Ние ще сме ЮЛСКИ мами, по-щастливи от нас няма!

  • 10 878
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
Здравейте!Надявам се да приемате нови попълнения.И аз съм една бъдеща юлска мама.Терминът ми е на 6 юли и  това ми е първа бременност.Ще се радвам да споделяме хубавите моменти,които ни очакват!

# 31
  • Мнения: 2 171
Аз реших да кажа днес на шефовете ми. Нямам нерви да чакам още и да го мисля този момент на истината. Дори вече им казах, че искам да говоря с тях по-късно. Стискайте ми палци. После ще пиша как е минало.

# 32
  • непостоянно
  • Мнения: 981
ati21   welcome Лека бременност ти желая Hug

Астарта УСПЕХ Big Ups

# 33
  • Мнения: 2 171
Казах им Grinning. Приеха го доста добре, имайки предвид че има бременна епидемия във фирмата. Олекна ми. Винаги съм знаела, че няма нищо по-добро от истината.

# 34
  • Мнения: 7
Здравейте мили мами. Бях се вписала преди няколко дена. В 6 г.с и 3 дена съм. Искам да споделя с вас един проблем с който не знам как ще се справя. Работата ми е малко стресова а още по голям стрес ми създава шефа. Просто е много труден човек винаги е прав и такива подбни работи. Аз съм спокоен човек по принципю но сега сигурно заради хормоните много бързо се нервирам и не мога да си мълча в случаите когато съм права. Преди малко се скарахмею вчера пак така. И сега имам едно странно чувство в стомаха. Все едно ме е страх от нещо. И това чувство си седи така и не знам как да се успокоя. А тъкмо сега трябва да съм най спокойна през тези най важни от развитието на бебчето седмици. Вие имате ли такива проблеми на работното си място? Много ми е тъпо Cry.
Благодаря че ме излушахте (изчетохте) Приятно и безпроблемно бременеене на всички. Weary

# 35
  • Мнения: 2 660
Астарта, много се радвам, че вече ти олекна и всичко е ок! Сега не ти остава нищо друго освен да бременееш с удоволствие! Grinning

Seevgi, явно си малко по-емоционална сега, не се притеснявай излишно!  Hug Не е възможно девет месеца да си спокойна и за нищо да не се нервираш, така че не си го поставяй за цел. Това повече ще те натовари. Не мисли постоянно за това дали си ядосана, дали това се отразява на бебето. Ядосай си е спокойно, после ще ти мине  Grinning

 preggo Престрашавам се да се запиша официално в темата. Това е част от терапията ми против притесния  Mr. Green Даже линийка си сложих! Тааа - първа бременност, 26 години, Бургас. За термина - според калкулатора е 22.07, но нали овулацията ми беше седмица по-рано, та си харесвам 17.07 - чудесна дата за рожден ден!

# 36
  • Сливен
  • Мнения: 9
 Честито на всички новодошли и от мен !  Лека бременност, много усмивки и никакви лоши мисли  !

Seevqi  , такива са си шефовете " Винаги са прави , и да са седнали пак са прави"  ,не му обръщай внимание  , аз ги имам трима такива , но откакто съм бременна  въобще не им се стягам , само не знам как и кога да ги сюрпризирам, защото при нас не желателни болничните , аз съм и сама счетоводителка  .

Мами,  стискайте палци моето малко Раче да си намерило правилното местенце ,  защото  след приключвам и отивам да чуя на доки тежката дума .

Чао за сега ще ви пиша чак утре сутринта за резултата !

# 37
  • Мнения: 2 171
Севги, разбирам те напълно, защото бях в абсолютно същата ситуация с първата ми бременност и решението, което взех тогава беше, че си останах вкъщи. Вземах си болнични от втория месец, та така до деветия. Не съжалявам за решението си, макар че финансово не ми беше никак лесно. Все пак прецених, че спокойствието ми е по-важно. Прецени си сама, но ако не се чувстваш добре и не виждаш начин да промениш нещо в работата си, може би трябва да помислиш и за алтернативно решение като болничен например.

Патишонка, като ти погледнах лентичката видях, че сме в една и съща г.с. и дните са еднакви. Ако искаш си изчисли термина в Зачатие. Там калкулатора изчислява термина като взема под внимание освен датата на последната менструация, продължителността на цикъла и дължината на лутеалната фаза, така че е по-точен според мен. На мен той ми показва термин 18.07, а калкулатора в БГ Мамма - 20.07. Пиши после какво ти е показал на теб, че ми е интересно.

# 38
  • София
  • Мнения: 403
Здравейте пак! Забравила съм да си напиша термина - 04.07. Може ли някоя от вас, която има термин около тази дата да ми каже при прегледа видяло ли се е вече бебчето. Вчера бях на преглед и се видя само сакчето. Много се притеснявам да не е куха бременност или може би просто още е рано.

# 39
  • Мнения: 7
Patishonka, marieta_78, Астарта благодаря ви много за милите отговори. Добре ми дойде и се успокоих. А и ходих да си купя шоколад и той ми дойде добре. И аз още не съм казала на шефа. С първата бременност бях пак тук. И след толкова скоро време не знам как ще го приеме. Но и безтуй мисля да напусна когато излизам в майчинство. Живея във Истанбул и тук майчинството е само 4 месеца. 2 преди и 2 след раждането. Имам право и на 6 месеца неплатен отпуск но при частна работа не позволяват и направо напускаш работа. Де да бях в България  Laughing  Но и там май някои майки рано се връщат на работа.
Чао от мен засега lalalala

# 40
  • Мнения: 6 901
Здравейте момичета Simple Smile
Честно казано от вчера имам едни притеснения и реших да ги споделя с вас. Много се радвам, че най-вероятно съм бременна, но има едно нещо, което ме притеснява. Имам раничка на шийката на матката, откриха ми я преди няколко години като ходих за първи път на гинеколог. Тогава ми я мазаха с нещо и ми казаха, че се подобрявала. По-късно си правих цитонамазка, резултатът беше ПАП 2 и ми казаха, че е нормално. И от тогава не съм ходила на лекар, вече беше крайно време да отида за цитонамазка, но открих, че гинеколожката ми се е изместила и докато се чудех какво да правя май направихме бебето.
Още вчера споделих с момичетата в "Искам бебе" защото и преди съм писала там по този въпрос. Е, стреснах се малко. Казаха ми, че от бременността вирусите могат да еволюират, което хич не е хубаво. Друго момиче пък, на което са му открили раничката по време на бременността е имало постоянни кръвоизливи от нея.
И така, мислех си като отида на преглед първия път да искам и цитонамазка, защото не съм си правила от 2 години, но в другата тема казаха, че май е опасно и може да се предизвика аборт. Така ли е наистина? Ще се консултирам и с лекаря разбира се, просто ми се иска да знам какво да очаквам. За капак от известно време май имам и някакво бяло течение, надявам се да може да се лекува сега. Изобщо много неща са ми неясни и доста се притесних и исках просто да споделя с вас.

# 41
Здравей Бухтичка!
И аз имам бяло течение -бременна съм на 4 седмици ,но пък мен то и никога не ме е оставяло.
Маменца я кажете-нормално ли е да имаме и сега такова течение newsm78.И дали ще стане да се лекува по някакъв начин? Sad
I

# 42
  • София
  • Мнения: 545
елен@, като гледам и ти си имаш един юлски сладур - с 2 дни по-голям от моята Wink

Да така е, но пиша при августинки 06, защото терминът ми беше на 16 август  Simple Smile

Бухтичка, не се притеснявай, преди да си говорила с лекар. При всеки е различно. Не се шашкай излишно  Peace
А за течението е нормално и не се лекува с нищо, освен ако няма някакъв проблем (обикновено гъбички), по принцип по време на бременността се засилва. Трябва да се вземе секрет и да се изследва.

# 43
  • Мнения: 6 901
Здравей Бухтичка!
И аз имам бяло течение -бременна съм на 4 седмици ,но пък мен то и никога не ме е оставяло.
Маменца я кажете-нормално ли е да имаме и сега такова течение newsm78.И дали ще стане да се лекува по някакъв начин? Sad
А, то и аз доста време съм имала, но като ходих още преди за раничката ми го излекувах. И сега взе, че ми се появи пак преди известно време, много е досадно.
Много ви благодаря момичета, действате ми много успокояващо Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 53
Здравейте мамчета, да се похваля и аз, че днес видях моята точица:) Много съм щастлива, имах куп въпроси за доктора, но така се развълнувах, че всичко забравих и после му звънях по телефона допълнително. Сега се заемам да изчета всичко, което сте изписали днес:)
Patishonka, докторът ми показа плодния сак, каза че изглежда много добре, че е точно където трябва, че всичко е наред, беше много доволен. Записа ми снимката на дискета и излезе да поздрави и бащата:) След десет дни ще ходя да видим сърчицето:)

Последна редакция: чт, 15 ное 2007, 20:19 от Katche

Общи условия

Активация на акаунт