Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 ноем. 2007, 22:56 ч.

За портокалите и алергиите

• 475
  • 5
  •   1
Отговори
  • Враца
Здравейте, мами!
Не съм сигурна, че темата е за този подфорум и ако модераторите преценят нека я преместят.
И така ... от два дни давам портокал смесен с ябълка и около анусчето се появи обрив и зачервяване. Възможно ли е това да е алергична реакция към цитрусите?
Ще съм много благодарна ако се включите с мнения и помогнете със съвети как да овладея ситуацията!

# 1
Според мен не  алергия.
С всяка нова или по-концентрирана храна така се е получвало и при Криско, но никога не е било алергия. Просто почиствай добре веднага след акане и всичко ще е наред  Simple Smile Когато не може, мажи с крем с цинк и след час-два няма и следа  Hug

# 2
  • Враца
Благодаря за бързия отговор, Блонди!
Доста съм притеснена, защото лятото направи тежка алергия към памперсите и сега мястото е чувствително...дерматоложката препоръча Певизон и метиленово синьо, ама аз съм объркана,по-точно побъркана от притеснение.Вече не знам от какво е провокиран този обрив...Ако през зимата не мога да давам цитрусови плодове, то останаха само ябълките и крушите...

# 3
  • София
Това не ще да е алергия! И моят (11 м.) приема портокал с една от течните каши на Нестле - тях ли визираш?

# 4
Дори лекар не би могъл да ти отговори на така поставения въпрос, като за база вземе две изречения и без да е видял човека.
Между другото и с диагнозата "алергия" се спекулира редовно, като хората я използват често, когато не са се прегледали. За да се постави такава диагноза с точност се правят изследвания и то на деца над 5 годишна възраст.

# 5
  • Враца
Това не ще да е алергия! И моят (11 м.) приема портокал с една от течните каши на Нестле - тях ли визираш?

Благодаря, че се включихте! Не, нямам предвид течните каши на Нестле.Става въпрос за свежи, необработени топлинно плодове.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт