Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Моля помагаите!!! Утре рано съм на зъболекар и ще ми вадят зъб, та ви питам колко време след поставяне на упоиката не трябва да кьрмя? Малкия е на 6м и половина но не признава нищо освен гърдата, пюрета ядем съвсем малкоа и трудно цока от шише, та сьм доста притеснена Sad
Цитирай

София, България

Нямаш проблеми да кърмиш и веднага след упойка на зъб. Аз без упойка на зъболекарски стол не сядам, а вече доста посещения имах откакто родих. Спокойно си ходи на зъболекар, но все пак го предупреди, че кърмиш.
Цитирай

София

Няма проблеми.
Оперираха ми венеца с месна упойка и хирургът каза, че мога спокойно да кърмя. Все пак, говори със зъболекаря си, няма как да не знае.
Цитирай

До хладилника, който обичам

Писах ти на лични, пиша и тук, ако има и други майки, които се интересуват:

Както са писали момичетата, няма проблем да кърмиш след местна упойка, като предупредиш зъболекаря си, че кърмиш, той ще знае каква да ти сложи. Леко и безболезнено зъболечение желая Smile
Цитирай

BG

Нямя проблем. Аз редовно ходя на стоматолог, който ми работи само с местна упойка. Така беше и по време на бременността ми. Всичко е ОК. Не се притеснявай да кърмиш. Успех
Цитирай

София

На мен при подобна ситуация зъболекарят ми каза, че за около 3 часа упойката се елиминира от организма, но като цяло не била опасна. Така че не се притеснявай. Само натърти, че кърмиш и детето не консумира други храни.
Цитирай
Страхотни сте, благодаря много за отговорите! Hug
Цитирай
браво за кърмата ,само така! еми аз знам че няма проблеми ама след като то извадят зъба няма ли да дажат обезболяващо....все пак си е болка...а аз съм много неиздържлива на болки!а искам да си направя зъбите в същотото време!
Цитирай
момичета аз ходих няколко пъти на зъболекар,незнам каква упоика ми слага, само знам че има някаква машинка  като пистолет и след убождане не сменя иглата.зъболекаря ми обясни че иглата не се сменя.знаете ли нещо по въпроса?нямало проблеми погло е после да кърмя ми каза тои.
Цитирай

София

На мен ми вадиха зъб преди 2 седмици някъде.
Получих усложниение и се наложи да пия болкоуспокояващи  Confused иначе от самата упойка няма проблем.
Цитирай

Варна

момичета аз ходих няколко пъти на зъболекар,незнам каква упоика ми слага, само знам че има някаква машинка  като пистолет и след убождане не сменя иглата.зъболекаря ми обясни че иглата не се сменя.знаете ли нещо по въпроса?нямало проблеми погло е после да кърмя ми каза тои.
Тази машинка като пистолет се казва Citojet.Всъщност упойката,която се използва е същата като при инжектирането с игла и спринцовка.Хубавото,обаче при Citojet  е,че анестезията се прави с нищожни количества анестетик,а качеството на обезболяване може да бъде по-добро!Много добър и ценен уред,не натоварва организма с големи количества анестетик.Е,скъпичък е и не всеки зъболекар го притежава.Наистина иглата за един пациент не се сменя,тъй като се забожда неколкократно между корена на зъба и връзката му с костта.
Цитирай
незнам обаче дали може да се зарази човек от такава машинка,тъй като не се сменя иглата,та нали ако я бие на някои болен и после на друг няма ли да се зарази този другия?
Цитирай

До хладилника, който обичам

незнам обаче дали може да се зарази човек от такава машинка,тъй като не се сменя иглата,та нали ако я бие на някои болен и после на друг няма ли да се зарази този другия?
Не се сменя иглата за един и същи пациент Very Happy На мен например ми бият упойка с такъв инструмент по няколко пъти в процеса на зъбодълбаене, понеже съм от квичащите пациенти.
Разбира се, за различни пациенти се слага нова игла, никой здравен работник с ума си няма да ползва една и съща игла за различни хора Wink
Цитирай

Варна

Един пациент-една нова стерилна игла,която се ползва многократно само за него и в края на посещението се изхвърля!
Да чукна на дърво,да няма такива никакви здравни работници,но да си призная попаднала бях на нещо подобно.Като бременна ми взимаха кръв за рутинните изследвания в лабораторията на 2 ДКЦ-Пловдив и работничката с иглата беше с ръкавици,които беше използвала многократно,искаше и за мен.Бяха целите изпоизцапани с кръв,наблюдавах я,че се опита да ги почисти с Тризон.Накарах я да си сложи нови,че ще се оплача да пуснат проверка от ХЕИ.Не ходете там и обслужването е отврат.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.