Към мамите даващи изворна вода Девин?

  • 1 577
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 188
Знам, че темата е предъвквана много пъти, но искам да знам дали все пак я преварявате тази изворна вода?
Аз давам от втория месец, но не я преварявам. Обаче сега се тормозя, че след като се добива от повърхността все пак може да има бактерии и се чудя има ли смисъл да я преварявам, след като до сега не съм?  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 701
Аз я преварявах до 6-тия мес., но не знам дали е имало смисъл...  newsm78

# 2
  • Мнения: 27 524
Не. Никога нищо не съм преварявала, изварявала и стерилизирала. Никога не е имал никакви проблеми. Против съм стерилната обстановка.

# 3
  • Мнения: 188
Не. Никога нищо не съм преварявала, изварявала и стерилизирала. Никога не е имал никакви проблеми. Против съм стерилната обстановка.

Ох... Олекна ми. Благодаря!   Hug

# 4
  • Мнения: 1 174
Не, не преварявам.Деа пие сравнително малко вода, понеже все още я кърмя и така си набавя по-голямата част от течностите...
Аз също не смятам, че е нужна чак такава стерилност като постоянното изваряване на всичко, което се дава на бебето.Бях по-предпазлива през първите шест месеца, но сега вече не съм толкова стриктна.

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
и се чудя има ли смисъл да я преварявам, след като до сега не съм?  newsm78

Няма смисъл

# 6
  • Мнения: 4 111
Специално тази вода ползваме в България и не я варя, затоплям я само.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Не я преварявам Naughty

# 8
  • Мнения: 1 006
От новородено досега детето пие само такава вода.Никога не съм я преварявала.

# 9
  • Мнения: 554
Аз я преварявам, но няма да е още дълго.

# 10
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
През първите месеци преварявах,после давах минерална. Peace

# 11
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
От самото раждане давам Девин и никога не съм я преварявала.

# 12
  • Мнения: 1 193
И аз не преварявам  Peace

# 13
  • Мнения: 188
Милинки мами, благодаря ви.
Успокоихте ме.

# 14
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
аз също не преварявам,давам такава вода от 2рия месец.

# 15
  • Мнения: 814
Давам изворна от самото раждане и никога ни съм я преварявала Peace.

# 16
  • Мнения: 3 456
Не, не съм я преварявала.

# 17
  • Мнения: 9 973
Не. Никога нищо не съм преварявала, изварявала и стерилизирала. Никога не е имал никакви проблеми. Против съм стерилната обстановка.
Peaceпо-добре от самото начало да привиква към света Peace

# 18
  • Мнения: 2 159
не съм я преварявала

# 19
  • Мнения: 434
Аз не ползвам такава вода, но педиатърката каза чешмяната да преварявам, а ако ползвам изворна на Девин само да кипвам.

# 20
  • Мнения: 4 447
Дъвкана, дъвкана и изплюта барабар с преваряването.  Peace

Не, не я преварявам.  Hug

# 21
  • Мнения: 1 672
давам изворна вода Девин от 6-ти месец и не я преварявам

# 22
  • София
  • Мнения: 315
Само я кипвам Peace

# 23
  • Мнения: 47
Не я преварявам само я топля

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
В началото само я загрявах до степен на завиране/уж за дезинфекция/.

# 25
  • Мнения: 857
Не не съм превярявала!

# 26
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Не я преварявам.

# 27
  • Мнения: 1 986
По принцип дори и минерална, водата която се дава на бебето трябва да се преварява поне през първите няколко месеца. Производителят не гарантира стерилност на водата.
Всяка майка решава дали ще преварява или не водата, съдовете и залъгалките на бебето.
В началото и края на лятото прекарахме 2 ужасни ентеровируса, които бяха въздушно-капкови и преваряването нямаше как да спаси бебето, но поне изключих другите възможности за заразяване.

Повечето от майките, които тук смело заявяваха, че никога не са стерилизирали и изварявали са кърмили дълго и не са давали вода.

# 28
  • Мнения: 4 784
Давам и я преварявам все още.

# 29
  • Мнения: 1 032
Преварявах единствено чешмяната вода. Розовият девин дори не съм го притопляла.

По принцип дори и минерална, водата която се дава на бебето трябва да се преварява поне през първите няколко месеца. Производителят не гарантира стерилност на водата.

Чиста минерална вода не се дава на деца под 3 годишна възраст, освен ако няма лекарска препоръка за това. В никакъв случай не се дава преварена минерална вода, защото така в състава й се концентрират минералите и микроелементите и разказваш играта на бъбреците на детето. Изворната вода е слабоминерализирана и затова е подходяща за бебета, но и тя не се преварява.

P.S. Аз не съм кърмила и вода предлагам от първия ден.

# 30
Само я кипвам за 1-2 минути.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Преварявах я в началото, някъде до към 4-ти месец. След това вече не.

# 32
  • Мнения: 924
Чиста минерална вода не се дава на деца под 3 годишна възраст, освен ако няма лекарска препоръка за това. В никакъв случай не се дава преварена минерална вода, защото така в състава й се концентрират минералите и микроелементите и разказваш играта на бъбреците на детето. Изворната вода е слабоминерализирана и затова е подходяща за бебета, но и тя не се преварява.
Изпреварила си ме.  Laughing Минерална вода не бива да завира, никога  Naughty Naughty Naughty И наистина е опасна за бъбреците на деца под 3 годинки.

# 33
  • Мнения: 4 621
Преварявах единствено чешмяната вода. Розовият девин дори не съм го притопляла.
И  аз  Peace

# 34
  • Мнения: 476
Ползвам кана, така че по-скоро само кипва водата. Педката ме посъветва да я варя поне 5 мин (точно защото не се знае какво е попаднало в нея) , но честно казано, не го правя.  Hug

# 35
  • Мнения: 125
 И аз да си кажа, че давам Девин изворна вода от първия ден на сина ми и никога не съм я преварявала. Педиатърката ми е на същото мнение. Детето е почти на 5 месеца и нищо му няма.

# 36
  • Мнения: 865
до скоро я загрявах докато се появят балончета,но без кипене.сега й давам да я пие без никаква обработка,а чешмяната я преварявам,ако я ползвам за нещо. Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 672
Преварявам я.
Но ние още сме много мънички и може би за това. Към 2-рия месец ще спра да я преварявам.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 397
Не съм преварявала от към 2 месец съм давала.

# 39
  • Мнения: 5 362
Не се преварява.
Преварявах само чешмяната вода.

Общи условия

Активация на акаунт