 11 243
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 589
Здравейте, мами,
кажете моля как процедирате с АМ през зимата - топлите ли го допълнително или си го приготвяте с вода на стайна температура?
Досега го правих без затопляне, но времето си беше достатъчно топло. Сега започвам да се притеснявам дали на малката няма да й стане нещо на стомахчето с по-студено мляко. Как мислите?

Спок споменава на едно място, че няма проблем да се дава дори мляко от хладилника, но честно казано ми звучи твърде крайно

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 890
Мляко от хладилника давам на моята дъщеря, на 3г. и половина е.
Не знам колко ти е голямо детето, но когато моето беше бебе АМ го приготвях
винаги със затоплена  вода.

# 2
  • Мнения: 2 131
Според мен, няма никакъв проблем млякото да е със стайна температура, особено ако в стаята е топло. Това и аз съм го чела в Спок, но чак от хладилника на мен също не ми се струва удачно, особено за бебе.

# 3
  • Мнения: 589
Да, забравих да уточня - на пет месеца е

# 4
  • Мнения: 2 677
Винаги съм давала всичко на стайна температура.

# 5
  • Мнения: 4 111
Приготвям млякото с топла вода.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 501
Тя моята вече е магарица,но Нестле Джуниър-а и го правя водата за 1 мин. на 450 в микровълновата!Никога не съм го давала с вода на стайна температура!

# 7
  • Мнения: 27 524
До 6 месеца давах леко затоплено. След това - на стайна. След годинката всичко давам директно от хладилника - мляко, вода, сокчета, плодове...
Според мен не е крайно, правилно е, не искам после като пийне глътка студено и да се тръшне болен  Stop

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Много е малко детето за студено мляко ... но защо студено, с каква вода му правиш млякото  newsm78

# 9
  • Мнения: 554
С топла вода, даже и го давам по топличко, едва ли и е кеф да го пие студено.

# 10
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
АМ го правя с вода, която предварително затоплям, иначе не се разтваря добре. Ти за кисело ли питаш или за АМ?

# 11
  • Мнения: 1 193
АМ давам с затоплена вода, колкото да се разтвори. Кисело млекце за следобедните закуски давам от хладилника. Сокчета и вода за пиене - на стайна температурка.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 734
Като направя АМ-то го топвам в канче с гореща вода за няколко минути и така става с идеална температура-нито топло,нито студено.Така процедирам откакто се е родила,през лятото също.

# 13
  • Мнения: 268
 Правя го топло,пие го с охота,студено или хладко значително по-малко изпива или изобщо неиска да го пие.

# 14
  • Мнения: 3 376
Винаги съм му правила млякото с вода със стайна температура,с изключение на първия месец може би.Когато ми се види прекалено студена и аз слагам шишето за 2-3 минути в гореща вода,но не мисля,че затопля кой знае колко.
Днес водата която купих ми се стори направо като от хладилника,може би защото в магазина беше до хладилна витрина и реших да сложа шишето пак да се затопли,обаче имахме гости и съм го позабравила.Та беше станало нормално топло мляко,а малкия плачеше и не искаше да го пие.Изстудих и нямаше проблеми.
По това съдя,че не пие топло мляко.

Общи условия

Активация на акаунт