за ваксината против рак на маточната шийка

  • 3 101
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
някой имали представа за какво става въпрос от аптека ли се купува,колко стува , при гинеколог ли се ходи да се направи дайте някакво инфо моля  и ако кърмиш дали е проблем 

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
интересна тема - запис Peace

# 2
  • Мнения: 169
http://www.hpvgard.org/
а тук пише в кой град при кой лекар може да попиташ за ваксината и да се ваксинираш!
http://www.hpvgard.org/?page=33

# 3
  • Мнения: 350
Слага се преди 26 години и на нераждали жени. Карам по спомени от информационна брошура при гинеколожката. Така че някои друг да потвърди.   Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 212
Моята информация е,че става въпрос за ваксина,която се поставя на определена възраст.В случая възрастовата граница за тази ваксина,ако не ме лъже паметта е м/у 9-15 и м/у 16-22.
Темата е хубава и аз ще я следя с интерес!Видях,че има рекламна кампания и по медиите и се замислям да сложа такава на дъщеричката си.

# 5
  • Мнения: 169
Тук го дават наистина , че е най-ефикасна до 26 годишна възраст, макар да може да се постави и по късно. Проблема е, че ако се постави в по напреднала възраст има по голяма вероятност вече да си се срещнала с този вирус. За това се препоръчва да се сложи при момичета които не са започнали да водят полов живот. На запад тази ваксина вече е в задължителния безплатен имунизационен календар. тук има да си почакаме!

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
ohcaroline мерси Peace

# 7
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Интересно Tired
Някой знае ли причините за рак на маточната шийка?
Аз не съм чула от лекари, да знаят причините, след като не се знае причината, как може да се предпазим с тази ваксина?Лекуване на следствието вместо на причината?
Хайде стига глупости де ooooh!
И вярвате, че е ефикасно ooooh!
И още нещо - рака не е вирус, че да го срещнеш някъде ooooh!

# 8
  • Мнения: 14 486
И още нещо - рака не е вирус, че да го срещнеш някъде ooooh!

напротив - за доста от видовете рак има сериозни съмнения, съответно изследвания, че може да се причиняват от вирус. в конкретния случай има вирус /т. нар. човешки папиломен вирус/ за който е доказано, че причинява някои от видовете рак на шийката на матката. затова е направена и тази ваксина.

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ето тук в линка който  ohcaroline даде пише.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 244
bloodywhite, що дрънкаш глупости? В повечето случаи ракът на шийката се дължи именно на вирус.
Това не означава, че защитавам ваксината, не знам ефикасна ли е, но дано е.
Жалко, че е с ограничения за възраст и др.

# 11
  • Мнения: 169
Не всички видове рак се дължат на вирус, но голяма час от случаите на рак на шийката на матката са причинени точно от този вирус. Ваксината е срещу този вирус, но това не значи ,че не може да се развие рак по други причини! Ваксината действа срещу този вирус, но гаранция 100 , че никога няма да се разболееш от рак няма! За тази ваксина поне това което съм чела и разпитвала мои приятели в чужбина които се занимават с лекарства и т.н е ,че отзивите са много добри. Но тук все още е скъпо удоволствие. Мисля ,че трите дози бяха към 800-900 лв, но това беше съвсем в началото и тогава даже повечето лекари дори не бяха и чували за нея. сега не знам какви са цените ,ако някой си е правил може да сподели.

Silgard  предотвратява 91% от персистиращите инфекции, нискостепенните цервикални аномалии и преканцерозите, както и външните генитални лезии причинени от HPV типове 6, 11, 16 и 18 при жени на възраст 24 до 45 години. Това показват нови данни представени на 5 ноември 2007 г. на 24-та Международна конференция по папиломавирусите (IPC) в Пекин, Китай.

# 12
  • Мнения: 474
Ракът наистина не е вирус, но ако HPV-то не се лекува постепенно прави изменения в шийката, които прерстват в предракови и ракови заболявания - а видовете рак на шийката са наистина много..... Както пише и видовете HPV  са много, а за нещастие ваксината е само за 4 от тях
Едва ли не, най-добрия лекар онколог ми каза, че няма смисъл да се ваксинирам, за нещастие..... Скъпа е /не че има значение/ и се слага на няколко приема/не съм сигурна за това специално за това/
И наистина, причината за рака на шийката не е само тази /ако някой разбере причините за рака изобщо му трябва Нобелова награда/, но просто в последно време профилактиката е на много ниско ниво и когато се стигне до животоспасяваща операция, в хистологията на 90 % от случаите, причината е HPV.

# 13
  • Мнения: 474
Не всички видове рак се дължат на вирус, но голяма час от случаите на рак на шийката на матката са причинени точно от този вирус. Ваксината е срещу този вирус, но това не значи ,че не може да се развие рак по други причини! Ваксината действа срещу този вирус, но гаранция 100 , че никога няма да се разболееш от рак няма! За тази ваксина поне това което съм чела и разпитвала мои приятели в чужбина които се занимават с лекарства и т.н е ,че отзивите са много добри. Но тук все още е скъпо удоволствие. Мисля ,че трите дози бяха към 800-900 лв, но това беше съвсем в началото и тогава даже повечето лекари дори не бяха и чували за нея. сега не знам какви са цените ,ако някой си е правил може да сподели.

Silgard  предотвратява 91% от персистиращите инфекции, нискостепенните цервикални аномалии и преканцерозите, както и външните генитални лезии причинени от HPV типове 6, 11, 16 и 18 при жени на възраст 24 до 45 години. Това показват нови данни представени на 5 ноември 2007 г. на 24-та Международна конференция по папиломавирусите (IPC) в Пекин, Китай.


Напълно си права, и аз мисля като теб!  Peace

# 14
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Боже, и вярвате ли ?
А сега кажете, че и ваксината е безплатна и добрите чичковци доктори се грижат за Вас!
Хахаххахаха, колко наивно - рак причинен от вирус!Глупости на търкалета.Щом сте толкова наивни вярвайте си - няма проблем!
Тъй като от доста години изучавам вид медицина, която дава причината за заболяванията, а не лекува следствията и досега грешка не е дала, само ще Ви кажа - щом желаете да сте манипулирани, оставете се да ви манипулират!
Официалната медицина даже вируса на грип не може да излекува и не може да създаде ефикасна ваксина срещу него!
Вярвайте!
И дано ви предпазят вярванията ви от рак на маточната шийка, защото ваксината определено няма да го направи!
Лека вечер на всички

Общи условия

Активация на акаунт