Хранене на 2 мес. бебе

  • 1 230
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Момичета здравейте. Днес ни сложиха ваксината Пентаксим ...Вече сме на 2 месеца и 4 дни - я ми кажете по колко давате на децата ви на тази възраст да ядат? Ние сме само на адаптирано мляко Фризовом и аз му давам около 150 гр. Ядем 5-6 пъти на ден.... Доктора разбира се ми се скара защото съм му давала много храна, а то горкото като не му стигне си плаче ... Благодаря за отговорите Ви.


Кристиян е роден на 10.09.2007 г.

# 1
  • Мнения: 4 111
Давай му колкото му се яде, аз не бих оставила детето си да пищи от глад, защото така казал педиатъра и гледа децата по някакви шаблони.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
То детето си показва колко иска да яде. Въобще не се притеснявай какво е казал доктора, щом е гладно бебчето естествено, че ще му даваш- на диета ли да го оставиш?

# 3
  • Мнения: 724
И аз не слушам педиатъра по колко да давам.Детето само си показва колко иска.

# 4
  • Мнения: 331
На два месеца Велина ядеше по около 100 грама, 6 пъти дневно... Сега пак яде толкова, само че по 5 Simple Smile Не си дръж гладно детето, сега може да яде повече, по-нататък може да яде по-малко... Аз поне не съм чувала за дете, което да яде, спи, ака, и изобщо, което да расте изцяло както е по книгите... baby_neutral

# 5
  • Мнения: 27 524
Отговорих ти на същата тема в другия подфорум. Няма нужда от две еднакви  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 144
То детето си показва колко иска да яде. Въобще не се притеснявай какво е казал доктора, щом е гладно бебчето естествено, че ще му даваш- на диета ли да го оставиш?
АЗ СЪЩО МИСЛЯ ТАКА

# 7
  • Мнения: 554
Абе то наистина да не остане гладно, но не е и по-добре да му се разшири стомахчето, много е мънинко още за 150гр., ние сме на 130гр. още, поне на 140гр. го смъкни, но твое си е детето ти си решаваш разбира се.

# 8
  • Мнения: 1 121
На 2м. е нормално бебето да изяжда около 120-130мг., но ако е гладно, давай му толкова, колкото му се яде.

Формулата за изчисляване е следната: 1+възрастта+0, следователно за 2м - 120, за 3м-130, за 4м-140 и т.н. Но това е само ориентировъчно. Важното е да се водиш по детето Wink

# 9
  • Мнения: 368
Има моменти, в които бебето иска повече. И ние минахме през такъв период, в който на 6 седмици ядеше 7 пъти по 160 грама смесено - кърма + АМ. Сега е само на кърма и зорлем изяжда 100 грама и не винаги докарва 6 хранения.

Можеш да му намалиш храненето като след определеното количество (примерно 130 гр.) додадеш малко водичка. Аз не бих, но това е вариант.

# 10
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
То детето си показва колко иска да яде. Въобще не се притеснявай какво е казал доктора, щом е гладно бебчето естествено, че ще му даваш- на диета ли да го оставиш?
АЗ СЪЩО МИСЛЯ ТАКА
Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 5 707
Ние сме на 3 навършени месеца и ядем по 130,140 мл. готово АМ. Имахме обаче един период преди месец когато му давах 150,170 мл готово АМ просто си беше гладен.Педито ни се скара и така минахме на по малка доза и да кажа,стига му но просто си е лаком Mr. Green  сповече повръщаше! 

# 12
  • Мнения: 9 973
 Shocked Heart Eyes Heart Eyesние по 90 ядяхме тогава.Сега редуваме100-140-100-140..............бебешка му работа!!!!!!!!!!!

# 13
  • Мнения: 14 133
Не слушай педиатъра. Да си хапва сладурчето колкото иска. Целувки!!!!! Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 199
Когато бебка беше на 2мес. ядеше също по толкова, че и повече. И на нас педто ни се скара, но за мен беше важно бебка да е нахранена и да се чувства добре( с по-малко не се наяждаше) и не намалих грамажа. Мисля, че не съм и разширила коремчето. Сега сме на 3мес., яде по 5пъти и даже вече има дни, в които нито веднъж не си изяжда 150-те грама( просто й се яде по-малко). Така, че не се притеснявай! 

Общи условия

Активация на акаунт