Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте момичета,

пускам темичка за противозачатъчните, надявайки се че ще има интерес от ваша страна.Много ми се иска ако може всеки да сподели своя опит и мнение по темата.

Аз започвам първа.
След раждането на децата разбира се дойде и решението за "защитата".Ако прочетете отчаяната ми тема: как се справяте с 15 месечни" ще си обясните защо. Laughing
И така след консултации и допитване се реших на хормоналната спирала Мирена.Сега, след близо 8 месеца обаче, започвам да обмислям дали да не я махам.Защото:
надебелях цели 10 кила за  8 месеца а бях на гордите 2 килограма разстояние от пред-забремнялото си ниво,
косата ми определено не е в отлично състояние
гърдите - ужас.толкова не са ме боляли дори по време на бременността
най=гадното : подува ми се тялото от вода и приличам на кошмар #Cussing out

като прибавим корема , наследство от бременността с близнаци и това написано по =горе съм една картинка. EmbarassedНе само че нямам желание за секс , ами и като се знам и видя как съм и умира всичко #2gunfire

Как е при вас? Има ли някой със същите проблеми и влияние от Мирена.Какво е мнението ви?
Чакам с нетърпение нови попълнения

Последна редакция: чт, 15 ное 2007, 15:59 от Zwillinge

# 1
  • Старата столица
Ами махни я тогава.Явно не е за теб този начин на предпазване.
Сега всеки ще ти каже от какво е много доволен,та да започна Wink
Пила съм Регулон - орален контрацептив.Мнооого съм доволна Peace

# 2
Аз се предпазвам с противозачатъчни. В момента съм на Линдинет. Нямам проблеми. Не съм напълняла. Няма страничини ефекти.Преди бремеността ползвах и други марки. Не съм пробвала спирала. Доки е абсолютно против да ми постави.  Naughty Не била подходяща за организма ми. Явно и при теб е така. Късмет!!!  Heart Eyes  bouquet

# 3
  • Плевен
Преди да забременея пиех Диане 35,много добре ми действаше,бюста,косата и кожата ми бяха супер,не съм качвала килограми,но различните контрацептиви на различни хора действат по различен начин,така че трябва да намериш най добрия за теб.

# 4
Преди да забременея пиех Логест и бях много доволна от тях. Сега не пия нищо, не се пазим много-много... пък каквото стане Wink
Аз на твое място бих свалила спиралата. Защо не обсъдиш с лекаря си преминаването към ОК?

# 5
  • София
Преди да забременея, пиех  Ясмин главно заради поликистозни яйчници и респективно нередовен цикъл, а и за контрацепция. Не съм имала абсолютно никакви странични реакции и смятам като спра да кърмя, да ги започна отново. Peace

# 6
  • Far away from here...
Преди да забременея, пиех  Ясмин главно заради поликистозни яйчници и респективно нередовен цикъл, а и за контрацепция. Не съм имала абсолютно никакви странични реакции
И при мен беше така. Сега, обаче, се страхувам да ги започна пак, понеже не се преоръчват за жени, които пушат  Embarassed. А и заради разните му там рискове от рак на гърдата  Rolling Eyes.
Иначе (освен основния им ефект) ми действаха много добре, особено на кожата и теглото.

# 7

И при мен беше така. Сега, обаче, се страхувам да ги започна пак, понеже не се преоръчват за жени, които пушат  Embarassed. А и заради разните му там рискове от рак на гърдата  Rolling Eyes.
Иначе (освен основния им ефект) ми действаха много добре, особено на кожата и теглото.
За пушенето е за жени над 35год. Рискът от рак на гърдата е нищожен.

# 8
  • София
Пиех Цилест. Регулира ми цикъла, нямаше никакви странични реакции при мен.

# 9
  • Велико Търново
Преди да забременея пиех Жанин,но малко се изнервях всеки ден телефона ми да ми напомня кога трябва да си изпия хапчето.Сега след като родих си сложих спирала-Copper-T-и съм по-доволна и по-спокойна,но все пак изборът си е твой и на твоя гинеколог.Успех!

# 10
  • София
и на мен ми изписаха Ясмина, заради поликистозни яйчници. не съм ги почнала още, притеснявах се от странични ефекти. радвам се да прочета, че няма.

# 11
Аз преди да забременея съм пила Жанин - бях доволна, нямаше лоши странични ефекти. Повлия благоприятно на обилната ми и болезнена менструация. Сега мисля пак да ги започна.

# 12
  • Бургас
Здравейте Мами.Никога до сега не съм писала във форумите.Казвам се Теди от Бургас 34 годишна.Предварително Благодаря на всички които решат да ми отговорят.Имам следния проблем- от една година съм със спирала Мирена.Освен че ми намаля цикъла нямам с какво друго да я похваля.Ужасно много ми се наду корема,имам косопад а да ни ви говоря за пъпките които ми излизат освен по лицето , но и по цялото тяло.Моля ви отчаяно дайте ми съвет.Имали други с подобни проблеми или аз само съм с оплаквания. Cry

# 13
  • София
Преди да забременея пиех противозачатъчни може ни 5-6 год. Бях доволна, с изключение на последните - Линдинет 25, имах чувството, че много се потя от тях, а хем започнах да ги пия зимата.  Crazy #Crazy ooooh!

За Мирена - с такава спирала съм от 4 месеца. По никакъв начин не я чувствам, нямам никакви странични ефекти. Първите 2 месеца все още кърмих - промяна в килограмите ми не е минала. От 2 месеца съм на диета - за сега върви отлично, 10 кг. свалих.  Т.е. Мирена при мен по никакъв начин не влия на килограмите:peace:

Чудя се - сигурна ли си, че тези симптоми са точно от спиралата? Просто хормоните наистина са в много минимални количества, а и все пак действат локално.  Thinking Ако искаш я махни все пак, но тогава не мисля, че противозачатъчните ще са добро решение. Те са много по-високо дозирани и, ако наистина тези симптоми се дължат на Мирена, не мисля, че хапчетата ще ти се отразят добре.

# 14
  • Толбухин
Ще я следя темата с голям интерес-точно бях се навила да си слагам Мирена след месец два.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт