пяна за къдрава коса?

  • 16 793
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Здравейте мами,
косата ми е естествено къдрава. Запалих се по вашата маска за коса и вече май я правя за 6ти път. Сега обаче искам да попитам дали някой ползва пяна за къдрава коса и каква точно. Аз досега съм ползвала само на Wella Profesional & Paul Mitchel. Първата я ползвам вече няколко години и вече ми омръзна, а втората нещо не ми харесва особено. Освен това искам да попитам дали мога да слагам маската, след като съм слагала пяна преди това.... аз така правя де, но дали има полза от маската тогава? Thinking
Благодаря предварително! Hug

# 1
  • Мнения: 3 622
Ползвам пяна за перфекни къдрици на EUGENE PERMA artiste /флакончето е в червен цвят/

# 2
  • Мнения: 17 407
Предвид дългогогодишния си опит с пяната за къдрици, мога да ти кажа, че има доста по- добри продукти. Откакто открих течния фиксатор, забравих за нея Wink

# 3
  • Мнения: 410
Луизи, по коя точно маска се запали?
За моята изсушена (от боядисването) къдрава коса (с мазни корени) ползвам само маска DOVE и течни кристали.
Какъв е ефектът от тази пяна? А от течния фиксатор? Моля, споделете.

# 4
  • Мнения: 17 407
Има доста теми, в които се обсъждат продуктите за къдрава коса. Ако не те мързи потърси, че не ми се занимава в момента.
Пяната изсушава косата и оформянето  на къдрици за повечето марки е под въпрос. Ползвала съм фиксатори на Жалид и  вмомента на Роланд- определено е по- добрият. Косата ми стои мекичка и оправям само с мокри ръце. Има и дурги- на Сери, Сапфир, но нямам лични впечатления.

# 5
  • Мнения: 1 800
Мисля, че продават Catwalk нa  TIGI в България. Ако успееш да намериш продуктите им, ето товя е страхотно за къдрава коса:

http://www.realsalonproducts.com/pd_catwalk_curls.cfm

Не знам за каква маска става на въпрос. Ако е без отмиване, първо маската , след това продукта за къдрава коса, като оставиш няколко минути между двете Peace

# 6
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Аз ползвам светлосинята на Тафт за гъвкави къдрици. Резултата е задоволителен.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 381
За къдрици съм ползвала само на Вела. Сега съм с права коса и не ми трябва. Но ще следя какви варианти ще ти предложат другите.

# 8
  • Мнения: 113
Благодаря на всички за препоръките, ще се опитам да намеря тези течни фиксатори, защото имам един на L`oreal Professional, но и той стои като пяна след нанасяне, т.е. къдриците са малко по-твърди отколкото ми се иска. А за маската имам впредвид "онази" маска, с мас, тривитаминол,газ и т.н.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 815
И аз съм с естесвено къдрава, дълга коса и близо от 10 години ползвам пяна, защото в противен случай  Sick Ползвала съм различни видове - на Юнсев бях доволна, но за съжаление ми стигаше само за 4-5 пъти и трябваше да намеря заместител, същото стана и със СЕРИ - страхотна пяна, но малко количество. Сега ползвам една Велвет - черен флакон, близо 1 година я ползвам и съм доволна, поне засега. А и най-важното - стигами за около месец  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 17 546
Моята коса също е естествено къдрава и е до раменете. От доста време ползвам крема за къдрава коса (зелен) или този за грижа и съживяване(оранжев) на SUNSILK и съм много доволна. Косата изглежда жизнена, не е суха и къдриците са много хубави. А на следващия ден като стана и косата е посмачкана, е достатъчно да я разроша с мокри ръце и къдриците се оформят наново. Дори става по добре от веднага след измиването на косата. Ползвах и емулсиите на GLISS KUR, но от тях на следващия ден вече не стои добре.

# 11
  • Мнения: 411
Спрях да ползвам пяна,защото изтощава неимоверно косата ми.Ползвам това http://www.farmavita.it/eng/finishing/index.html  много е добро,не е скъпо и е икономично.

# 12
  • Мнения: 17 407
Кое от всичките неща ползваш? Laughing

# 13
  • Мнения: 113
Кой от всички продукти на Фармавита ползваш и къде в София могат да се намерят?

# 14
  • Мнения: 411
Дренке,объркала съм линка,вместо да се смееш,може да поогледаш и преди да кълвеш да видиш,че в серията има само един продукт за кърдава коса:roll:.
luizi Ползвам това с Т отпред.Слага се на влажна коса и се суши след това.Ако има дифузер е по-добре.но аз го ползвам без.А къде може да намериш,нямам представа.Пробвай по салоните.Не може да ги няма.В магазини не съм виждала,но аз съм в доста малък град и ги има само на едно място,така,че не е показателно.Определено няма да съжаляваш Peace

# 15
  • Мнения: 17 407
НЕ кълва, питах само. Wink

# 16
  • Мнения: 893
Майка ми е с къдрава и ползва Нивея...мн е доволна!

# 17
  • Мнения: 1 802
Мен ме заинтригувахте със този течен фиксатор. Ще може ли малко повече инфо за него? Какво представлява? Нещо като кристали ли?
Иначе аз ползвам пяната на TAFT extra strong 3, къдриците ми са добре 1 ден и все пак са твърди и косата ми се втежнява някак си, след като преспя косата е ужасно сплетена и гадна, номера със намокрените ръце на следващия ден при мен не минава, но си ползвам пяната ежедневно какво да правя...  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 17 407
Не е като кристалите, пак е течно иначе. Някои обаче пак изсушават косата- този на Жалид например. Зарязвай я тази пяна! Mr. Green

# 19
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Преди ползвах синята и бялата на Йънсей, стигаше ми за месец - месец и половина.
Сега ми подариха черната на Тафт - косата е хубава само за деня след изкъпването, на другия и следващите дни започва да се разпилява и оплита и никак не стои добре.
Косата ми е доста дълга - до кръста и започна да тежи и изправя от тежестта, затова и аз търся нещо за фиксиране и задържане на къдриците по-дълго от ден време
Заинтересувах се и аз от течния фиксатор. Има ли го тук в Бг и къде може да се намерят

# 20
  • Мнения: 17 407
Има ги, да. НЕ знам з акой точно питаш- всички се намират.

# 21
  • Мнения: 144
Моята коса също е много къдрава и ми е до кръста. Ползвала съм почти всякакви продукти специално за къдрава коса ни от нищо не съм доволна. От доста време вече ползвам пяната на Тафт в червения флакон ултра стронг 4. Слагам я веднага след като си измия косата без да я подсушавам. Косата ми стои мека и страхотно подредена. И след сън ми е достатъчно да я намокря само и пак става чудесна.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 634
Има ги, да. НЕ знам з акой точно питаш- всички се намират.

Виждам че си от Варна,ще кажеш ли от къде си ги купуваш.Мерси предварително  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 17 407
Понеже живея в района на Чаталджа, пиша за там- и в трите магазина  за козметика на пазара се намират( до кроасаните Браво, вътре в пазара и този срещу Баронеса-та). НА ъгъла на ЦАр Освободител и Марин Дринов- също, на 8-ми Приморски до бившата Хеброс банк в магазина със стълбичките- също. Имам предвид фиксаторите на Роланд( Уна) и Сапфир( него го има със сигурност  в последния магазин.

# 24
  • Мнения: 1 802
Дренка, благодаря ти. Ама ще я зарежа наистина, като не съм доволна...  Tired
Дано намеря фиксатор и да ми хареса де  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 17 407
МИсля, че този на Уна ще ти хареса. Дано!

# 26
  • Мнения: 11
може да използвате и гел за коса вместо пяна,но условието косата да остава мекичка изобщо не се изпълнява...положителното е че обема и фиксацията се запазват по-дълго...пък и е по-добрият вариянт за много права коса,която доста трудно се начупва само с пяна...

# 27
  • Мнения: 17 407
ИЗпълнява се, но с прaвилния продукт- Curls up се казва Wink

# 28
  • Мнения: 113
Какъв е този продукт Curls up? Да не е на L`oreal Expert?

# 29
  • Мнения: 17 407
Не. Напиши го в Гугъл и ще ти излезе снимката. ИЗвинявам се, но ме мързи в момента Mr. Green

# 30
  • Мнения: 113
Е, а от къде може да се купи в София и има ли го изобщо тук?

# 31
  • Мнения: 47
Предимно използвам продуктите на L'oreal, а именно Curl memory на tecni.art, пяна No4, също така и серията Oleo Curl и Oleo Relax, общо взето ги редувам

# 32
  • Мнения: 17 407
Е, а от къде може да се купи в София и има ли го изобщо тук?
ето го: http://www.walgreens.com/store/product.jsp?CATID=100709&id=prod376113
извинявам се за неотзивчивостта си снощи. Има го, но аз живея във Варна.

# 33
  • Мнения: 49
Е, а от къде може да се купи в София и има ли го изобщо тук?

Има го в малкото магазинче за козметика срещу съдебната палата, по-точно като вървиш по Алабин по посока на съдената палата(само че по отсрещния на палатата тротоар), пресичаш Витошка, пресичаш и следващата улица(май Асен се казваше) и малко по-нагоре няма как да не го видиш. Малко объркано май го обясних, та дано да го намериш Peace

# 34
  • Мнения: 144
Така изглежда моята коса един ден след нанасяне на тафт-а  Simple Smile http://bgphoto.net/photos/24064/o633310082597500000.JPG

# 35
  • Мнения: 17 407
МНогохубава коса! Моята обаче е по- скоро "негърско" къдрава и с пяната не успявам добре да я смачкам, освен това се изсушава много.

# 36
Ползвам на Лореал за къдрава коса и съм много доволна.  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 159
Е, а от къде може да се купи в София и има ли го изобщо тук?

Има го в малкото магазинче за козметика срещу съдебната палата, по-точно като вървиш по Алабин по посока на съдената палата(само че по отсрещния на палатата тротоар), пресичаш Витошка, пресичаш и следващата улица(май Асен се казваше) и малко по-нагоре няма как да не го видиш. Малко объркано май го обясних, та дано да го намериш Peace
супер ще отида да си купя до сега съм ползвала само пяна Confused

# 38
  • Мнения: 49
Ползвам на Лореал за къдрава коса и съм много доволна.  Simple Smile

А какво по-точно ползваш, нещо от професионалната серия ли?

# 39
  • Мнения: 1 802
Дренка, не мога да го намеря бее, този фиксатор на Уна. Лошото е, че продавачките не ми препоръчаха нищо друго... Какво да правя сега? Идея за друг течен фиксатор?  Hug

# 40
  • Мнения: 17 407
Във Варна ли търси? Абсурд е да няма там където съм писала. И трите , които препоръчвам са все на Christian of roma, така че ако няма  единия- много вероятно е да няма и другите. За Шумен не мога да помогна.

# 41
  • Мнения: 4 292
Днес си купих течен фиксатор на Rolland. Много ми го похвалиха, с дифузера къдриците ставали страхотни. Много съм доволна от кристалите за коса на същата фирма, надявам се и фиксатора да е на същото ниво.  Hug

П.П. Christian Of Roma са вносители, не производители на марката.  Peace

# 42
  • Мнения: 17 407
Е, знам, де! НАли ги ползвам! Peace

# 43
  • Мнения: 1 802
Във Варна ли търси? Абсурд е да няма там където съм писала. И трите , които препоръчвам са все на Christian of roma, така че ако няма  единия- много вероятно е да няма и другите. За Шумен не мога да помогна.
Simple Smile Да за Шумен писах, че няма. Възможно някъде по центъра да има, но сега нямам път натам.
Както и да е, имам скоро ходене до Варна. Няма да си купувам никаква друга марка за сега, ще ида там където си обяснила  Hug Дано го харесам!  Hug

# 44
  • Мнения: 797
Е, а от къде може да се купи в София и има ли го изобщо тук?

Има го в малкото магазинче за козметика срещу съдебната палата, по-точно като вървиш по Алабин по посока на съдената палата(само че по отсрещния на палатата тротоар), пресичаш Витошка, пресичаш и следващата улица(май Асен се казваше) и малко по-нагоре няма как да не го видиш. Малко объркано май го обясних, та дано да го намериш Peace
А от коя посока идваш-от Попа,или от площад Македония?
И колко струва този продукт-CurlsUp беше ,нали?  Hug

# 45
  • Мнения: 49
Е, а от къде може да се купи в София и има ли го изобщо тук?

Има го в малкото магазинче за козметика срещу съдебната палата, по-точно като вървиш по Алабин по посока на съдената палата(само че по отсрещния на палатата тротоар), пресичаш Витошка, пресичаш и следващата улица(май Асен се казваше) и малко по-нагоре няма как да не го видиш. Малко объркано май го обясних, та дано да го намериш Peace
А от коя посока идваш-от Попа,или от площад Македония?
И колко струва този продукт-CurlsUp беше ,нали?  Hug

Посоката е като идваш от Попа, Curls up се казва и е под формата не гел, има и някакъв спрей със същото име на тази фирма, но не съм го ползвала, цената е 10лв.

# 46
  • Мнения: 82
Някой знае ли къде в София мога да си купя този течния фиксатор на Роланд? Търсих на няколко места вече и никой не беше го чувал.

Благодаря ви предварително!  bouquet

# 47
  • Мнения: 17 407
Повечето продавачки го знаят като Уна.

# 48
  • Мнения: 82
Е, няма и няма...никой не го е чувал! А я кажете моля ви...колко горе-долу струва този фиксатор, за да знам в какъв род магазини да го търся!?

# 49
  • Мнения: 16
Аз съм много доволна от пяната Curl Power на Лореал. Къдриците стоят много меки и не изушава косата

# 50
  • Мнения: 17 407
Е, няма и няма...никой не го е чувал! А я кажете моля ви...колко горе-долу струва този фиксатор, за да знам в какъв род магазини да го търся!?
13-14

# 51
  • Мнения: 162
              От три дни се опитвам да намеря време да напиша, коя е моята тайна за перфектни къдрици. RAINING WET стилизиращ лосион. слага се върху влажна коса, къдриците се отделят и не стоят твърди. Аз слагам и 5-6 капки кристали за по-голяма мекота и гъвкавост.

# 52
  • Мнения: 49
              От три дни се опитвам да намеря време да напиша, коя е моята тайна за перфектни къдрици. RAINING WET стилизиращ лосион. слага се върху влажна коса, къдриците се отделят и не стоят твърди. Аз слагам и 5-6 капки кристали за по-голяма мекота и гъвкавост.

а може ли да дадеш малко повече инфо за марката, колко парички е и къде евентуално може да се намери  bouquet

# 53
  • Мнения: 162
              От три дни се опитвам да намеря време да напиша, коя е моята тайна за перфектни къдрици. RAINING WET стилизиращ лосион. слага се върху влажна коса, къдриците се отделят и не стоят твърди. Аз слагам и 5-6 капки кристали за по-голяма мекота и гъвкавост.

а може ли да дадеш малко повече инфо за марката, колко парички е и къде евентуално може да се намери  bouquet
     Само в специализираните магазнии. В синя опаковка и цената варира от 14.60 до 15.40 лв. лосиона в нас. утре ще пиша за марката.

# 54
  • Мнения: 404
Купих си Tigi " Catwalk Curls Rock Curl Amplifier" - кремообразна консистенция,. След нанасяне на влажна коса лепне, като че ли  я мажа с лепило.
Ползвал ли е някой този продукт ? Вашите впечатления?

# 55
  • Мнения: 797
Oткъде го купи и на каква цена?

# 56
# 57
  • Мнения: 519
Аз съм много доволна от Christian of roma, но си го купувам от Пловдив, в София не съм го виждала. А иначе като по-евтин вариант съм доволна и от лосион илли там как се казва за къдрава коса на Ейвън.
Но къдриците си стават твърди - зависи кой как обича Simple Smile

А напоследък ми се оплита адски много косата и не знам какво да я правя... Sad

# 58
  • Мнения: 17 407
И моята е така. Няма спасение, до рев съм стигала в банята- от яд. КРисталите може би ми погат на мен. ОБаче аз косата си я сресвам веднъж седмично.

# 59
  • Мнения: 519
Е, да, за по-често ресане не може и дума да става! Само на мокра коса с балсам и широк гребен...
Аз си мисля, че от като започнах да се боядисвам така ми се оплита. Thinking А не ми е суха косата  newsm78

# 60
  • Мнения: 738
Момичета, взех си го тоя фиксатор на Роланд, фризьорката ми го поръча, 10лв ми излезна даже съм на далавера Mr. Green Ама днеска го пробвах и или аз съм много смотана, или той не става... Tired Моля ви, кажете как точно го нанасяте Praynig Аз съм с къдрава коса, нанесох на влажна, после с дифузера и стана... Sick Лепне ми косата, заплете се абе изобщо... ooooh!

# 61
  • Мнения: 17 407
НАоми, дифузер нямам. Нанасям на влажна коса и суша. НЕ ми лепне косата, тя си е вечно заплетена, така че не вярвам да е от фиксатора.

# 62
  • Мнения: 738
Ами явно на моята коса не понася добре... Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 278
и аз съм с къдрева коса и съм пробвала какво ли не!и сега поредното ново нещо което си взех Schwarzkopf Osis + Twin Curl  това е крем за къдрици плюс някакво олио си пуска още Simple Smile!като за парво слагане се харесвам и то много,не са ми спластени къдрите имам обемче и се кефя Simple Smileкупих си го от моята фризъорка 20 лв. струва

# 64
  • Мнения: 738
и аз съм с къдрева коса и съм пробвала какво ли не!и сега поредното ново нещо което си взех Schwarzkopf Osis + Twin Curl  това е крем за къдрици плюс някакво олио си пуска още Simple Smile!като за парво слагане се харесвам и то много,не са ми спластени къдрите имам обемче и се кефя Simple Smileкупих си го от моята фризъорка 20 лв. струва

Ще го потърся Thinking

# 65
  • Мнения: 250
Вела 100%.

Общи условия

Активация на акаунт