Хранене на 2 мес. бебе

  • 2 013
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 164
Момичета здравейте. Днес ни сложиха ваксината Пентаксим ...Вече сме на 2 месеца и 4 дни - я ми кажете по колко давате на децата ви на тази възраст да ядат? Ние сме само на адаптирано мляко Фризовом и аз му давам около 150 гр. Ядем 5-6 пъти на ден.... Доктора разбира се ми се скара защото съм му давала много храна, а то горкото като не му стигне си плаче ... Благодаря за отговорите Ви.


Кристиян е роден на 10.09.2007 г.

# 1
  • Мнения: 27 524
На тази възраст синът ми ядеше 5 пъти между 180 и 250мл, зависи от часа. Не слушай доктора в този случай, а му давай колкото и когато му се яде. Няма от какво да се притесняваш.

# 2
  • Мнения: 1 209
На 2 месеца синът ми хапваше 5 или 6 пъти по около 150г. адаптирано мляко.
Всяко дете има индивидуален апетит и нужди, тъй 4е слушай твоето- то ти подсказва.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Ооо я стига с тези историиии...да не му даваш да яде..айде сектир Twisted Evil
Моят на тази възраст ядеше Аптамил 6-7 пъти на ден по 15-160мл.

# 4
  • Мнения: 438
Щом е гладно детето и си иска давай му.  Wink На 3-я месец мисля беше наща педиатърка ми каза че много е качил и трябва да му намаля храната,та аз взех че я послушах,при което детето като ревна по цьял ден ревеше,затова щом си иска давай му.  Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
На тази възраст ядеше 5 пъти по 120-130 мл.

# 6
  • Мнения: 46 510
Не помня, давах, колкото и когато искаше.

# 7
  • Мнения: 161
Нелия докато не стана на 4,5 месеца нямаше никакъв режим, т.е. ядеше тогава когато си поиска и толкова колкото си ска. Изяждала е и количества от 200 мл и такива от 60 мл. Ядеше по 8-10 пъти на ден, включително и нощно време. Чак сега имаме нещо като режим т.е. има 3 часа между хранене, продължава да яде нощем поне веднъж. За лека нощ тази вечер изяде към 300 мл мляко. И не повръща. Не е дебела тежи над 8 кг, но пък е дълга. Не мога да търпя да реве от глад!
Давай на детето да яде колкото си иска, може би е от лакомите:)

# 8
  • Мнения: 1 335
Моето момченце си хапва по 190мл (170 АМ + 20 кърма Simple Smile) по 5 пъти на ден. Режима сам си го направи. А и на мен ми се скара лекарката ама като видя че си наддава добре не прекалено, а и като си спомни че се роди 3,900 каа че няма проблем, то си е голямо детето. Така че си храни детенцето колко си иска и не се връзвай на педита Simple Smile

# 9
  • Мнения: 9 481
На тази възраст синът ми ядеше 5 пъти между 180 и 250мл, зависи от часа. Не слушай доктора в този случай, а му давай колкото и когато му се яде. Няма от какво да се притесняваш.
#Crazy Блонди, това мноооого ....250лм.. #Crazy #Crazy #Crazy

# 10
  • Мнения: 491
И аз давах по 150-180ml Фризовом,но детето си ги пиеше,и не ми се събужда през нощта или през деня да реве от глад.Не я слушай педиатърката,моята ми беше казала,че ако давам толкова много АМ детето ще стане с наднормено тегло.Сега е на 6 месеца и е 8кг,което си мисля,че е нормално.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз давах колкото и когато искаше.Винаги съм правила малко повече АМ/като количество/.

# 12
  • Мнения: 27 524
#Crazy Блонди, това мноооого ....250лм.. #Crazy #Crazy #Crazy

Ами, много, малко, толкова изпиваше понякога  Grinning

# 13
  • Мнения: 508
Блонди,като прочетох 250 не повярвах на очите си Grinning,но като гледам какво слънчице си имаш се убеждавам, че всичко е строго индивидуално.Моята принцеса едва ,едва изпиваше по 100 мл. на тази възраст.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 719
Ние на тази възраст както и в момента ядем по 5 пъти на ден и по 130/140 мл. готово АМ!
Малкия до преди 2 дни също беше на Фризовом и все си беше гладен обаче   Mr. Green
Сега сме си пак на Аптамил и всичко е ок!  Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 672
Миналият месец си хапвахме по 5 пъти на ден АМ средно между 140 и 160мл. Съсем нормално си хапвате. Ние сме само месец по-големи а си хапваме по 180, а вечер дори 200мл.

# 16
  • Мнения: 2 908
На 2 месеца ядеше 6-7 пъти по 120-130мл-не повече Naughty,като по-голямата част от тези максимум 130мл бяха кърма.Друг въпрос е,че тя можеше да изяде и 200,но повръщаше като звяр после,та аз я спирах до това количество-не ми е плакала после.Ако пък чак толкова реве и не повръща,може да му дадеш повече.

# 17
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Следвай единствено нуждите на детето.
Ако прецениш че наддава прекалено може част от млякото да се замести с вода.
Мисля обаче че то само ще регулира порциона си.....и те като голямите хора...един път много хапват, друг път пък може да не са гладни.

# 18
  • Мнения: 28
Nie sy6to sme na 2 meseca i qdem Frisovom. Moqta lekarka mi kaza da mu davam po 120 grama, no si mislq, 4e ne mu stiga, za6toto se budi posred no6t i rewe ot glad, a dokolkoto znam ne trqbva da qde ve4er. Wqrno li e i dali tova koli4estvo mu e dostaty4no??

Ние също сме на 2 месеца и ядем Frisovom. Моята лекарка ми каза да му давам по 120 грама, но си мисля, че не му стига, защото се буди посред нощ и реве от глад, а доколкото знам не трябва да яде вечер. Вярно ли е и дали това количество му е достатъчно??

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 13:19 от Vivi

# 19
  • София
  • Мнения: 15 219
Нормално е на 2 месеца бебето да се буди нощем гладно. На тази възраст повечето бебета имат нощно хранене. Давай му мляко и не се притеснявай. Детето ти само ще се откаже от нощното хранене-в някакъв момент просто ще спре да се буди.

# 20
  • Мнения: 145
Здраей и аз подфкрепям всичко казно по горе.На тази възраст ние си хапвахме на поискване горе долу 5/6 пъти от 100 до 180мл.Слушай детето то ще ти подсказва какво и колко.
Успех

# 21
  • София
  • Мнения: 430
Н 2 месеца хапваше по 130мл на 7 хранения. Сега изведнъж започна по 200мл, но отново 7 хранения  Shocked което бих искала да попитам нормално ли е..дефакто той пропуска само едно хранене, това в 00.00 часа. Яде към 21 и след това в 3 през нощта.

# 22
  • Мнения: 9
Н 2 месеца хапваше по 130мл на 7 хранения. Сега изведнъж започна по 200мл, но отново 7 хранения  Shocked което бих искала да попитам нормално ли е..дефакто той пропуска само едно хранене, това в 00.00 часа. Яде към 21 и след това в 3 през нощта.
И моичкия така си хапва-на два месеца е -130мл на 6-7 хранения. Никога не съм го ограничавала в яденетата, кагато е гладен му давам, било и в 2 и в 3 през нощта,все пак паузата от 6 часа си я прави между 21 и 03 часа обикновено.
Сега на 6ти ще видим как му се отразява, но по това което виждам, си наддава нормално.

# 23
Здравейте, ние сме на 2 месеца и половина. Още с прибирането от болницата хранех малкия когато и колкото поиска. В резултат на което от 2кг 710г при изписването, на последната консултация бяхме 4кг 960г. Педиатърката ми направи забележка, че детето няма режим на хранене и аз се опитах да въведа някакъв ред. Защото иначе коликите се усилвали, сънят ставал неравномерен ... newsm78 Сега сме го докарали до интервал от приблизително 3 часа между храненията, но все още ядем и през нощта. Лъчко ми е първото детенце и в началото много се притеснявах дали ще бъда добра майка, дали ще се грижа ПРАВИЛНО за него и т.н. След това реших, че детенце знае по-добре от мен от какво има нужда и поне докато не проговори и не започнем да се разбираме, ще се съобразявам с него.

# 24
  • Мнения: 161
Защо трябва на два месеца бебе да има режим на хранене? Само това не мога да разбера и да яде през 3 или 4 часа? И какво означава през нощта не трябва да яде - това са пълни глупости!!! Като иска да яде детето - да яде когато и колкото си иска! То само рано или късно ще си направи режим. Дъщеря ми яде близо 200 мл АМ на ядене и изтрайва 3 часа едва, но все пак е на 5 месеца и още не съм и заместила ядене с пюрета та да ме остави на мира за 4 часа например! Щото то това в крайна сметка е режим на бебето - да знае майката че еди колко си часа няма ангажимента да го храни. Какво толкова има да се забъркат няколко грама АМ?

# 25
  • Мнения: 1 674
Давай,колкото иска.Щом реве и мислиш,че друга причина няма,не мъчи детето.Не робувай на мнението на другите.Ти сама ще усетиш по колко и кога да храниш детето си.

# 26
  • Мнения: 508
Защо трябва на два месеца бебе да има режим на хранене? Само това не мога да разбера и да яде през 3 или 4 часа? И какво означава през нощта не трябва да яде - това са пълни глупости!!! Като иска да яде детето - да яде когато и колкото си иска! То само рано или късно ще си направи режим. Дъщеря ми яде близо 200 мл АМ на ядене и изтрайва 3 часа едва, но все пак е на 5 месеца и още не съм и заместила ядене с пюрета та да ме остави на мира за 4 часа например! Щото то това в крайна сметка е режим на бебето - да знае майката че еди колко си часа няма ангажимента да го храни. Какво толкова има да се забъркат няколко грама АМ?
Не съм напълно съгласна режима е важен за детето и едва ли майките се стремят към него, за да имат повече свободно време.А иначе съм против ако детето е гладно  и плаче да се лишава от храна,затова режима се прави според детето Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 522
На тази възраст дъщеря ми ядеше на поискване. Колкото-толкова. Не съм се старала да правя режими или да следвам схеми с които бебето ми определено не би се съгласило.

# 28
  • Мнения: 40
 Ние сме приблизително на същата възраст и изяждаме 130-140 мл на хранене от 6-7 пъти дневно . На 3 часа я храня , защото в началото имаше много колики и не можеше да се разбере дали плаче от глад или от колики, пък и честото хранене ги засилват само.

Сега от време на време започна да не се буди нощем и да издържа 7-8 часа без храна, но после като се събуди такъв вой надава ...  Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 574
Nie sy6to sme na 2 meseca i qdem Frisovom. Moqta lekarka mi kaza da mu davam po 120 grama, no si mislq, 4e ne mu stiga, za6toto se budi posred no6t i rewe ot glad, a dokolkoto znam ne trqbva da qde ve4er. Wqrno li e i dali tova koli4estvo mu e dostaty4no??

Ние също сме на 2 месеца и ядем Frisovom. Моята лекарка ми каза да му давам по 120 грама, но си мисля, че не му стига, защото се буди посред нощ и реве от глад, а доколкото знам не трябва да яде вечер. Вярно ли е и дали това количество му е достатъчно??

Моля, пишете на кирилица.
Когато моя бебо беше на 2,5 мес.се отказа сам да се буди  Hug,ядеше по 160г.по 6 пъти на ден.Пробвах като се събуди да му давам чай ,но резултата беше заспиване и пак сабуждане след 1 час.И продължих да му давам АМ в 02 ; 04;06часа Cry.Нямаше никакво наспиване от моя страна.Така че остави бебо сам да си покаже режима.

# 30
  • Мнения: 508
На тази възраст дъщеря ми ядеше на поискване. Колкото-толкова. Не съм се старала да правя режими или да следвам схеми с които бебето ми определено не би се съгласило.
ОК-но ние нямаме никакъв проблем с режима.Незнам до детето ли е или се дължи на моето старание,но откакто се е родила сме си така Peace

Общи условия

Активация на акаунт