Разликата между децата в семейството

  • 4 518
  • 112
  •   1
Отговори
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Според вас каква е най-добрата разлика във възрастта на децата в едно семейство?

# 1
  • sofia
  • Мнения: 769
Между двете ми деца има 4 год. разлика и мога да кажа, че баткото гледа и сеотнася към сестра си като пораснал човек, няма ревност и му е интересно как се променя малката и даже се гордее с нейните постижения. А и за мен е по лесно, защото разбира какво да прави и какво не.

# 2
  • Мнения: 2 494
Според мен най-хубаво е с разлика около 5-6 години,не повече  може и 4 но гласувах с последния отговор. Не съм привърженик на малката разлика, може и да е добре за децата, но родителите трудно се справят и винаги се налага много да им се помага, а аз дай Боже да съм добре искам сама да си ги отгледам, а не баби и лели да ми гледат децата.
 Heart Eyes

# 3
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Между моите ще бъде 4г.Дай Боже всичко да е наред.Когато дъщеря ми стана почити изцяло самостоятелна,реших, че вече е време.Не разчитам на ничия помощ. Grinning

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
По-рано мислех "2", заради по-голямата близост между децата. Но всъщност по-добре и за майката е "3". Такава разлика се надявам да постигна и за моите деца Wink

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
"Каква е най-добрата разлика между децатав едно семейство? "

 Arrow тази, която родителите сметнат за най-добра и Господ се съгласи с тях  Flutter

П.П:поради това си мислене не съм гласувала конкретно

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
за мен лично най-добра щеше да е разликата от 5 години, но кой ме пита

# 7
  • Мнения: 4 358
За мен добра е разликата 3-4 години.
При нас така се стекоха нещата, че решихме да избързаме малко и живот и здраве, децата ни ще имат почти 3 години разлика.

# 8
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Гласувах с 5год,но всъщност истината е че искам и по-голяма,може би 6-7години

# 9
  • Мнения: 819
Според мен най-добрата разлика е по- голяма от 5 години Grinning
А нея я няма в анкетата Laughing
Между мен и сестра ми разликата е 11 години и се разбираме прекрасно!!!
Надявам се да е така и с моите две момиченца.

# 10
  • Мнения: 460
Ние сме за това, да е по малко от 2 и по голяма от 7, разбира се това е доста крайно, но казват че тогава децата проявяват най малко ревност. Справяме се успешно, дребосъците много се обичат и не могат един без друг:)  Важното е да са обичани, всеки сам решава каква разлика ще е добре за атмосферата у дома. Ех, много  хубаво нещо са децата, ние след 7-8 години пак ще поработим по въпроса Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 2 300
Най-добра за кого - за децата или за родителите?
Не гласувах, защото за мен не съществува такова понятие като "най-добра разлика" между децата...ами ако децата са 3 или повече...тогава коя ще е най-добрата разлика...

# 12
  • Мнения: 3 932
3-4 години според мен е оптималния вариант.

# 13
  • Мнения: 3 334
Най-малко 4 години.Много е трудно според мен отглеждането на деца с по-малка разлика.

# 14
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Скоро ще навърша 31 и искаме да имаме още едно дете /ако имаме финансова възможност и две/. Вече се замислям за следващото. Разликата със сестра ми е 13,5 години. В момента тя е в пубертета и доста ревнува от бебето, защото преди и обръщахме много повече внимание и я глезех като мое дете.

Общи условия

Активация на акаунт