Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте мами,моето детенце ходи в тази детска градина и имаме следният проблем три дена ходи после една седмица е болен,постояно чувам в групата му кашлящи или виждам сополиви дечица,обърнах внимание,но никой нищо не каза нито пък реагира.Има ли мами с подобен проблем.?
Цитирай

Мисля, че всички майки са минали по този път и проблемът не е във вашето ОДЗ.
Децата са с различна имунна система, едни боледуват често, други изобщо не боледуват. Цяла зима ще виждаш сополиви и кашлящи хлапета.
И аз съм се възмущавала (когато децата ми ходеха на градина), че се водят деца барабар с антибиотик или сироп за кашлица, но... това е положението.
Цитирай

София

И ние сме там. В първа А група.Положението е много зле.Майките си водят децата откровено болни-със сиропчетата,със ужасна кашлица и зелени сополки,и дори си казват,че децата им са болни.Сина ми се пробва 2 пъти от септември досега.Още на 3-я ден започна хрема и остана в къщи.После 6 седмици стачка.Заведох го 2 дена по 2 часа след дългата стачка и вече 3-та седмица се лекуваме в къщи Tired.За себе си взех крайно решение-за зимата ще го спра,на пролет пак ще се пробваме.Няма смисъл.
Моето дете,за 2 години и половина преди да тръгне на градина,не е боледувало почти.Една гнойна ангина е изкарал и това е.Педиатърката му мислеше,че ще понесе градината много добре,а сега и тя се учудва и ме съветва да не го водя там Outta Joint

Много съм разочарована от градината.На род.среща не успях да отида,но учителките са казали,че оставят решението дали да водят болните си деца в ръцете на родителите.Старшата сестра нямала физическата възможност да проверява децата,макар,че е длъжна newsm78.
Така,че,не сте само вие Tired
Цитирай
в нашата група лично аз вече на два пъти виждам как вкарват болни дечица със сиропите и антибиотиците.Ние сме в детската градина,и на нашата родителска се каза така,но бяхме много малко родители за съжаление.
Цитирай

софия

Дъщеря ми е също в това ОДЗ. На няколко пъти съм била свидетел как госпожите връщаха деца защото кашлят и то след като са предупредили родителите им. За сега не съм виждала да носят сиропи или АБ (поне в групата която посещава).
Цитирай

София

И дъщеря ми е там. Ходи 4 дена и сега си е вкъщи с ларингит. Не съм виждала обаче да приемат болни деца. Може би защото почти не засичам други деца като водя моето...
Цитирай
да за яслите съм сигурна,че не приемат болни деца защото там учителите са на друг принцип в заплащането,доколкото за градината е различно там са на бройки деца в група,зададох логичният въпрос тогава вие самите нямате сметка да приемате болни,а те ми отговориха,че родители който спират болните са доста по малко от колкото обратно и затова имат сметка.Направо не знам какво да правя в тази ситуация,за съжаление не мога да се обърна към никой ,защото учителката ще се отрече от думите си.
Цитирай

Ланкър, планините Овнерог

А защо не говорите с директорката? Учителите са на заплата и не е логично да взимат болните деца заради това. Дъщеря ми е в 71ОДЗ, но малката мисля да я запиша в 11-то. До сега само добри отзиви съм чувала за нея. От приятелки. Иначе на всякъде има несъвестни родители/учители, но не трябва да се мълчи. Вече гадното е, че като им дойдат с бележка от лекар, че е "здраво", нищо не могат да кажат, но това е на всякъде. Но чак пък да носят лекарства...... newsm78....шантава работа.
« Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 11:45 от Гита Ог »
Цитирай

София

Гита,ходихме и при директорката.Заради едно конкретно дете,кето го водеха със жестока кашлица сутрин.А майката си стоеше в къщи Tired
Директорката каза,че ще направят каквото могат,но сестрата нямала възможност да следи всички деца.Премерили му Т,нямал и заявиха,че нищо му нямало.Детето продължи да си ходи така-видимо болно Thinking
Да не говорим,че няколкото близки на мен майки откровено си признават,че децата им не са здрави Tired.Но нямали време да ги водят на доктор.Щом няма Т детето,не било болно MadЕ,моето вече 3 седмици се лекува в къщи,без температура.Но кашля като магаре и не може да се оправи MadТака ли да го заведа на градина.Да оставим другите деца настрана,но аз няма да мога да спра да мисля,че детето ми е болно,а съм го оставила някъде си Crazy
Оф,не ми се пише по тази тема.Аз взех решение за себе си.
От догодина ще го преместя в 9 ОДЗ,като се надвам,че там ще бъде поне малко по-добре Praynig
Цитирай

София

Този проблем е навсякъде.И няма да се реши докато родителите не спрат да си водят болните деца на ДГ. Защото се получава един омагьосан кръг: сестрата или учителката връщат детето, защото не е добре, родителя отива и взима бележка от личния лекар (а той я дава без никакъв проблем) и връща детето в градината с официалния медицински документ в ръка. От там нататък сестрата, учителката, директорката са безсилни и нямат право да връщат детето.А то заразява здравите дечица.....
 Много жалка истина.....
Цитирай
да аз също говорих с директорката и тя ми излиза ,че едното дете било с алергия,другото заради зъби и т.н.,а те видимо настина са болни.В интерес на истината настина тук учителките са много мили и персоналът също за това и е една от най предпочитаните градини и повечето от родителите въобще не разбират,че децата им са постоянно болни от въпросните "мили учителки".И отдавна системата на заплащане в градините е променена и има общо с бройката на децата.Жалко,но е факт,че деца се приемат болни постоянно със разрешението на сестрата и директорката,заради въпросните субсидии за ново крило,както е и факт,че се тиражират глупости за каляването и времето,а едното няма нищо общо с другото особено когато детето ти има стафилококи,  а техният период може да е и доста дълъг.
Цитирай

София

Аз пък се сетих за една случка миналата година която опровергава вашите думи: звънят ми в работата по обяд и казват, че детето ми МАЙ е болно,защото се оплаква, че го боли стомахче и да дойда да си го взема. Прекосявам аз цяла София, отивам в градината, питам прегледано ли е от сестрата и се оказва, че сестрата не е в градината, тръгнала си е по-рано(става въпрос за около 13:00 часа Rolling Eyes ). Заведох малката на лекар, оказа се здрава. За всеки случай я оставих вкъщи още 1-2 дни като детето беше на диета, но тя ми призна, че е излъгала, защото е искала да я взема Crazy
Та, много рядко успявам да видя въпросната сестра. Имам чувството, че не се завърта много в градината и от там идва голяма част от проблема...
За сведение преди 2години детето беше в 9то ОДЗ и там също се случи да се обадят в работата ми, но ми се обади сестрата и каза реалното състояние на детето, а не "МАЙ е болно" #Cussing out
И къде ги намирате тези лекари дето дават бележки на болни деца?! Моята никога не би го направила(слава богу).
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.