Кърмене и жълтеница

  • 939
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте,става въпрос за малко бебенце на 1 месец,не е минала все още жълтеницата.Казали са на майката да спира кърмата и да минава на адапте,за да се изчисти жълтеницата #2gunfire.
Какво мислите по въпроса?
Аз и се обадих и казах да не спира кърмата,но на нея това и го казала педиатърка от "Токуда" и тя мисли,че там са най-компетентни.Като минела жълтеницата можело пак да кърми,а за тези няколко дни или седмица няма ли да се отбие бебчето?
Помагайте със съвет.
аз благодатение на този форум си кърмя моето момиченце вече 9 месеца,ако бях слушала педитата и бабите досега да съм я отбила 100 пъти Wink

# 1
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Ами аз не съм компетентна,но само мога да кажа,че и моя бебо беше с жълтеница и почти месец я изчиствахме,но педиатърката нито веднъж не ми е казвала да спирам да кърмя.
Аз лично съм кърмила Peace,но и жълтеницата беше лека,ако въобще има лека и тежка.
Дано се включат наистина знаещи мами.

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Чувала съм за подобни случаи  и бях чела, че се спира кърменето, но за 24 часа. Хубаво си казала да не преминава на АМ . Може да питаш Хедра или другите момичета, които помагат,  на личния.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 801
Здравей! Имах същия проблем със сина си (също раждах в Токуда и познавам лекарите там). Давали са ми идеи всякакви: да спра да кърмя, да си изварявам кърмата, да давам подсладена вода или глюкоза, но не направих нищо от това, което ме съветваха, защото бях убедена, че трябва да продължавам да кърмя. Жълтеницата беше упорита, мина ни едва към края на 2 месец, но Ники имаше апетит, пишкаше нормално, абе с две думи беше здрав, с изключение на жълтите склери. В никаъв случай да не спира да кърми, защото ако спре за ден- два, жълтеницата ще изчезне, но после пак ще се появи с кърменето. Това е т.нар. кърмаческа жълтеница, да не се шашка и да не слуша тези педиатри от руската школа, които ни учат да храним децата си на 3 часа, да спираме нощното хранене, да предлагаме вода задължително, а и да спираме да кърмим...Успех и търпение!

# 4
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Напълно подкрепям мнението на sise_to . Да си кърми детето и да не се притеснява. Ние изкарахме жълтеницата за 40 дни и не съм спирала да кърмя. Според нашата педиатърка това си е напълно нормално и спирането на кърменето е много стар метод, който вече не се препоръчва. Предписа ни глюкоза, левулоза, преварена вода със захар, само преварена вода и ги редувахме между храненията. Признавам си, че не винаги съм давала едно от тези неща, защото имах и желание да си увелича кърмата. Ще мине от самосебе си.   bouquet

# 5
  • Мнения: 753
Същият проблем имах и аз.
Бебо беше с тежка жълтеница. Аз все съм го кърмила. Опитахме глюкоза, но не искаше да пие нищо освен кърма!Накрая му мина с Фенобарбитал.
Това,което разбрах е: МНОГО Е ВАЖНО ДА УСТАНОВЯТ ОТ КАКВО Е ПРЕДИЗВИКАНА ЖЪЛТЕНИЦАТА!
ПРИ НАС МАЙ Е ОТ ТАТКОТО ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНОСТ. /НЕ Е ОТ РАЗЛИЧНИ КРЪВНИ ГРУПИ НА МЕН И БЕБО, НЕ Е ОТ ВИТАМ "К",КОЙТО МУ БИХА СЛЕД КАТО ПОВЪРНА НЕЩО ЧЕРНИЧКО В БОЛНИЦАТА - МАЙ Е ГЛЪТНАЛ КРЪВ ПРИ СЕКЦИОТО КАЗАХА НАКРАЯ/. Та да се знае как да се изпекува тази жълтеница!
Свеки не е изследвала мъжа ми за тази предразположеност,но сега той ще го направи, за да знаем какво е положението и за друго бебче!
И последно, на моят бебо няколко пъти му следиха билирубина, че накрая беше много пожълтял /преди да почнем фенобарбитала/.

# 6
  • Мнения: 545
Здравей!Лора беше със силно изразена жълтеница,но не съм спирала да я кърмя!Кърмата действа разхлабващо,а жълтеницата се дължи на по-високо съдържание на билирубин.Той се изхвърля с акането,а не пишкане,затова аз дори вода не давах,за да не си запълва излишно стомахчето.Това е единствения период,през който съм я будила на час и половина-два за ядене.
Дано се включат и други,по-опитни майки!
Колко е билирубина?

# 7
  • Мнения: 65
Нашата жълтеница също продължи почти от 40 дни. Не спрях да кърмя сина си. Не съм давала вода, защото той категорично отказваше. Още в болницата не изследваха за несъвместимост на кръвните групи, но нямахме такава.
 Успех и продължавай да кърмиш!

# 8
  • Мнения: 268
 PeaceАз също подкрепям да си кърми детето  bouquet

# 9
  • Мнения: 5 500
Виж в Биболиотеката има теми по този въпрос и ги разпечатай на приятелката си!
Точно жълтите бебета трябва да се кърмят за да падне билирубина.
По същия съвет на неонатолог като на приятелката ти не съм кърмила първото си дете, което както по-късно разбрах е изключитено погрешно, но явно толкова им е компетенцията на нашите "лекари"!

# 10
  • Мнения: 4 300
Имах такъв проблем, когато малкия беше на 2 месеца. Значи идеята да се замести кърмене с АМ или със загрята и охладена кърма е да се установи причината за жълтеницата.
На мен лично цеденето ми е голяма мъка. Трябваше за 2 дена да замествам по 3 хранения с АМ или със загрята кърма, но честно казано не успях. Само 2 хранения за един ден успях, но видим ефект имаше. Това беше достатъчно на педиатърката ми да прецени че няма нищо притеснително в жълтеницата. Отложихме още малко ваксината и така полека лека до 3я месец нещата се оправиха.
Така че с изкл'чение на тези 2 хранения всичко останало си е било кърмене при нас.
Различни кръвни групи и РХ сме с малкия, но доколкото разбрах проблемен е ензим в кърмата. Не знам дали има връзка с кръвната група newsm78
Не сме изследвали билирубин. Аз исках, заведохме детето долабораторията и мъжа ми като разбра че трябва да се вземе кръв от вената каза Не и толкова.
И все пак не е точно типичната кърмаческа жълтеница, повечето бебета си излизаха от родилното без нея, а моето пожълтя след като излезе.

# 11
  • Мнения: 163
Имахме същия проблем,наложи се да влезнем в болница когато бебешки беше 1 месец по други причини,но имахме и силно изразена жълтеница,оказа се че е точно от кърмата.Накараха ме да спра да го кърмя за един ден за да установят дали е от това,цял ден се цедих и хвърлях кърмата, а  на него му даваха АМ,на следващия ден жълтеницата намаля драстично и до няколко дни изчезна,после продължих да си го кърмя и така до 9 месеца.Така че не мисля, че е кой знае какъв проблем да не го кърми един ден.

Общи условия

Активация на акаунт